X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Nagły wzrost płodu, 13hbd
Odpowiedz

Nagły wzrost płodu, 13hbd

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • LenaAnna Ekspertka
    Postów: 146 129

    Wysłany: 23 lipca 2019, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!
    To moja 5 ciąża, poprzednie nieudane, więc teraz jestem pod częstą kontrolą gin.
    Wg OM jestem dokładnie 12t2d. Na usg maluszek zazwyczaj był idealnie w terminie, ew 2-3 dni do przodu. W zeszłym tygodniu miałam genetycznie i był idealnie w terminie, NT 1.1.
    Dziś kontrola i dzieć nagle urósł o 2 cm, jest tydzien do przodu (czyli w tydzień zrobił 2 tyg) a NT wzrosła do 1.7 mimo że chyba z czasem powinna w ogóle maleć.
    Martwie się...
    czy któraś z Was ma doświadczenie w takich skokach wzrostowych? I zmianach NT? Wiem że mało kto tak wcześnie ma USG co tydzień więc nawet nie mam z kim porównać i świruję sobie... :)

    I IUI 12.2018 :(
    Aniolki 6tc (**), cp blizniacza lipiec 2017
    Aniołek 6tc(*) maj 2018
    MTHFR homozygota
    Hiperhomocysteinemia
    Hiperprolaktynemia czynnosciowa,
    Nawracające polipy macicy
    Mąż super :)
    "Nienarodzone dzieci nie odchodza, one tylko zmieniaja swoja date przyjscia na swiat"
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 23 lipca 2019, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam często usg. Czasem nawet kilka razy w tygodniu. Nie przejmuj się na usg często zdarza się błąd pomiaru. Wystarczy, że lekarz delikatnie nawet coś przesunie i już wyjdzie mniej lub więcej. Wystarczy, że np ostatnio coś trochę zaniżył a teraz zawyżył i już inaczej wyszło. Usg nie jest takie dokładne co do milimetra, wiele razy się o tym przekonałam

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • kluseczka88 Autorytet
    Postów: 531 582

    Wysłany: 25 lipca 2019, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba nie ma co się martwić za zapas- to że NT wzrosło, chyba jest wynikiem wzrostu samego dziecka też - wzrasta proporcjonalnie. Tak to rozumiem. A chyba lepiej że dziecko rośnie szybciej, niż wolniej?:)

    preg.png

    age.png

    age.png

    AMH 0.76, LUF
    IVF 04.2019 ❄️❄️❄️ 3.1.1., 3.1.1, 5.1.2 3xPGT-A✅
    05.2019 transfer ❤️ 👱‍♂️
    02.2022 - wracamy po rodzeństwo 🍀
    7dpt - 89,68 mIU/ml
    8dpt - 158,57 mIU/ml
    13dpt - 2250,09 mIU/ml
    28dpt ❤️ 👱‍♀️
    10.2022 SN 40+5 ❤️
    03.2024 - wracamy po ostatniego mrozaka ❄️
    5dpt - 23,39
    8dpt - 81,90
    12dpt - 817
    16dpt - 3778
    27dpt ❤️ 👱‍♂️
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ