Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr O MÓJ BOŻE, JESTEM W CIĄŻY!!
Odpowiedz

O MÓJ BOŻE, JESTEM W CIĄŻY!!

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 kwietnia 2016, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie mamy, i przyszłe mamy :)
    Dziś dowiedziałam się,że jestem w ciąży... Test ciążowy pokazał 2 kreski,a beta wyniosła 62,4 jednostki. Według kalendarza na tej stronie to 3 tydzień i 5 dzień. Jestem kompletnie zielona w temacie, młoda głupia... Do lekarza idę 29 kwietnia,wcześniej nie dało rady. Proszę kobietki poradzcie mi co teraz robić,czego nie, czy to bezpieczne tyle czekac na wizyte ? Mam milion myśli w głowie!

  • MajaRyt Przyjaciółka
    Postów: 140 34

    Wysłany: 12 kwietnia 2016, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grudniówka wrote:
    Witam wszystkie mamy, i przyszłe mamy :)
    Dziś dowiedziałam się,że jestem w ciąży... Test ciążowy pokazał 2 kreski,a beta wyniosła 62,4 jednostki. Według kalendarza na tej stronie to 3 tydzień i 5 dzień. Jestem kompletnie zielona w temacie, młoda głupia... Do lekarza idę 29 kwietnia,wcześniej nie dało rady. Proszę kobietki poradzcie mi co teraz robić,czego nie, czy to bezpieczne tyle czekac na wizyte ? Mam milion myśli w głowie!
    Kwas foliowy od dziś zażywaj! Koniecznie! Nie dzwigaj. A poza tym to spokojnie, często idzie się na wizytę w 8 tyg ciąży czy nawet później, żeby była pewność, że coś będzie widać na usg.
    Ale nie wszyscy mają taką cierpliwość i idą wcześniej. Również ja:)

    9ewngzu33vtqn71b.png

  • Ashley86 Koleżanka
    Postów: 48 4

    Wysłany: 12 kwietnia 2016, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje Grudniówka :) Zrób sobie po 48 h kontrolna betę, żeby sprawdzić czy dobrze wzrasta. Na tym portalu jest odpowiedni kalkulator do tego. W każdym razie powinna się co najmniej podwoić. No i tak jak napisała MajaRyt bierz kwas foliowy :)

    mhsv3e5e1p7hrrhi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluje :) Na wizytę za wcześnie. Jeśli nie boli Cię podbrzusze idź na wizytę dopiero po skończonym 7,8 tygodniu. Zaoszczędzisz sobie sporo stresu, bo wcześniej nie będzie nic widać i będą Cię straszyć, że ciąża może się nie rozwinąć. Wiem z autopsji.

    A takie podstawy to tak jak dziewczyny mówią, kwas foliowy, nie pij alkoholu, ogranicz kawę jak pijesz, jedz dużo owoców, warzyw, niech posiłki będą urozmaicone. Co wiem, ze jest ciężkie do zrealizowania gdy Cię mdli... ale u Ciebie za wcześnie na jakiekolwiek mdłości :D

  • demi_01 Ekspertka
    Postów: 183 191

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I dużo odpoczywaj, w przypadku jakiegokolwiek przeziębienia l4. I beż żadnych nadgodzin!

  • Thaliia Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 18 kwietnia 2016, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja o ciąży dowiedzialam sie w sobote :-) z Bety 4-5 tydzień :-) wizyta na 27 kwietnia to moja druga Ciąża.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta wegetariańska i dieta wegańska w ciąży i podczas laktacji

Czy dieta wegetariańska i wegańska w ciąży oraz podczas laktacji to dobry pomysł? Na co należy zwrócić uwagę nie jedząc w tym okresie mięsa lub żadnych produktów pochodzenia zwięrzęcego? Czy jest to bezpieczne dla ciąży i rozwoju płodu, a potem niemowlęcia? Przeczytaj jak powinna wyglądać dieta mamy karmiącej i czy spożywane przez nią pokarmy mogą wpływać na dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ