X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Przyrost wagi i jedzenie
Odpowiedz

Przyrost wagi i jedzenie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • venne Ekspertka
    Postów: 166 61

    Wysłany: 22 maja 2016, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo jak miło, że sama nie jestem :) Powiedz mi, jak sobie radzisz? lekarz cie nie ochrzanił za niejedzenie mięsa? Jak się czujesz? Pachnie ci np teraz specjalnie jakoś kiełbasa?
    Ja trzymam się ok, w ogóle to dzięki wegeterianizmowi udało mi się zajść w ciążę moim zdaniem, wcześniej jak jadłam mięso to nic nie wychodziło a i ja źle się czułam i nie miałam super wyników zdrowotnych.

    Jesz teraz więcej nabiału? Przyjmujesz jakieś suplementy? Mięso ryby dopuszczasz w ciązy np 1 raz na tydzień?

    h44eyx8d1a0f3ngg.png
  • Izieth Autorytet
    Postów: 925 763

    Wysłany: 22 maja 2016, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mężczyzna je mięso i jakoś do tej pory było ok, jak sobie coś przygotowywał, teraz coraz bardziej mi to śmierdzi ;) Nie mogę patrzeć na reklamy mięsa do grillowania, bo od razu mnie mdli ;)

    Rozmawiałam z lekarką przed ciążą o tym, że nie jem mięsa i nie widziała w tym nic złego, za to dietetyczka, u której byłam stwierdziła, że powinnam iść do psychologa, bo podobno robię sobie krzywdę ;) Słyszałam, że w ciąży nie trzeba jeść mięsa, tym bardziej że to dzisiejsze mięso nafaszerowane jest antybiotykami i innymi dziwnymi substancjami.

    Ja jem jajka, więc z moją dietą nie jest tak źle. Tzn. teraz jest dużo gorzej, bo przez mdłości nie mam na nic ochoty, a już na pewno nie myślę o zdrowym bilansowaniu posiłków, tylko o tym, żeby zaspokoić głód i nie zwymiotować po tym ;)

    Przy następnej wizycie przypomnę temat mojego wegetarianizmu, ale nie powinno być problemu, bo mam prawidłowy poziom żelaza, ale też transferyny i ferrytyny.

    Przyjmuję suplementy w związku z mutacją MTHFR, czyli foliany, B6, B12, oprócz tego tran dorszowy i olej z kryla (trochę mało wegetariańskie specyfiki). Dla dobra dziecka dopuszczam ryby, chociaż nie jest mi łatwo, jak na razie dwa razy zjadłam, bo teraz nie dałabym rady.

    zem3anlif9kas3et.png
    zem3df9h3sl7c67r.png
    Mój aniołek Lenka [*] 13.08.2015 (13tc)
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ