X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Nerwica w ciaży
Odpowiedz

Nerwica w ciaży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • tvisha Przyjaciółka
    Postów: 204 35

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jestem na samym początku, 4 tydzien, jak tylko się dowiedziałam o ciazy odstawiłam wszystkie leki doraźne i jeden staly(amitryptylinę). Stosowałam go od jakis 2-3 miesięcy, ale pomagał mi z moimi fobiami zdrowotnymi, nerwobolami i samopoczuciem. Nie biorę go od soboty i praktycznie od wtedy nie mogę też spać, bóle, a raczej nerwobóle wróciły, ciągły bol głowy, taki napięciowy, ze nawet dluzej nie mogę siedzieć i niepokój.
    Brałam najmniejsza możliwą dawkę, a jednak bardzo duzo mi dawała.
    Jak radzicie sobie z takim wewnętrznym stresem? Nerwami? Moze któraś z Was tez odstawiła podobne leki? Lekarza mam dopiero w piątek, zwariuje do tego czasu.
    Nie chcę porad medycznych, bo od tego jest lekarz ale moze ktos cos podpowie.

    starania od 2016
    pcos, endo I st, lewy jajowód "upośledzony"
    stymulacje 2017-2019
    2019 -żpn,zabieg,
    2020- 7 tydz. puste jajo płodowe...
    2023- doszła adenomioza
    2024- w drodze do ivf 😊
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 21 kwietnia 2020, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja również mam nerwicę. Kiedy zaszłam w ciążę to już leków od kilku lat nie brałam. Leki brałam nie tyle z powodu nerwicy lecz anoreksji. W ciąży bardzo mi się pogorszyło jeszcze jak doszły problemy z ciąży to była masakra, okropne nerwy. Straszne napady lęku, fobie, okropne bóle głowy i bezsenność. Nie pomogło mi nic - psycholog, psychiatra, melisa , kompletnie nic. Psychiatra zapisała mi leki, ale nie brałam. Po porodzie już było lepiej. Jedyne co trochę mi pomagało to rozmowa z bliskimi mi osobami.

    tvisha lubi tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Gosia33333 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 19 kwietnia, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tvisha wrote:
    Dziewczyny, jestem na samym początku, 4 tydzien, jak tylko się dowiedziałam o ciazy odstawiłam wszystkie leki doraźne i jeden staly(amitryptylinę). Stosowałam go od jakis 2-3 miesięcy, ale pomagał mi z moimi fobiami zdrowotnymi, nerwobolami i samopoczuciem. Nie biorę go od soboty i praktycznie od wtedy nie mogę też spać, bóle, a raczej nerwobóle wróciły, ciągły bol głowy, taki napięciowy, ze nawet dluzej nie mogę siedzieć i niepokój.
    Brałam najmniejsza możliwą dawkę, a jednak bardzo duzo mi dawała.
    Jak radzicie sobie z takim wewnętrznym stresem? Nerwami? Moze któraś z Was tez odstawiła podobne leki? Lekarza mam dopiero w piątek, zwariuje do tego czasu.
    Nie chcę porad medycznych, bo od tego jest lekarz ale moze ktos cos podpowie.

    Czy z dzidziusiem wszystko ok mimo napadów nerwicy? Czy z czasem poprawiło sie samopoczucie? Mam podobny problem, a to dopiero 5 tydzień i sobie wkręcam że nerwica i bezsenność uszkodzi dziecko.

  • Rudka Znajoma
    Postów: 18 20

    Wysłany: 20 kwietnia, 06:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc :) ja w 5 tyg :) udało się i jestem na lekach cały czas pod kontrolą psychiatry. Czy konsultowałaś z psychiatrą przed zajsciem czy możesz brać swoj lek w ciąży czy nie? Ja jestem w leczeniu bardzo długo i przed zajściem miałam zmienione leki tak żebym mogła je brać w ciąży

  • Wero0707 Debiutantka
    Postów: 15 1

    Wysłany: 20 kwietnia, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doraźnie pomocne mogą być ćwiczenia relaksacyjne (dostępne nawet na YouTube) np. Trening autogenny Schultza albo progresywna relaksacja mięśni Jacobsona. Warto sobie znaleźć takie swoje własne dobre praktyki i rytuały, które wyciszają np. muzyka, kakao itp. To są oczywiście metody wspomagające, ale obecnie wiele leków psychiatrycznych można brać w ciąży, jak również uczestniczyć w psychoterapii, grupach wsparcia itp.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ