X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Progesteron- początek a koniec ciąży
Odpowiedz

Progesteron- początek a koniec ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Natalia_2204 Debiutantka
    Postów: 13 23

    Wysłany: 26 lipca, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!
    Mam za sobą dwie ciąże biochemiczne, a teraz jestem w 5. tygodniu ciąży.
    Chciałabym zapytać Was o doświadczenia z poziomem progesteronu.

    U mnie wygląda to tak:
    1. badanie – 24,5 ng/ml
    po tygodniu – 18,8 ng/ml
    po kolejnych 4 dniach – 15 ng/ml
    Beta rośnie bardzo ładnie:
    1 badanie – 24,5
    2 badanie (48h) – 167
    3 badanie (48h) – 345
    4 badanie 4 dni później – 2545
    Obecnie biorę:
    Duphaston 2x2 tabletki (10 mg)
    Utrogestan dopochwowo 2x2 (200 mg)
    Czy któraś z Was miała podobne wyniki progesteronu i mimo to ciąża zakończyła się szczęśliwie?

  • Biochemiczka Autorytet
    Postów: 413 511

    Wysłany: 26 lipca, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)
    Z tego co dowiedziałam się tu na forum duphaston nie wyjdzie ci w wynikach bo jest to syntetyczny progesteron, nie wiem jak z utrogestanem.

    Jestem w 7+5, już nie badam progesteronu ale od początku ciąży miałam na poziomie 16-17ng/ml i też biorę 2x2 duphaston bo jestem po poronieniu. Raz miałam 15,2 ng/ml, ale krew pobierałam po 10 a inne pomiary mam z 6:30-8:00.

    Nie wiem czy ciąża zakończy się szczęśliwie ale póki co nie mam powodów do podejrzewania że tak nie będzie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lipca, 13:03

    Natalia_2204 lubi tę wiadomość

    34👩🏽35👨🏼

    12/2022 42tc (cc) 🩵
    02/2025 6tc 💔
    08/2025 8tc 💔

    Ona
    ❗️ cross-match 36,6%
    ⚠️trombofilia MTHFR (A1298) homo PAI-1 hetero
    ✅ HLA-C1, anxa5, kariotyp, KIR Bx (brak 2DS3), ana1+, ana3-, antytrombina III, białko c, białko s, białko s aktywność, zespół antyfosfolipidowy, cd56, cd138
    ✅ B12, D3, TSH, ft4, żelazo, ferrytyna, homocysteina, kwas foliowy
    💊euthyrox 50/25, modulator homocysteiny, 400ug folian, sorbifer, wit C, wit D, probiotyki, jod, desloratadyna
    On
    ✅ HLA-C1, kariotyp, anxa5
    ❔Morfologia nasienia, fDNA, HBA
  • Devi.A Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 29 lipca, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój pierwszy wynik progesteronu przy becie ok 300 był 4... 5 tygodni byłam na prolutexie, teraz wynik ok 30, jestem już na samej luteinie i póki co kończę 10 tydzień i jest ok.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ