X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Pierwsze objawy - czy ja już przesadzam ?
Odpowiedz

Pierwsze objawy - czy ja już przesadzam ?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Elimanalka Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 6 kwietnia 2018, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam mamusie !
    Według ostatniej miesiączki jestem 7t4d ciąży, według USG jest to 6t3d (owulacja była wystymulowana i nie przypadła tak jak z obliczeń lekarza 24 lutego tylko 1 marca) :) Serduszko bije, czyli generalnie wszystko powinno być w porządku. Ale czuję się paskudnie. Piersi bolą mnie niemiłosiernie, jestem ciągle głodna i istnieją dla mnie tylko kwaśne rzeczy, rano i wieczorem strasznie mnie mdli, do pracy mam 3 km pieszo, więc łapię straszną zadyszkę (nigdy się to nie zdarzało i potrzebowałam 25 minut, teraz zajmuje mi to ponad pół godziny) , serce wali jak młot, kręci mi się w głowie. A co najdziwniejsze, boli mnie kręgosłup i biodra - chyba trochę za wcześnie na takie objawy, nie uważacie ? :D
    Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że jak mówię o tym mężowi, to zaczyna wmawiać mi, że przesadzam, że mojego apetytu nie można zrzucać tylko na ciąże (przytyłam już 1kg. ważę 64 kg przy wzroście 170 cm - raczej w normie), że przecież niektóre kobiety (ma tu na myśli żonę kolegi, która nie przytyła ani grama, a po porodzie jeszcze schudła, czuła się świetnie i pracowała do końca ciąży mając pracę pod nosem) czują się dobrze, a z mojej strony to tylko wymówka by móc bezkarnie robić to na co mam ochotę i się objadać wieczorem (budzi mnie głód w środku nocy i wolę najeść się przed snem aby przespać noc).
    Musiałam się Wam wygadać, bo kto mnie lepiej zrozumie niż Wy. Tylko bez hejtów, że ciąża to nie choroba itp. bo wcale się tak nie zachowuję :D

  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 6 kwietnia 2018, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie przesadzasz. Tez mialam na poczatku takie zadyszki, kolatanie serca, przyspieszony oddech. Do tego mialam od 6tc okrutne mdlosci a potem zaczely sie wymioty. Wiec chyba lepiej jak jednak jesz. To sam poczatek, gigantyczna burza hormonow, wszystko moze bolec, ciagnac itp. Za pare tyg sie powinno wszystko ustabilizowac w miare. A mnie jakby tak maz powiedzial to by dostal w paszcze. Kazda kobieta jest inna, kazdy organizm jest inny i inaczej reaguje.

    dqprqps6kaqxmc83.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ