X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr lot samolotem
Odpowiedz

lot samolotem

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • martynka870 Ekspertka
    Postów: 183 295

    Wysłany: 14 listopada 2015, 03:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    dowiedzialam sie ,ze jestem w ciazy. Na swieta lece do Polski, do domu. Bede wtedy w 10 tyg ,czy ktos juz tak latal? w I trymestrze? jakie sa Wasze opinie na ten temat.

    e96b0e4df0.png
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 14 listopada 2015, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Był tu juz taki wątek. Poszukaj -tam jest dużo informacji, może Ci się przydadzą :) Co do lotu ponoć nie można latać w 3 trymescie. A najlepiej będzie jak zapytasz swojego lekarza prowadzącego. Jeśli nie będzie miał żadnych zastrzeżeń to leć śmiało :)

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • martynka870 Ekspertka
    Postów: 183 295

    Wysłany: 15 listopada 2015, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki za odpowiedź :)
    próbowalam tutaj szukac ,ale mi nie wyszło :P

    e96b0e4df0.png
  • alloffkowa Przyjaciółka
    Postów: 99 66

    Wysłany: 24 listopada 2015, 06:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój lekarz nie zaleca jedynie długich lotów, gdy planowałam lot do USA będąc w ciąży powiedział że w 3 trymestrze mnie nie puści.
    Leciałam za to w 1 trymestrze (początek ciąży, dzień przed wylotem ujrzałam 2 kreski)

    W oczekiwaniu
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 24 listopada 2015, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mozna latac, na nic to nie wplywa - opinia mojego gina ;)

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • Inska Autorytet
    Postów: 808 1944

    Wysłany: 24 listopada 2015, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam transfer bąbelków w czwartek a już w niedzielę leciałam samolotem. Wszystko ok. Bąble się przyjęły :)

    Czekamy na Matyldę <3
    preg.png
  • martynka870 Ekspertka
    Postów: 183 295

    Wysłany: 24 listopada 2015, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki , dzięki!!!

    e96b0e4df0.png
  • Bobitta Autorytet
    Postów: 808 834

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja leciałam w 7 i 8 tygodniu ciaży. Lot czterogodzinny i wszystko ok. Nie miałam też przeciwwskazań od lekarza.

    Inska lubi tę wiadomość

    Bobitta
    ckai43r8kvzjnozx.png
  • Gumisiowo Nowa
    Postów: 3 5

    Wysłany: 6 grudnia 2015, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja w 6 tyg leciałam do Meksyku w jedną stronę 13 godz mój prowadzący powiedział, że w moim przypadku nie ma żadnych przeciwwskazań ale zalecił często wstawać i pić wodę. Wróciliśmy cali i zdrowi do dom. Teraz jestem w 11tyg pozdrawiam

    martynka870, Inska, Kicirożek lubią tę wiadomość

  • Asia_30 Autorytet
    Postów: 361 248

    Wysłany: 7 grudnia 2015, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja lecialam do hiszpanii 12 pazdziernika i z moich obliczen wychodzi ze to byl dzien zaplodnienia bo jestem teraz dokladnie w 10 tyg+0 dni a wracalam tydzien pozniej i nic sie nie stalo to byly chyba szczesliwe wakacje :) <3

    martynka870, Gumisiowo lubią tę wiadomość

    klz9df9hph2l42tn.png
  • Gumisiowo Nowa
    Postów: 3 5

    Wysłany: 8 grudnia 2015, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia_30 wrote:
    Ja lecialam do hiszpanii 12 pazdziernika i z moich obliczen wychodzi ze to byl dzien zaplodnienia bo jestem teraz dokladnie w 10 tyg+0 dni a wracalam tydzien pozniej i nic sie nie stalo to byly chyba szczesliwe wakacje :) <3

    To tak jak i moje śmieje się, że maleństwo ma już pierwsze wakacje za sobą ;)

    Asia_30 lubi tę wiadomość

  • martynka870 Ekspertka
    Postów: 183 295

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a leciała któraś z Was w 31/32 tc?

    e96b0e4df0.png
  • Bobitta Autorytet
    Postów: 808 834

    Wysłany: 28 kwietnia 2016, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co wiem ze nie wpuszcza cie na pokład bo tak zabezpieczają sie zeby przypadkiem dziecko sie nie urodziło i nie dostało podwójnego obywatelstwa. Ale najlepiej sie dowiedzieć u przewoźnika i przede wszystkim lekarza czy możesz !

    Bobitta
    ckai43r8kvzjnozx.png
  • Leticia Autorytet
    Postów: 1973 1864

    Wysłany: 28 kwietnia 2016, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niektóre linie lotnicze mają w regulaminie, że nie przewożą kobiet w ostatnich tygodniach ciąży, ale nie wiem czy 31 tc już się do nich kwalifikuje. Jeśli lekarz nie widzi przeciwwskazań (a przy prawidłowej ciąży pewnie nie widzi), to upewnij się czy przewoźnik, którego wybrałaś, nie będzie Ci robił problemów.

    km5se6yd8tj60462.png
    km5stv73q64rb58y.png
  • Asia_30 Autorytet
    Postów: 361 248

    Wysłany: 28 kwietnia 2016, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od 34 tygodnia ciazy nie wpuszczaja na poklad wczesniej bez problemu :)

    klz9df9hph2l42tn.png
  • martynka870 Ekspertka
    Postów: 183 295

    Wysłany: 28 kwietnia 2016, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w wizzair po 34tc nie wpuszczają. Ale w poniedziałek idę do lekarza,takze poproszę o wypisanie zaświadczenia w razie czego.

    e96b0e4df0.png
  • dora13 Ekspertka
    Postów: 174 153

    Wysłany: 28 kwietnia 2016, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, nie chcę nikogo straszyć swoją historią, ale może ku przestrodze i własnej intuicji...może to była tylko moja indywidualna sprawa, ale myślę, że się podzielę z Wami.
    W 1szej ciąży leciałam w 7 tygodniu. Dostałam plamień. Wróciłam do PL, brałam duphaston, widziałam bijące serce, a 5 dni później akcja się zatrzymała. Zabieg.
    W 2giej ciąży leciałam dzień po zrobionym teście (mieliśmy wykupione wakacje, a tu niespodzianka). Wróciliśmy z wakacji, plamienia, leki. w 9 tygodniu miałam 3 szklanki krwi w macicy. Zabieg.
    W obydwu ciążach przed wylotem konsultowałam się z 3 lekarzami, czy nie ma przeciwskazań. Nie było. Już wiem, że więcej nie polecę.
    Chciałam tylko dodać, że zrobiłam wszelkie badania i moje zdrowie jest w świetnym stanie. Z wyników histpat też nic nie wyszło.

    Moja siostra z kolei leciała w 28tyg i następnego dnia dostała ogromnego krwotoku. Szpital, kroplówka. Na szczęście mały rozwija się świetnie, termin porodu minął w ndz, więc lada moment zostanę ciocią :)

    ckai43r858q6yu1s.png
    16.02.15 8tc. *
    31.07.2015 9tc. *
  • Bobitta Autorytet
    Postów: 808 834

    Wysłany: 28 kwietnia 2016, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naprawdę mi przykro z powodu Twojej historii i mam nadzieję że teraz wszystko będzie git !!! Czekam na Twoje wieści co do tej dzidzi :) ale
    nie można powiedzieć że gdybyś nie poleciała tak by się nie stało ... popatrz ile osób lata w pierwszych dniach, tygodniach, miesiącach i wszystko jest w porządku a dzieci zdrowe.

    dora13, Asia_30 lubią tę wiadomość

    Bobitta
    ckai43r8kvzjnozx.png
  • dora13 Ekspertka
    Postów: 174 153

    Wysłany: 28 kwietnia 2016, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewni:-) , dlatego nie mówię o tym jako o wyznaczniku. Ale żeby przemyśleć lot, zanim się ktoś zdecyduje. Niestety nikt nie udowodni co było przyczyną, ale teraz zostaję na lądzie :-)

    Bobitta lubi tę wiadomość

    ckai43r858q6yu1s.png
    16.02.15 8tc. *
    31.07.2015 9tc. *
  • Bobitta Autorytet
    Postów: 808 834

    Wysłany: 28 kwietnia 2016, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    trzymam kciuki i chętnie będę się dowiadywać jak tam Twoje i dzidzi zdrowie

    dora13 lubi tę wiadomość

    Bobitta
    ckai43r8kvzjnozx.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ