X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Krwawienie w 6tc
Odpowiedz

Krwawienie w 6tc

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 10 maja 2018, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzarusia wrote:
    Ja teraz strasznie krwawie. Nie nadążam podpasek zmieniać. No ale w końcu lekarz nie widzi nic niepokojącego.

    Samo krwawienie to nic. Wyobraź sobie, że jajo płodowe z zarodkiem jest tak wgryzione w ściankę macicy, że musiałabyś mieć mega odczuwalne skurcze, żeby to poruszyć. Przypuszczam, że to krwiak - one często na USG są niewidoczne kiedy są świeże, a za kilka dni/tydzień już go zobaczą. Sama miałam podobną sytuację w tej ciąży. We krwi mogą się pojawiać czerwone nitki - jest to zabarwiony śluz - jak weźmiesz go pod palce to się rozmyje, a tkanka poroniona, jak weźmiesz ją w rękę to masz takie odczucie jakbyś dotykała kawałek świeżej wątróbki - ona się nie rozmyje pod palcami. - Możesz sobie to kontrolować jeśli się stresujesz.

    U nas na czerwcówkach jest jedna dziewczyna - Welonka, która krwawiła tak długo i mocno, że przeleżała ileś tygodni w szpitalu, a na pierwszym USG okazało się, że dziecku świecą się jelitka, od krwi, której się nałykał w jej macicy. Aktualnie dziewczyna szykuje się do porodu - ma dokładnie ten sam wiek ciąży co ja :)

    Więc postaraj się wyluzować - czasem niestety takie sytuacje kogoś dopadną, ale nie jest to wyrok, naprawdę. Wiem, że się stresujesz i jest Ci ciężko, ale to minie, zobaczysz.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • ziuta.w Ekspertka
    Postów: 187 101

    Wysłany: 11 maja 2018, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzarusia, jak Ci minęła noc?..

    p19u9jcg5pchuxin.png
  • Dzarusia Znajoma
    Postów: 25 2

    Wysłany: 12 maja 2018, 00:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noc przespana aczkolwiek obudziłam się wcześnie i już nie mogłam zasnąć. Rano wypłakałam się mężowi i mi przeszło. Total luz. Wypoczywam i myślę pozytywnie

    IVF 14.04.2018r.
    Gabriel w drodze- termin 31.12.2018r
  • Dzarusia Znajoma
    Postów: 25 2

    Wysłany: 16 maja 2018, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po USG. Mam krwiaka około 5 cm. Zlokalizowany przy ujściu szyjki macicy.
    Mam odpoczywać...
    Maleństwo ma 1 cm.
    Trochę dzisiaj się nachodziłam co wzmorzyło krwawienie- nie powiem że się nie martwię.

    IVF 14.04.2018r.
    Gabriel w drodze- termin 31.12.2018r
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 17 maja 2018, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzarusia wrote:
    Jestem po USG. Mam krwiaka około 5 cm. Zlokalizowany przy ujściu szyjki macicy.
    Mam odpoczywać...
    Maleństwo ma 1 cm.
    Trochę dzisiaj się nachodziłam co wzmorzyło krwawienie- nie powiem że się nie martwię.

    Nie martw się - krwiaki zwykle same się wchłaniają i nie są groźne - sam zniknie w 2 trymestrze, jak pojawi się łożysko :) Nie musisz non-stop leżeć, ale oszczędzaj się i broń Boże nic nie dzwigaj! Dostałaś leki? Duphaston albo Luteina?

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2018, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skoro dzidzia rośnie i serce bije wszystko się uda, ja też mam krwiaka, co prawda malutkiego ale po wczorajszej wizycie wiem już że się wchłania :) I tak też będzie u Ciebie, potrzeba czasu. Co do leków osobiście polecam luteinę, ma dużo mniejsze działania uboczne niż ten nieszczęsny duphaston-oba przetestowałam.

  • Dzarusia Znajoma
    Postów: 25 2

    Wysłany: 17 maja 2018, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam luteine dopochwowo i pod język ale dopochwowo nie zawsze mogę wtyknąć. Staram się leżeć. Na zakupy chodzę z kimś. Mamy w domu komunie w niedzielę ale mam obstawę pomocników więc dajemy radę ;) wczoraj się nałaziłam i dzisiaj leci mocniej. Zastanawiam się czy lepiej jak leci czy lepiej jak nie? Może się jakoś opróźnia

    IVF 14.04.2018r.
    Gabriel w drodze- termin 31.12.2018r
  • Agulka901 Autorytet
    Postów: 395 180

    Wysłany: 17 maja 2018, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj! U mnie Plamienia pojawiło się od 8 tc i trwa do dziś czyli 10tc. Wg USG z dzieckiem ok, brak krwiaka, serduszko bije. Ale skąd to Plamienia to nie wiadomo. Staram się nie panikować ale ciężko bo jedna ciążę straciłam . Co do Krwiakow to z tego co wiem to lepiej jak leci żeby się oczyścić. Na SOR zalecili spokój bo nerwy też działają na niekorzyść ale łatwo powiedzieć :)

    p19uskjo06b2cvyq.png

    Adaś 36 tc - 1950g szczęścia (2014)
    Karolek 20tc - Aniołek [*] (2017)
  • madzia123 Autorytet
    Postów: 669 398

    Wysłany: 15 czerwca 2018, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wczoraj mialam tak samo.Rano wstalam,zywo czerwona krew sporo.Poziej skrzep duzy i do dzis jest spokoj.Wcale nie bolał i nie boli mnie brzuch.Dzis dopiero ginekolog.To by byl 6tydzien.Ale przy poronieniu chyba bym krwawila wiecej a tu tylko jednorazowa akcja.

    relg3e5ejwatx9hx.png
  • kania85 Autorytet
    Postów: 486 266

    Wysłany: 7 sierpnia 2018, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzarusia i jak się rozwinęła sytuacja?wchłonął się dziad?

    p19us65gg3ryctfo.png
    12.03.2009 Córcia <3
    19.02.2018 (*)9tydz :-(
    11.02.2019 Synek 34 tydz <3
    07.2020 (*)7tydz
    12.2020(*)CB
    4.01 II (12dpo) beta HCG 18,200
    7.01 (15dpo) beta HCG 88,90
    9.01 (17dpo) beta HCG 268
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ