X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Suplementy w ciąży
Odpowiedz

Suplementy w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • atat Autorytet
    Postów: 1337 937

    Wysłany: 5 września 2016, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, nie znalazłam podobnego tematu.
    Czy macie jakieś doświadczenia z najlepszymi suplementami w ciąży? Zestawy witamin? Kwas foliowy? Czy ten metylowany faktycznie jest najlepiej wchłaniany?

    ponad 5 lat starań
    2 poronienia
    MTHFR, BRCA1

    dqpri09kk3ufcjua.png
  • Zośkaaa Autorytet
    Postów: 1245 719

    Wysłany: 5 września 2016, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja póki co biorę zwykły Folik 0,8mg. Lekarz umówił się ze mną, że na kolejnej wizycie, gdy już zobaczymy jak dzidzia się rozwinęła i gdy przyniosę mu zestaw wykonanych badań przepisze mi odpowiednie witaminy ;) Następną wizytę mam za tydzień we wtorek - 13.09.

    oar8ikgnjlcssob7.png
    qdkk2n0arn45g84d.png
    Aniołek <3 [*] 17.09.2016 9tc
    Aniołek <3 [*] 02.2018 5/6tc
    01.12.2018 - Nasz Wielki Cud Czarek ❤

    Starania o drugie bobo od 10.2019
  • alciak Autorytet
    Postów: 1073 441

    Wysłany: 5 września 2016, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam Prenatal Uno, a potem Classic. Ja brałam Prenatal Uno już na kilka miesiący przed zajściem w ciążę, potem kontynuowałam do 12 tygodnia, a potem zmieniłam na Classic. Jedyne czego Classic nie ma to kwasy DHA, ale jeśli ktoś spożywa dużo rybek w 2 i 3 trymestrze to będzie to wystaczający zestaw :)

    JULIA - godz. 7:27; 19.12.2016 r.
    57 cm, 3750 g szczęścia <3
    TYMON - godz. 9:16; 19.02.2020 r.
    57 cm, 3700 g szczęścia <3
  • atat Autorytet
    Postów: 1337 937

    Wysłany: 5 września 2016, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M ze względu na mutację MTHFR hematolog i genetyk zalecił metylowane formy kwasu foliowego.
    Ale strasznie ciężko je w Polsce kupic.
    Czy ktos sie spotkal z polecaniem wlasnie takich?

    ponad 5 lat starań
    2 poronienia
    MTHFR, BRCA1

    dqpri09kk3ufcjua.png
  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 6 września 2016, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kwas foliowy metylowany 4mg - Solgaru można w Polsce spokojnie dostać, używałam i polecam

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
  • Bella_Bella Autorytet
    Postów: 3366 1722

    Wysłany: 7 września 2016, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alciak wrote:
    Polecam Prenatal Uno, a potem Classic. Ja brałam Prenatal Uno już na kilka miesiący przed zajściem w ciążę, potem kontynuowałam do 12 tygodnia, a potem zmieniłam na Classic. Jedyne czego Classic nie ma to kwasy DHA, ale jeśli ktoś spożywa dużo rybek w 2 i 3 trymestrze to będzie to wystaczający zestaw :)

    Ja obecnie też biorę Prenatal Uno a potem mam zamiar brać Prenatal Duo ponieważ ten zawiera kwasy dha ;)

    Do tego biorę Folik 400 bo w pranatalu jest tylko 400.
    Biorę magnez+B6, Wit C i tran ;)
    Z racji hiperprolaktynemi biorę również bromka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 września 2016, 13:48

    m3sxskjoa5ll377l.png
    34bwk0s3uvbnlpvu.png
  • atat Autorytet
    Postów: 1337 937

    Wysłany: 9 września 2016, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aneczka1983 wrote:
    kwas foliowy metylowany 4mg - Solgaru można w Polsce spokojnie dostać, używałam i polecam


    To jest 0,4 chyba?
    A jak potrzeba wiecej?
    Dawki na recepte zwyklego kwasu foliowego ktore przepisuja lekarze to nawet 15 - a on jest toksyczny dla wielu osob, szczegolnie tych z mutacja MTHFR.
    Czy mozna gdzies, poza allegro kupic wieksze dawki metylowanego?

    ponad 5 lat starań
    2 poronienia
    MTHFR, BRCA1

    dqpri09kk3ufcjua.png
  • AgaMiNo21 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 12 września 2016, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja na początku dostałam od wcześniejszego lekarza femibion natal I, a obecnie jestem w 13 tyg.1 d i przyjmuję pregnę plus :)

    witam, ja jestem obecnie w 13tyg.2d. ciąży na usg genetyczne jestem zapisana w środę, tylko zastanawiam się , czy w wieku 30 lat robić także test PAPPA ... czy ktoś miał robione USG genetyczne u dr Tamary Michalskiej? :)
  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 12 września 2016, 23:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atat Kochanie nie wiem. Żałuję, że nie mogę Ci pomóc. Ja brałam solgara i było wszystko ok

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ