X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Luteina dopochwowa a ryzyko spodziectwa
Odpowiedz

Luteina dopochwowa a ryzyko spodziectwa

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • SSunny' Przyjaciółka
    Postów: 98 53

    Wysłany: 11 czerwca 2017, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na ulotce leku duphaston jest informacja ze zwiększa ryzyko wystąpienia spodziectwo i chłopców. Czy to samo dotyczy luteiny dopochwowej. ? Tu na ulotce jest informacja ze można bezpiecznie brać w 1 trymestrze. Mi lekarz przepisal ja ze względu na wcześniejsze poronienie. Biorę od 8 tyg. Teraz jest 14 i nadal kazał brać. Nie wiem czy to nie branie trochę na wyrost. Bp ogólnie nic się nie dzieje . No i naczyralam się o tym spodziectwem. a najprawdopodobniej będę mieć synka.

    ckaidqk3xa4elisy.png
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1716

    Wysłany: 11 czerwca 2017, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarze mówią, że luteina dopochowowa nie szkodzi w żaden sposób dziecku.

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 14 czerwca 2017, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A Duphaston? Ja biore i luteine i duphaston.. Pierwszy trymestr, 9 tydz. ciazy

  • SSunny' Przyjaciółka
    Postów: 98 53

    Wysłany: 15 czerwca 2017, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea wrote:
    A Duphaston? Ja biore i luteine i duphaston.. Pierwszy trymestr, 9 tydz. ciazy
    Miejmy nadzieję że lekarze wiedzą co robią. a z jakich powodów bierzesz te preparaty? Ja się strasznie nakrecilam ta luteina. Ale jwstem przewrazliwiona.

    ckaidqk3xa4elisy.png
  • Zuza91 Autorytet
    Postów: 793 290

    Wysłany: 15 czerwca 2017, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea wrote:
    A Duphaston? Ja biore i luteine i duphaston.. Pierwszy trymestr, 9 tydz. ciazy

    Ja biorę od 4 tygodnia i duphaston i luteinę (dopochwowo). Miałam niski progesteron na początku ciąży, a leki biorę nadal (tylko duphaston już w mniejszej dawce) raczej przezornie i na wszelki wypadek. Luteina dobrze wpływa na szyjkę i ginekolog powiedziała, że najpewniej będę ją brać jeszcze z 2 miesiące, a z duphastonu powoli schodzę. Z tego co mi mówiła, to jeden i drugi lek jest bezpieczny w ciąży, ale luteina jest bardziej naturalna.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 czerwca 2017, 20:50

    klz9hdgefsr87l0p.png
  • SSunny' Przyjaciółka
    Postów: 98 53

    Wysłany: 15 czerwca 2017, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To dobrze. Mi powiedział ze luteina to taki uspokajacz☺a mnie jeszcze bardziej nakręcił. No bo jednak lekarstwo w ciazy.

    ckaidqk3xa4elisy.png
  • SSunny' Przyjaciółka
    Postów: 98 53

    Wysłany: 15 czerwca 2017, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poprzednia ciaze przechodziłem bez problemu. Od wizyty do wizyty. Dziecko nie choruje cudownie się rozwija. Po poronieniu w październiku o wszystko się martwię w kolejnej ciazy. Tak źle i tak nie dobrze. Jutro idę na wizytę . To trochecsie uspokoje.

    ckaidqk3xa4elisy.png
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 16 czerwca 2017, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SSunny' wrote:
    Miejmy nadzieję że lekarze wiedzą co robią. a z jakich powodów bierzesz te preparaty? Ja się strasznie nakrecilam ta luteina. Ale jwstem przewrazliwiona.

    Od 6. tyg mam duzego krwiaka przy samym zarodku, po 2 tyg lezenia nie zmniejszyl sie prawie wcale, tylko troche sie uorganizowal.. Sama ciaza rozwija sie prawidlowo, progesteron mam dobry, szyjka elegancka, nigdy nie krwawilam i nie plamilam. Teraz mam dalej lezec, az do 12. tyg. (dokladnie 11+2). Co o tym sadzicie? Miala ktoras z Was podobny problem?

  • SSunny' Przyjaciółka
    Postów: 98 53

    Wysłany: 16 czerwca 2017, 23:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam znajomą która miała krwiak na krwiaku. Dużo leżała. Czasami wchodził w grę szpital. Ale wszystko się szczęśliwie zakończyło. Dzidziuś urodził się o czasie
    . Ale każdy przypadek jest inny. Nie wiem gdzie były te krwiaki. Wiem ze ona sporo plamila. Prawie całą ciaze. Więc odpoczywam jeśli potrzeba.

    ckaidqk3xa4elisy.png
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 17 czerwca 2017, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SSunny' ja gdyby nie rutynowe usg nic bym w ogole nie wiedziala. Wypytam moja gin jeszcze o to spodziectwo :) No nic, jak trzeba lezec to leze. Ponoc do 12 tyg. nietrudno o poronienie..

  • SSunny' Przyjaciółka
    Postów: 98 53

    Wysłany: 18 czerwca 2017, 00:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz powiedział że te badania nie sa potwierdzone. I ze on w ciągu swojej kariery widział tylko kilkoro dzieci ze spodziectwem.

    ckaidqk3xa4elisy.png
  • klina Koleżanka
    Postów: 51 14

    Wysłany: 18 czerwca 2017, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea wrote:
    Od 6. tyg mam duzego krwiaka przy samym zarodku, po 2 tyg lezenia nie zmniejszyl sie prawie wcale, tylko troche sie uorganizowal.. Sama ciaza rozwija sie prawidlowo, progesteron mam dobry, szyjka elegancka, nigdy nie krwawilam i nie plamilam. Teraz mam dalej lezec, az do 12. tyg. (dokladnie 11+2). Co o tym sadzicie? Miala ktoras z Was podobny problem?


    Też mam krwiaka.. Dużo leżę.. Ale też chodzę normalnie. Do tego duphaston i luteina. Zobaczymy czy się wchlonie.

    klina
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klina wrote:
    Też mam krwiaka.. Dużo leżę.. Ale też chodzę normalnie. Do tego duphaston i luteina. Zobaczymy czy się wchlonie.

    A kiedy Ci go zdiagnozowano? W sensie w jakim wieku ciazy :) Ile czasu juz polegujesz? ;)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ