X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Nieziemsko wzdęty brzuch po luteinie? Jak sobie radzić?
Odpowiedz

Nieziemsko wzdęty brzuch po luteinie? Jak sobie radzić?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • muszynka Autorytet
    Postów: 644 646

    Wysłany: 7 maja 2016, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć.
    2 maja dowiedziałam się ze jestem w ciąży po transferze 3 dniowego zarodka.
    Już na kilka dni przed betowaniem miałam potworne wzdęcia nie wiedziałam skad to się wzięło. Dopiero wczoraj przeczytałam ze to może być skutek uboczny po duphastonie lub luteinie. Bardzo mnie to męczy bo nie mogę się dopiąć w żadne spodnie brzuch mi odstaje czuje się strasznie ciężko... I wyglądam jak w 5 miesiącu a to dopiero początek!
    Czy któraś z Was też tak miała ? Macie może jakieś rady jak się z tym uporać ?
    Kupiłam sobie kminek, ziała na wzdęcia i dalej nic nie pomaga...

    I procedura :(
    II procedura - beta pozytywna !!!

    8599s65g50azui9s.png
  • vioris Autorytet
    Postów: 647 447

    Wysłany: 7 maja 2016, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam to samo i to wcale nie powiedziane, że po luteinie :) Jak byłam poprzednio w ciąży to nie brałam nic i miałam to samo. Obecnie dziś się dowiedziałam o ciąży po transferze 3-dniowego zarodka i mam wzdęcie cały czas. Wyglądam jak w 5 mies i nic z tym nie mogę zrobić ;) Ciekawa jestem czy już tak zostanie i brzuch od razu będę mieć taki duży, czy za parę tyg się to zmieni :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 maja 2016, 18:45

    f2w33e3k1gzh6o5u.png
    21 lipca 2014 - Igorek 8tc [*]
    IVF GC Transfer zarodka 8A :) jest <3
  • muszynka Autorytet
    Postów: 644 646

    Wysłany: 7 maja 2016, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a duphostanu czasem nie bierzesz ?
    to widze ze jestesmy na podobnym etapie :)
    czytalam gdzies na forum ze niby to po lutce ale skoro Ty nie bierzesz to moze faktycznie skutek uboczny wspanialego stanu :)

    I procedura :(
    II procedura - beta pozytywna !!!

    8599s65g50azui9s.png
  • vioris Autorytet
    Postów: 647 447

    Wysłany: 7 maja 2016, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz biorę lutke, ale w poprzedniej ciąży ani dupka, ani lutki, zero leków a też miałam taki brzuch. Czytałam że na początku ciąży mogą pojawić się wzdęcia brzucha :) także to chyba normalne. Może po kilku tyg przejdzie ;)

    f2w33e3k1gzh6o5u.png
    21 lipca 2014 - Igorek 8tc [*]
    IVF GC Transfer zarodka 8A :) jest <3
  • muszynka Autorytet
    Postów: 644 646

    Wysłany: 7 maja 2016, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hhehe to mnie pocieszyłaś :)

    I procedura :(
    II procedura - beta pozytywna !!!

    8599s65g50azui9s.png
  • never give up Autorytet
    Postów: 455 232

    Wysłany: 8 maja 2016, 06:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) Dołączę do Was bo niestety i ja mam takie objawy. Praktycznie od samego początku mam mega wzdęcia już po pierwszym posiłku. Potwornie boli mnie wtedy brzuch i nijak nie mogę go wciągnąć :) Cały dzień mnie to męczy.

    Liczę na to, że to minie bo kiepsko się z tym czuję i niewiele rzeczy z szafy mogę założyć :(

    relghdgenv7rm5nv.png
  • muszynka Autorytet
    Postów: 644 646

    Wysłany: 8 maja 2016, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wczoraj bardzo dużo szukałam informacji jak można sobie pomoc i chyba cos wreszcie na mnie zadzialalo. wstałam rano i brzuch w miare ok.
    kupcie sobie w zielarskim kminek mielony i około łyzeczke zalejcie wrzątkiem jak na herbate. jak się zaparzy pije się ten napar. Wczoraj przed snem tak zrobiłam i jest ok. Napisane było ze pije się to około 3 razy dziennie.
    Dajcie znac czy Wam pomoglo.

    Aaa no i bron Boze nie kupujcie kopru wloskiego, mi w zielarskim poradzila babeczka herbatke z jego mieszanki i wieczorem dopiero przeczytałam artykuł ze dla kobiet w ciąży koper jest zabroniony bo zle działa na macice.

    never give up lubi tę wiadomość

    I procedura :(
    II procedura - beta pozytywna !!!

    8599s65g50azui9s.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 8 maja 2016, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Można espumisan zwyczajny. Jego substancja czynna się nie wchłania a pomaga usunąć gazy nagromadzone w brzuchu :-)

    never give up, Marisa lubią tę wiadomość

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • never give up Autorytet
    Postów: 455 232

    Wysłany: 8 maja 2016, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja zacznę od espumisanu a jak nie pomoże to zapodam kminek chociaż ten drugi cholernie źle mi się kojarzy - jeszcze z dzieciństwa a dotyczy chleba z kminkiem którego nasza piekarnia jak na złość nie żałowała. Al jak trzeba to trzeba :)

    relghdgenv7rm5nv.png
  • muszynka Autorytet
    Postów: 644 646

    Wysłany: 8 maja 2016, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez kminku nienawidze czasem w kapuscie kiszonej bywal i sprawial ze jej smak byl tragiczny...
    Ale napar z kminku jest calkiem ok a efekt powalający :)

    never give up lubi tę wiadomość

    I procedura :(
    II procedura - beta pozytywna !!!

    8599s65g50azui9s.png
  • never give up Autorytet
    Postów: 455 232

    Wysłany: 12 maja 2016, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ufff od kilku dni wzdęcia samoistnie minęły :) Co za ulga. Tylko dlaczego tak wcześnie przybieram na wadze, jestem dopiero w 4 tyg. i nie podjadam ;) Czyżby to efekt przyjmowania lutki ?

    relghdgenv7rm5nv.png
  • muszynka Autorytet
    Postów: 644 646

    Wysłany: 12 maja 2016, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mozliwe ze od lutki. Mi tez minely kminek mnie uratowal. Ogolnie sie ciesze bo waze 2 kg mnie niz zawsze wiec jakos dobrze przeszlam stymulacje i wszystkie te hormony.
    Kiedy masz wizyte u lekarza? Ja bylam wczoraj ale niczego sie nie dowiedziałam bo jeszcze za wczesnie. 24 maja jade na następna i podobno ma byc juz serduszko.

    I procedura :(
    II procedura - beta pozytywna !!!

    8599s65g50azui9s.png
  • never give up Autorytet
    Postów: 455 232

    Wysłany: 12 maja 2016, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nawet nie wiesz jak Ci zazdroszczę. Ja przez te wszystkie leki mam 5kg do przodu i nijak nie mogę się ich pozbyć a teraz kiedy jestem w ciąży to będzie ich przybywać a nie ubywać.

    Ja jutro idę na 3 betę a we wtorek do lekarza. Ciekawe czy coś zobaczy :)

    A Ty jak się czujesz muszynka. Który to tydzień ciąży ?

    relghdgenv7rm5nv.png
  • muszynka Autorytet
    Postów: 644 646

    Wysłany: 13 maja 2016, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ostatnio przez nadmiar pracy zapominalam o jedzeniu i nie mialam czasu na dojadanie wiec to pewnie dlatego. Jakos czy tej procedurze sie nie oszczedzalam ale na szczescie zaskoczyło.
    Kiedy miałaś okres ostatnio ? Mam nadzieje, ze uslyszysz serduszko :)
    Ja w srode uslyszalam ze to 2 tygodniowa ciaża, a belly pokazuje ze to 6 tydzien. Kalkulator pokazal mi termin na 8 stycznia wiec chwile przed Tobą :)
    Ale nie wiem jak to jest dokładnie bo to ciaza z ivf wiec nie jestem pewna ze termin jest prawidlowy.
    Czuje sie bardzo dobrze, tylko codziennie sie stresuje wczoraj np. mialam skurcze macicy i wzielam nospe, a dzis mialam bole macicy. Mam nadzieje, ze to nic zlego.
    Zajadam magnez garsciami mam nadzieje, ze wiecej się to nie powtórzy.

    I procedura :(
    II procedura - beta pozytywna !!!

    8599s65g50azui9s.png
  • never give up Autorytet
    Postów: 455 232

    Wysłany: 13 maja 2016, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja @ miałam 07.04. Troszkę się obawiam czy nie będzie za wcześnie bo płód będzie miał dopiero 4 tygodnie no ale skoro mam się pojawić to idę.

    Mnie też macica daje we znaki wieczorem i rano po przebudzeniu. Myślę, że to efekt " moszczenia" się maleństwa ;) A bez magnezu to ani rusz i jem go 3x1.

    Dziś byłam na 3 becie i już nogami przebieram. Wyniki będą około 20 tej.

    relghdgenv7rm5nv.png
  • muszynka Autorytet
    Postów: 644 646

    Wysłany: 13 maja 2016, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja 2 kwietnia wiec idziemy prawie leb w leb :)
    Ale tez masz takie skurcze ? Ja czasem czuje takie jakby zaciskanie sie pochwy ehhh wszystko mnie martwi.
    Dlugo sue staraliacie? My 4 lata wiec troche przewrazliwiona jestem ....
    Daj znac jak tam beta !
    Ja mam zrobic bete i progesteron 17 maja.
    Wysylam Ci zaproszenie na priv zebysmy byly w kontakcie.

    I procedura :(
    II procedura - beta pozytywna !!!

    8599s65g50azui9s.png
  • never give up Autorytet
    Postów: 455 232

    Wysłany: 13 maja 2016, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ufff beta w 18dpt 1300. Zanim otworzyłam wynik to myślałam, ze mikrozawału dostanę ;)

    muszynka my też się staraliśmy 4 lata ale z przerwami.

    A co do skurczy to nie wiem czy to faktycznie są skurcze czy raczej ból, kłucie. Ciężko mi to opisać bo trwa zazwyczaj kilka sekund i mija. Teraz czuję jajniki jak na miesiączkę ale jak tylko się lepiej ułożę to mija.

    Powiem tak: jak mnie coś nie boli to zaczynam się martwić. Z dwojga złego wolę jak mi maleństwo jakieś tam sygnały daje :)

    P.s. Dziękuję za zaproszenie :)

    relghdgenv7rm5nv.png
  • never give up Autorytet
    Postów: 455 232

    Wysłany: 13 maja 2016, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha no i dziś rano znów mnie dopadły wzdęcia i Espumisan uratował mi dzień :)

    Anatolka dziękuję za radę :)

    relghdgenv7rm5nv.png
  • muszynka Autorytet
    Postów: 644 646

    Wysłany: 14 maja 2016, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm to moze i ja bede zyc z takim podejsciem ze jak boli to dobrze. O tyle spokojniejsza bede :)
    A bety gratuluje, piekny wynik!

    I procedura :(
    II procedura - beta pozytywna !!!

    8599s65g50azui9s.png
  • Kama28 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 6 maja 2017, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja niestety mam zaparcia od samego poczatku ciazy ;/ mialam nadzieje, ze mina, ale niestety nie ustepuja, a wrecz gdy tylko zjem cos ostrego za chwile problem powraca. Zaczelam stosowac kuracje z dicopeg 10g i pomaga. na szczescie nie jest w czopkach :)

    Kama28
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ