X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Nasze dolegliwości - jak sobie z nimi radzimy?
Odpowiedz

Nasze dolegliwości - jak sobie z nimi radzimy?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Lusia_M Autorytet
    Postów: 371 250

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, postanowiłam zacząć ten temat abyśmy tutaj mogły dzielić się co dzień samopoczuciem, opowiadać jakie objawy dziś mamy i jak sobie z nimi radzimy. Może wzajemnie sobie podpowiemy, co zrobić na poprawę nastroju, ale jak złagodzić jakąś dolegliwości ;-) jedna z nas mają w tym większe doświadczenie i mogą się podzielić nim z nami, a dla innych tak jak i dla mnie to dopiero pierwsza ciąża i wszystko jest nowością tym bardziej, że w towarzystwie jakim się obracam nie mam nikogo w ciąży lub po narodzinach :-)

    l22ndf9htwh3ze14.png
    f2w3rjjg4598ywee.png
    xtgw0tsdn9bsou03.png
  • Lusia_M Autorytet
    Postów: 371 250

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli o mnie chodzi i moje dzisiejsze dolegliwości to jest jakaś masakra: głowa mi pęka, brzuch boli, jestem zmęczona ale jak się położę to jest mi niedobrze, dosłownie masakra jakaś - jeden z pierwszych pewnie gorszych dni... a do tego się irytuje - dosłownie jak ktoś się do mnie odezwie to mu się o wszystko obrywa (a domownicy jeszcze o moim stanie nie wiedzą ;-) ) jakiś sprawdzony sposób na zrelaksowanie się? Spacer już był i niestety nie pomógł :-(

    l22ndf9htwh3ze14.png
    f2w3rjjg4598ywee.png
    xtgw0tsdn9bsou03.png
  • kamenkaa Autorytet
    Postów: 1300 1432

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HEjka jesli chodzi o ból głowy złapał mnie w 2trym. :( okropna sprawa do tego przyplątało sie to z ciśnieniem masakra juz nie wiem jak to jest sie czuc bez bólu głowy :( nie wiem skad to sie bierze...

  • Lusia_M Autorytet
    Postów: 371 250

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj znam to już praktycznie 2 tydzień mnie trzyma i najgorzej jest rano i przed snem, niby to takie dziwne jestem bardzo zmęczona, chce już spać ale jak tylko się położę to czuję tak jakby było mi nie dobrze i do tego strasznie głowa mnie boli, co automatycznie uniemożliwia sen... a jak już się mam ku zaśnięciu to włącza się wewnętrzny alarm na siusiu :D i powtórka po położeniu się ponownym

    l22ndf9htwh3ze14.png
    f2w3rjjg4598ywee.png
    xtgw0tsdn9bsou03.png
  • mychakruszyna Autorytet
    Postów: 1359 1305

    Wysłany: 27 stycznia 2016, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny jestem tu nowa ale wątek jak najbardziej mnie dotyczy. Jestem w 8 tc i przyznam ze czuję się fatalnie. Rano leżę właściwie do 12 w łóżku bo tak mi najlepiej - nie odczuwam mdłości ale jak tylko wstanę świat mi wiruje niedobrze mi. Do tego brak apetytu -jedzenie jakiekolwiek odrzuca mnie a jeśli już zmuszę się do kromki chleba -zwracam w wc ją. Znalazłam na jednym forum tabletki dla kobiet w ciąży na mdłości prevomit niestety w mojej aptece nie było więc allegro mnie poratowało -teraz wyczekuje przesyłki.

    74di6iyek3xe528u.png

    20140724580117.png
  • Lusia_M Autorytet
    Postów: 371 250

    Wysłany: 27 stycznia 2016, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A może po imbir do sklepu? Pokroić kilka plastrów świeżego imbiru zalać wrzątkiem i parzyć 10 min, później dodać cytryny i pić - mnie to postawiło na nogi i praktycznie codziennie sobie pije imbir, obyło się bez tabletek, a w zeszłym tygodniu myślałam, że nie ma szans, żeby w końcu było mi dobrze. Apetyt mi też wrócił, może nie jakoś super, ale zmuszając się do kilku rzeczy odnalazłam coś co mój organizm toleruje czyli kromka jasnego pieczywa z masłem i sałatą ;-) brzmi dziwnie ale mogę nawet 5 takich kromek na raz zjeść, a nic innego przez gardło mi nie przejdzie

    l22ndf9htwh3ze14.png
    f2w3rjjg4598ywee.png
    xtgw0tsdn9bsou03.png
  • mychakruszyna Autorytet
    Postów: 1359 1305

    Wysłany: 28 stycznia 2016, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No niestety mój nos i żołądek odmawiają imbiru. Zrobiłam wywar z miodem cytrynka...pilam 1 dzień następnego dnia na zapach mdliło mnie strasznie. Co do kanapek z Salata...hm nie zdziwi mnie nie bo też mam takie dziwne wyszukane smaki, choć jesli jednego dnia coś mi smakuje,drugiego nie mogę na to patrzeć:( sama juz nie wiem czym się żywić żeby nie chodzić glodna, bo wszystko mnie odpycha, choć od 3 dni jem pierogi :P

    74di6iyek3xe528u.png

    20140724580117.png
  • beatka88 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 10 lutego 2016, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, jestem w 8tc, i mam straszne mdłości, najgorzej jest w poludnie kiedy jestem w pracy, piję herbatkę z imbirem, ale pomaga na krótko. Poza tym wymiotuje w nocy, nie mogę spać, ciągle się budzę i czesto chodzę sikać. W dzień za to mogłabym caly czas spać, z jedzeniem też jest problem, bo na co nie spojrze to mi nie dobrze, a coś jeść przecież trzeba, najlepszy jest chleb z masłem i ewentualnie jogurt.

  • mychakruszyna Autorytet
    Postów: 1359 1305

    Wysłany: 10 lutego 2016, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    beatka88 pociesze cię ze u mnie mdłości zmalały w połowie 9 tyg więc od tygodnia znów jem strasznie dużo mimo że niektóre produkty np mięso dalej mnie odstraszaja:/ ale pomogły mi tez te tabletki prevomit sa bezpieczne bo to sama mieszanka witam imbiru itp.

    74di6iyek3xe528u.png

    20140724580117.png
  • Molly Przyjaciółka
    Postów: 153 28

    Wysłany: 11 lutego 2016, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny:)
    U mnie 11 t.c. Najgorszy okres miałam jakieś 2-3 tyg temu - na nic nie mogłam patrzeć - nawet na wodę, a na myśl że za chwilę mam przełknąć tabletkę kwasu foliowego miałam odruch wymiotny.. Na szczęście teraz jest już lepiej. Zauważyłam poprawę gdy zaczęłam zmuszać się do jedzenia (w końcu trzeba się jakoś po ludzku odżywiać w tej ciąży) - czegokolwiek - małe porcje ale dość często - teraz jestem na takim etapie, że wiem że najgorzej czuję się na głodniaka..
    Najpierw zaczęłam zmuszać się do zjedzenia jakiś neutralnych rzeczy - typu bułka pszenna z najzwyklejszym na świecie białym serkiem, banan, kiwi (mój ciążowy przysmak jak narazie), a z czasem przełamywałam się i zaczęłam zjadać coraz bardziej róznorodnie. Ostatnio nawet parówkę wciągnęłam , gdzie 3 tygodnie temu za żadne skarby bym nie przełknęła, a teraz jakoś tak mnie naszło na trochę tłuszczyku..

    Życzę powodzenia - będzie lepiej - jedzcie często - taka moja rada :D

    atdcpx9i1fej5hn5.png
  • Pauka Ekspertka
    Postów: 184 194

    Wysłany: 5 marca 2016, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, u mnie 11 tc i mam mega huśtawki jeśli chodzi o dolegliwości, jeden znośny dzien po czym 4 beznadziejne z mdlosciami od rana, bólem głowy i żołądka...cieszę sie ogromnie moja ciąża, ale powoli brakuje mi sił, bo ile mozna tak funkcjonować...mam nadzieje ze to juz końcówka tego męczącego okresu...

    Powodzenia dla wszystkich mamus :)

    thgfugpj83lrvnuq.png
    eFbYp1.png
  • pendzel Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 8 października 2016, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a co polecacie na zaparcia i wzdęcia? Dopiero 5tc i boję się wziąć espumisan a męczę się okropnie i wyglądam ja 5-6 miesiąc ciąży! Lekarz kazał pić oliwę z oliwek z wodą:/.... i kminek... macie jakieś sprawdzone sposoby?

  • GRANAT Autorytet
    Postów: 458 404

    Wysłany: 9 października 2016, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Espumisan Ci nie zaszkodzi. Nie wchłania się i działa tylko w świetle jelita, w żaden sposób nie zaszkodzi maleństwu. Dzieciom które kolkują, podaje się to samo, a przecież koleczki dokuczają do 3 m-ca. Bierz spokojnie, dziwne, że lekarz ci tego nie wytłumaczył.

    Tym razem udało się!!!
    niemowle.gif
    Gabriel ur.16.11.16 56 cm. 4240 g. ;D
  • pendzel Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 20 października 2016, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Granat:) mój lekarz to totalna pomyłka... właśnie zmieniam.

  • madziątko Przyjaciółka
    Postów: 113 74

    Wysłany: 21 października 2016, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na wzdęcia biorę Espumisan i pije koper włoski, na mdłości trochę pomaga herbata z imbirem, ale bez szału ;( mam wrażenie, że to trzeba po prostu przejść ;(

    hchyskjoaba32ls1.png
  • Tatu Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 21 października 2016, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaczelam 9 tc ...od 6 tc mam straszliwe mdlosci i wymiotuje niemal codziennie. Nie mam kompletnie apetytu, wiekszosc pozywienia (tego czegos co skubne) zwracam w 3 minuty. Do tego doszla straszliwa zgaga juz! Mnie najbardziej! pomaga naturalny jogurt (wczesniej niecierpialam go). Pije szklanke lub pol i od razu lagodzi mdlosci a przede wszystkim zgage.

    Poza tym jem bardzo malo. Np. jajecznica z jednego jajka. Albo pol paczka (bez nadzienia). Na surowo lubie zjesc jedna marchewke (tez ponoc neutralizuje kwasy zoladkowe i jest bogata w B6). W ciagu dnia pije wode z cytryna (taz neutralizuje kwasy) albo wlasnie jogurt.

    Na dwie, godziny przed snem szklanka jogurtu i tyle. Dzieki temu mam bardzo spokojne noce, nie ganiam jak szalona do lazienki i nie mdli mnie a zoladek nie sciska z glodu.

    Tak sobie radze choc wiadomo, ze swoje i tak pzrechodze. Cudow nie zdzialam :)

  • IzabellaNog Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 21 października 2016, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A od kiedy się zaczeły wasze mdłości bo JA jestem w tygodniu i jak na razie zero mdłości jakichkolwiek :)

    IzabellaNog
  • madziątko Przyjaciółka
    Postów: 113 74

    Wysłany: 23 października 2016, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IzabellaNog wrote:
    A od kiedy się zaczeły wasze mdłości bo JA jestem w tygodniu i jak na razie zero mdłości jakichkolwiek :)

    od około 6 tyg

    hchyskjoaba32ls1.png
  • kaROLinka03 Koleżanka
    Postów: 63 14

    Wysłany: 23 października 2016, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny.

    Ja jestem w około 10 tyg ciąży. I mam okropny KWAŚNY posmak w ustach!!! Chce mi się non stop pić, ale czego bym się nie napiła jest gorzej. A jak biorę jakieś cukierki na poprawę smaku w ustach, to również tylko pogarsza sytuację. Ma ktoś tak? Jakieś rady ? :(

    iv09y2v4pxbtgpk6.png
    zem3df9hgok2iivu.png
    0d1ycsqv7ge0ua5t.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ