X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Kiedy pierwszy raz do ginekologa?
Odpowiedz

Kiedy pierwszy raz do ginekologa?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Ola_Pola Koleżanka
    Postów: 48 27

    Wysłany: 24 sierpnia 2021, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Ostatnią miesiączkę miałam 23 lipca. Owulacja wypadła 5 sierpnia. 15 sierpnia na teście miałam już cień cienia, z dnia na dzień coraz mocniejszy. Beta zrobiona. Przyrost był ok. Progesteron też. Proszę o informację czy jeśli umówioną jestem do ginekologa na pierwszą wizytę na 7 września tj. 6 tydz +4 dni ciąży to będzie już możliwe potwierdzenie ciąży?

    ckaiyx8dv7bnq9lq.png
  • Monika:) Przyjaciółka
    Postów: 88 22

    Wysłany: 24 sierpnia 2021, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę że tak :) Podobno na USG widać coś od wartości bety 1600, ale to pewnie zależy od aparatu. Z własnego doświadczenia:
    w obu poprzednich ciążach byłam właśnie koło tego dnia, w jednej 6+5, w drugiej 6+4 jeśli dobrze pamiętam i było widać pęcherzyk z zarodkiem i za drugim razem na pewno serduszko, bo był dobry sprzęt, za pierwszym razem nie pamiętam.
    Teraz idę na wizytę 6+5, wypada mi to 30 sierpnia więc dam ci znać czy było coś widać i tym razem :)

    rfxg9jcgzbzrvpp9.png
  • Ola_Pola Koleżanka
    Postów: 48 27

    Wysłany: 24 sierpnia 2021, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super! Daj znać :)

    ckaiyx8dv7bnq9lq.png
  • AM89 Debiutantka
    Postów: 9 18

    Wysłany: 25 sierpnia 2021, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam w równo w 6 tygodniu. Było widać zarodek ♥️♥️♥️ za tydzień tj. 1.09 będę miała kolejne USG gdzie ma być widoczne serduszko to będzie 7t + 3 d

  • Monika:) Przyjaciółka
    Postów: 88 22

    Wysłany: 27 sierpnia 2021, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola, byłam dzisiaj na wizycie, przyspieszyła mi się i zamiast 6+5 poszłam 6+2 i było widać zarodek i serduszko :)

    rfxg9jcgzbzrvpp9.png
  • AM89 Debiutantka
    Postów: 9 18

    Wysłany: 27 sierpnia 2021, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje Monika 😉

    Monika:) lubi tę wiadomość

  • Majetta Autorytet
    Postów: 929 523

    Wysłany: 28 sierpnia 2021, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    im później tym lepiej.

    Poprzednim razem test zrobiłam jakoś tydzień po spodziewanej miesiączce, zrobiłam od razu betę, wyszła wysoka (1000) i po tygodniu poszłam do lekarza... nie było absolutnie nic widać i lekarz nastraszył mnie ciążą pozamaciczną, kilka dni później był pęchęrzyk widoczny na usg i lekarz nastraszył pustym jajem płodowym, po kilku dniach był zarodek.

    Teraz test zrobiłam również tydzień po spoedziawenej miesiączce, czekam na betę a do lekarza umówiłam się na za 3 tygodnie, żeby już sie nie stresować.

    07/2017 💕 Misia
    07/2021 💔7tc Aniołek
    04/2022💕Gaja 🌈
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ