X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Oznaczenia na usg
Odpowiedz

Oznaczenia na usg

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Edziorro Koleżanka
    Postów: 83 15

    Wysłany: 16 grudnia 2017, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) Dziś byłam na pierwszym badaniu usg, nie wytrzymałam - tydzień 5+2.
    Lekarz potwierdzil, wg usg wygląda na 5/6 i na ten czas wszystko ok choć na stwierdzenie czynności zarodka niestety jeszcze za wcześnie. W domu dokładnie przyjrzałam się podpisom w usg: L 0,28cm GS 1.38cm. GS to wymiar pęcherzyka ciążowego ale co to jest L? Może któraś z Was wie? Wymiar zarodka, pęcherzyka żółtkowego?

    hashi, levothyroxine 37.5mg
    1cs
    oar83e3kx7q1e7jy.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 16 grudnia 2017, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam sprawdzić w Internecie, jest pelno stron o tym.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Edziorro Koleżanka
    Postów: 83 15

    Wysłany: 16 grudnia 2017, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    Polecam sprawdzić w Internecie, jest pelno stron o tym.
    Oczywiście było to pierwsze, co zrobiłam, Niestety na stronach które wygooglałam wśród mnóstwa oznaczeń nie odnalazłam "L"..

    hashi, levothyroxine 37.5mg
    1cs
    oar83e3kx7q1e7jy.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 16 grudnia 2017, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety nie pomogę. Na tak wczesnym etapie interesowala mnie tylko wielkość zarodka. Poszłam na 1 usg pod koniec 6tc wiec byl i zarodek i serduszko wiec inne parametry, których jest dużo, byly dla mnie bez znaczenia. Tobie tez radzilabym odpuścić dociekanie, isc na kolejne usg za 2 tyg i zachować spokoj. Bo spokoj to w ciąży podstawa.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Axana Autorytet
    Postów: 325 218

    Wysłany: 17 grudnia 2017, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edziorro wrote:
    Oczywiście było to pierwsze, co zrobiłam, Niestety na stronach które wygooglałam wśród mnóstwa oznaczeń nie odnalazłam "L"..

    Może to oznaczać pomiar, który nie jest ustandaryzowany, jak np. GA czy YS.
    U mnie było D lub Dist. co było pomiarem różnych rzeczy niemających standardowego oznaczenia. Musisz zobaczyć co na zdjęciu na którym jest to L jest mierzone, najczęściej dwa punkty są oznaczone jako plusiki, lrzyżyki lub kropki i mierzona jest odległość między nimi.

    A najlepiej zadzwoń do lekarza albo zapytaj przy następnej wizycie:)
    Lekarz będzie wiedział co mierzył.

    atdcpiqv8drqss4a.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ