X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Magnez w ciàży
Odpowiedz

Magnez w ciàży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 września 2014, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytanie mam do dziewczyn ktore biora magnez. W jakiej dawce go bierzecie? Jest on bezpieczny?

  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 13 września 2014, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja biore zalecana dawka to 375mg dziennie jak dobrze pamietam, mi pomaga na mdlosci i lepiej sie czuje...mialam rowniez jakies dziwne ataki paniki ( dlugo staralismy sie o ciaze) i magnez na to pomaga, jest jak najbardziej bezpieczny w ciazy, nawet ginekolodzy przepisuje magnez w czasie kiedy skurcze pojawiaja sie zbyt wczesnie, wiec dziala przeciwskurczowo...pomaga rowniez na zawroty glowy w ciazy i delikatnie na mdlosci.

    agnieszka1804 lubi tę wiadomość

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 13 września 2014, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tylko jesli bierzesz witaminy prenatalne to sprawdz ile jestw nich magnezu...ja nie biore bo jest mi po nich bardzo niedobrze...biore magnez i kwas foliowy, od 12 tygodnia zaczne wit d3 dolaczac i zelazo.

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1982

    Wysłany: 14 września 2014, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapotrzebowanie na magnez kobiet w ciąży wynosi ok 350-400 mg na dobę. Można go znaleźć też w jedzeniu; słonecznik, migdały, łosoś, fasola, szpinak czy brązowy ryż.
    Kobiet po 30-stce potrzebują nawet 450 mg na dobę.
    Ja osobiście biorę w suplementacji od 200-300 mg dziennie. W witaminach prenatalnych nie mam magnezu. Ważne też jaki to magnez. Na rynku są dostępne różne formuły, nie wszystkie dobrze się wchłaniają.
    Magnez poprawia nastrój, łagodzi napięcia mięśniowe a, że jest z wit B6 to zmniejsza odruchy wymiotne.

    weronika86 lubi tę wiadomość

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • maaartinka Autorytet
    Postów: 1225 690

    Wysłany: 19 września 2014, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi gin kazała brać 6 tabletek dziennie tzn 2x3 tab :)

    201411191762.png
  • Arsenka Ekspertka
    Postów: 214 158

    Wysłany: 19 września 2014, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja biorę magnez wit B6 działa na mnie przeciwwymiotnie i nie mam mdlości dzięki niemu 3 tabletki dziennie

    Krysti lubi tę wiadomość

    1usae6ydjd52jq0r.png
  • agnieszka1804 Koleżanka
    Postów: 31 7

    Wysłany: 8 listopada 2014, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arsenka wrote:
    ja biorę magnez wit B6 działa na mnie przeciwwymiotnie i nie mam mdlości dzięki niemu 3 tabletki dziennie

    A jaki magnez bierzesz?

    "Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same."...
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ