X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr relanium w ciąży
Odpowiedz

relanium w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Ann26 Debiutantka
    Postów: 12 1

    Wysłany: 8 października 2016, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,
    lekarz przepisal mi relanium ponieważ jestem w ciąży zagrożonej, pierwszą poroniłam, i przeżywam dość mocno.. Czy któraś z Was także brała ten lek i ma jakieś informacje, czy nie zaszkodzi dziecku?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 października 2016, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,

    Będąc z synem w ciąży,w piątym miesiącu trafiłam do szpitala na patologię ciąży.
    Tam dostawałam mnóstwo tabletek,m.in relanium,którego nie brałam.Zbierałam do pudełeczka i po wyjściu zutylizowałam.
    Dziewczyny przebywające ze mną na sali,brały...spały całe dnie..chodziły jak błędne owce..Wszystko to miało służyć wyciszeniu..

  • alciak Autorytet
    Postów: 1073 441

    Wysłany: 8 października 2016, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znam kobietę, która brała relanium w ciąży. Zaczęło się od tego, że przyjechała do szpitala, bo dosłownie chlustała krwią na lewo i prawo w 12 tygodniu ciąży, była przekonana, że straciła dziecko. A ponieważ była bardzo roztrzęsiona, miała słabą psychikę i długo starała się o tą ciążę przyjmowała te leki przez dłuższy czas, krwawiła już praktycznie do końca. Dziś jej syn jest w gimnazjum, to zdrowy chłopak.
    Osobiście unikam w ciąży leków, jak ognia, nawet nospa, którą zalecają lekarze może powodować skutki uboczne, ale czasem wybiera się mniejsze zło. Może stąd zalecenie Twojego lekarza.
    Ann jestem po dwóch poronieniach, druga ciąża pozamaciczna, od dwóch lat walczyłam z mężem o dziecko, w pewnym momencie byliśmy już zrezygnowani, bo przez 9 cykli nam nie wychodziło, też przeżyłam straty, ale jakoś się z nich podźwignęłam. Czas zrobił swoje... jest tu kobieta na forum, którą bardzo podziwiam za wytrwałość, poroniła 8 razy z rzędu, teraz w końcu udało się jest w 3 trymestrze ciąży... myślę, że każdy radzi sobie z bólem jak potrafi, czasem jesteśmy słabi, jeśli faktycznie czujesz, że nie jesteś na siłach to stosuj się do zaleceń lekarza. To, że moja ciocia urodziła zdrowe dziecko to duża radość. Wydaje mi się jednak, że relanium to bardzo silny lek i może dać efekty uboczne, szczególnie przyjmowany na wczesnym etapie ciąży, kiedy najważniejsze organy dziecka rozwijają się, lekarze uprzedzają, że w zasadzie każda tabletka powinna być zażywana po długim zastanowieniu, mi nawet odradzano leki na alergię. Tylko, że czasem wybiera się mniejsze zło... jeśli masz wątpliwości może skonsultuj to jeszcze z innym lekarzem, może zaleci coś "łagodniejszego"?
    Życzę spokoju :)

    JULIA - godz. 7:27; 19.12.2016 r.
    57 cm, 3750 g szczęścia <3
    TYMON - godz. 9:16; 19.02.2020 r.
    57 cm, 3700 g szczęścia <3
  • Ann26 Debiutantka
    Postów: 12 1

    Wysłany: 9 października 2016, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedź. Pogadam w środę z lekarzem, czy może dałoby się zastąpić to relanium jakąś meliską. Już właściwie jestem nieco spokojniejsza... mieliśmy parę przygód z krwawieniem i silnymi bólami podbrzusza, podczas których żegnałam się już właściwie z tym dzieckiem...ale za każdym razem usg wychodziło bardzo ładne i wskazywało, że malec rośnie. Może więc pomału się przyzwyczaję do tych krwawień i bólów, stają się rutyną...
    Pozdrawiam :)

  • alciak Autorytet
    Postów: 1073 441

    Wysłany: 9 października 2016, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety u niektórych kobiet krwawienia występują nawet i przez całą ciążę. Może faktycznie w Twoim przypadku jest konieczność brania relanium...żeby było dobrze, jak wspominałam czasem lekarze wybierają mniejsze zło.

    3mam kciuki, żeby z każdym dniem było lepiej!

    JULIA - godz. 7:27; 19.12.2016 r.
    57 cm, 3750 g szczęścia <3
    TYMON - godz. 9:16; 19.02.2020 r.
    57 cm, 3700 g szczęścia <3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ