X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr podwyższone TSH
Odpowiedz

podwyższone TSH

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Desperatka_87 Autorytet
    Postów: 676 396

    Wysłany: 25 lutego 2020, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny odebrałam wczoraj wynik TSH 3,26 gdzie norma w I trymestrze wynosi 2,3.

    Jutro mam wizytę u gina, dzisiaj ogarnęłam na szybko wizytę na piątek do endokrynologa.

    Hormon ewidentnie poszalał teraz tzn. w ciąży, nigdy nie miałam problemów z tarczycą, robiłam badania przed ciążą i wszystko było ok.

    Oczywiście już panikuję (jak to ja), ale mam nadzieję, że wystarczą leki na obniżenie hormonu i dzidzia będzie bezpieczna?

    Szymon urodzony 08.04.2021 g. 12.15 waga 3950g wzrost 59cm
    ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

    Pierwsza ciąża- Aniołek 13 tc (10.04.2020)
    2nn39jcg7m3w65mu.png


  • Audrey Autorytet
    Postów: 2193 1595

    Wysłany: 26 lutego 2020, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam tsh jak już byłam w ciąży (nie wiedziałam jeszcze), a że się chcieliśmy już starać o dzidzie lekarz kazał mi zrobić. TSH było tyle co u Ciebie, gin zapisał mi euthyrox25, potem dowiedziałam się że jestem w ciąży i po 4 tygodniach branie euthyroxu TSH spadło na 2,6 gin zostawił mi tą dawkę którą mam bo ładnie spadała. Za tydzień robię badania kotrolne i też zbadam TSH. Z dzidzią wtedy gdy byłam w 8tc było wszystko książkowo mimo, że zaszłam jak to TSH było wyższe. Ogólnie czytałam na blogu mamyginekolog że spotykała się z przypadkami, że w pierwszym trymestrze kobiety miały po 30,50, nawet 100 i dzidzie zdrowe. Ale lepiej brać tabletki i obniżać.

    3jgxyx8dhnwoaf6u.png

    klz9px9ilxc2xyu4.png
  • Cynthia Autorytet
    Postów: 564 375

    Wysłany: 26 lutego 2020, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bez paniki. Ważne o ile nie ważniejsze jest FT4. Jeśli jest w górnej granicy to nie ma powodu do niepokoju.

    atdc20mmyu84cdr0.png
  • VR Koleżanka
    Postów: 165 12

    Wysłany: 26 lutego 2020, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Desperatka,

    Rzeczywiście TSH masz powyżej normy, co oznacza ciążową niedoczynność tarczycy. Musisz dostać hormony w formie sztucznej, żeby wspomóc tarczycę. Ale bez obaw, Euthyrox i progesteron powinny pomóc.

    Nawet, jeśli naturalnie nie masz problemów z tarczycą, mogą one się pojawić w czasie ciąży, ponieważ produkcja hormonów jest wzmożona i tarczyca po prostu nie wydala.

    Podwyższony poziom TSH i niedoczynność tarczycy może być spowodowany np. przez guzki tarczycowe (całkiem powszechne w społeczeństwie), powiększenie tarczycy lub niedobory jodu. Warto więc w ciąży zrobić USG tarczycy, cyklicznie monitorować TSH, FT3 i FT4 , sprawdzić poziom jodu oraz suplementować jod.

    U mnie tarczyca całkowicie wyregulowała się właśnie dzięki suplementacji jodu i teraz w tej ciąży już nie miałam żadnego problemu z tarczycą i guzki na tarczycy u mnie całkiem zniknęły.

    Pozdrówka!

    52f668246f.png

    [*] 8tc 10.2016 łyżeczkowanie
    [*] 5tc 08.2017 cp
    Kraków

    MTHFR C6ttC-T hetero
    PAI-1 4G/5G homo
    hiperprolaktynemia czynnościowa
  • Desperatka_87 Autorytet
    Postów: 676 396

    Wysłany: 27 lutego 2020, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny. Byłam wczoraj u gina, FT3 i FT4 mam w normie, dostałam Euthyrox 50 (jedna tabletka dziennie). Mam tez na cito skierowanie do endokrynologa. Na jutro załatwiłam termin pryw., zobaczymy co powie.

    Szymon urodzony 08.04.2021 g. 12.15 waga 3950g wzrost 59cm
    ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

    Pierwsza ciąża- Aniołek 13 tc (10.04.2020)
    2nn39jcg7m3w65mu.png


  • Sylviazett Znajoma
    Postów: 21 5

    Wysłany: 28 marca 2020, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny

    W styczniu TSH 2,11, krew z 26.03 (5 tydzień ciazy) TSH 4,86 nie mieszkam w Polsce i mi powiedzieli że mieszczą się w górnej granicy i przepisami witaminy z jodem które mam brać do końca ciąży. Jestem skolowana co myśleć?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ