X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Norprolac a ciaza plus inne leki na zbicie prolaktyny
Odpowiedz

Norprolac a ciaza plus inne leki na zbicie prolaktyny

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • czekajacanacud1 Autorytet
    Postów: 1527 724

    Wysłany: 7 lutego 2017, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie bardzo dlugo lecze wysoka prolaktynr bralan bromergon ale przestal byc skuteczny i biore norprolac 75 x2 na noc. obecie jestem w 5tc. zmniejszylam dawke na 1 tabletke. mam sprzeczne info bo endo kaze odstawic bo lepiej poronic niz urodzic chore ...(nie skomentuje) pytalam rowniez jednego gina tez twierdzi ze odstawic a inny gin sywierdzil ze nagle odstawienie moze spowidowac nagly wzrost prolaktyny i niektore panie biora w ciazy ale 1tabl ja mam dwie i to dosc duzo i decyzja nalezy do mnie. powolywal sie na zagraniczne poblikacje baukowe ze nie wplywa to na dziecko itd a endo tez cos mowila o publikacjsch ze nie ma badan itd... porazka nie wien co robic. jak wasi lekarze ustosunkowali sie do lekow na zbicie prolaktyny?

    6sutskjolve431gm.png
  • GRANAT Autorytet
    Postów: 458 404

    Wysłany: 8 lutego 2017, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bierz, faktycznie może być skok prolaktyny. Ja już nie będę wymienić ile i jakie leki brałam w ciąży-łącznie ze sterydami- dziecko urodziło się zdrowe. Wiele kobiet walczących z hiperprolaktynemią nie odstawia gwałtownie leków, zmniejszając stopniowo dawkę do końca pierwszego trymestru, a nawet dłużej. Lekarze się boją, bo wychodzą z założenia, że jak pacjentka poroni no to trudno, im nikt nic tak czy siak nie zarzuci, a w odwrotną stronę to kto wie?
    P.S Ja swoją hiperprolaktynemię wyciszałam luteiną, możesz ewentualnie porozmawiać o tym z lekarzem, bo prolaktyna obniża poziom progesteronu i to jego brak jest groźny dla ciąży.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego 2017, 15:26

    Tym razem udało się!!!
    niemowle.gif
    Gabriel ur.16.11.16 56 cm. 4240 g. ;D
  • czekajacanacud1 Autorytet
    Postów: 1527 724

    Wysłany: 9 lutego 2017, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    biore po 1 tabl czyli zeszlam z 2 tabk na 1 i czekam do wizyty co powie gin.
    narazie prolaktyna 48(norma do 30) a progrsteron 28

    6sutskjolve431gm.png
  • GRANAT Autorytet
    Postów: 458 404

    Wysłany: 9 lutego 2017, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Więc prog. wygląda ok. Poziom prolaktyny w ciąży i tak ulega wzrostowi. Poczytaj w internecie na temat dziewczyn które zaszły w ciążę biorąc leki na hiperpro. Uspokoisz się trochę bo wiele z nich tak jak ty brała leki w tym norprolac.

    Tym razem udało się!!!
    niemowle.gif
    Gabriel ur.16.11.16 56 cm. 4240 g. ;D
  • czekajacanacud1 Autorytet
    Postów: 1527 724

    Wysłany: 9 lutego 2017, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GRANAT wrote:
    Więc prog. wygląda ok. Poziom prolaktyny w ciąży i tak ulega wzrostowi. Poczytaj w internecie na temat dziewczyn które zaszły w ciążę biorąc leki na hiperpro. Uspokoisz się trochę bo wiele z nich tak jak ty brała leki w tym norprolac.
    dzieki czytalam troche. obawiam sie tylko ze na wizycie lekarz kaze mi mimo wszystko odstawic a nie chce brac takich mocnych lekow na wlasna reke.

    6sutskjolve431gm.png
  • GRANAT Autorytet
    Postów: 458 404

    Wysłany: 12 lutego 2017, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie namawiam do brania leków na własną rękę, ale co lekarz to inna opinia. Moi lekarze byli zdania, że poroniłam tyle razy że obstawili mnie lekami z każdej strony i coś w końcu pomogło, a jedyną nieprawidłowością jaką u mnie wykryto była właśnie hiperprolaktynemia.





    Tym razem udało się!!!
    niemowle.gif
    Gabriel ur.16.11.16 56 cm. 4240 g. ;D
  • czekajacanacud1 Autorytet
    Postów: 1527 724

    Wysłany: 12 lutego 2017, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzieki bylam na wizycie kazal przestsc brsc na tydzien jak bd prl rosla mam zaczac brac ale dostinex. wiec chyba przez tydzien nic sie nie stanie mam nadzieje.. chociaz i tak mam zamiar wczesniej isc na badania

    6sutskjolve431gm.png
  • GRANAT Autorytet
    Postów: 458 404

    Wysłany: 12 lutego 2017, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki, a ty rękę na pulsie ;)

    Tym razem udało się!!!
    niemowle.gif
    Gabriel ur.16.11.16 56 cm. 4240 g. ;D
  • czekajacanacud1 Autorytet
    Postów: 1527 724

    Wysłany: 14 lutego 2017, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niestety prl bez lekow w 3 dni skoczyla z 50 na ponad 80.
    progesteron z 28.1 na 33.9
    mam nadzieje ze distinex nie zaszkodzi bo juz wolalam brac ten norprolac jak do tej pory..

    6sutskjolve431gm.png
  • GRANAT Autorytet
    Postów: 458 404

    Wysłany: 14 lutego 2017, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spokojnie nie zaszkodzi, a to że się martwisz to zupełnie normalne. Posłuchaj starej aptekary ;) Masz wysoki progesteron i to jest najważniejsze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lutego 2017, 21:26

    Tym razem udało się!!!
    niemowle.gif
    Gabriel ur.16.11.16 56 cm. 4240 g. ;D
  • czekajacanacud1 Autorytet
    Postów: 1527 724

    Wysłany: 14 lutego 2017, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GRANAT wrote:
    Spokojnie nie zaszkodzi, a to że się martwisz to zupełnie normalne. Posłuchaj starej aptekary ;) Masz wysoki progesteron i to jest najważniejsze.
    dzieki za otuche:) no ciesze sie z tego progesteronu chociaz wg norm mojego lab to max jest do 140wiec moje 34 wyglada marnie przy tym :P ale inne dziewczyny mialy duuzo nizsze wiec ja ciesze sie ze swojego :)

    6sutskjolve431gm.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ