X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Test ciążowy pozytywny i co dalej?
Odpowiedz

Test ciążowy pozytywny i co dalej?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • shaylen Autorytet
    Postów: 442 921

    Wysłany: 21 listopada 2024, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie kochane. Wczoraj po roku i 5 miesiącach zobaczyłam dwie kreski. Zrobiłam bete, wynik 139,6 i co dalej? To moja pierwsza ciąża, totalnie nie wiem co powinnam dalej zrobić. Umówiłam się do lekarza prywatnie na 30 listopada. Powinnam zrobić jeszcze jakieś badanie? Czytam coś o progesteronie, jest tak samo ważny jak beta?

    👱‍♀️28 👱‍♂️30+🐈+🐕
    Początek starań 06.23 🥲
    17cs 20.11.24 wyraźne ⏸️ 🥹❤️/beta hcg 139,6 mlU/ml
    22.11.24 beta hcg 362.2 mlU/ml
    27.11.24 1 wizyta :pęcherzyk ciążowy 4.5mm, pęcherzyk żółtkowy 1.4mm
    12.12 9mm człowieczka 🥹❤️ wg usg 6+6 144bpm
    7.01 4.51cm czlowieczka🫶 wg usg 11+2 163bpm
    17.01 prenatalne niskie ryzyka ❤️
    31.01 9.6cm 96gram 💛
    20.02 raczej dziewczynka 🩷 180gram
    18.03 połówkowe idealne 🩷 355g
    8.04 650g kluski 🥰
    29.04 III pren. wszystko w porządku, 1017g kruszynki 🩷🥹
    23.05 ok.1600g małej szarańczy✨️
    10.06 2 kiloski malego gzubka🩷
    4.07 2577g klopsika👶
    18.07 wizyta 🫶

    WG OM
    preg.png
  • Erdene Autorytet
    Postów: 344 353

    Wysłany: 21 listopada 2024, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie znam dokładnie Twojej historii i ewentualnych problemów zdrowotnych. Takie ogólne zalecenia są takie, żeby z pierwszą wizytą poczekać do ok. 8 tygodnia ciąży, bo wtedy na USG powinno być serduszko. Do tego czasu po prostu czekasz. W momencie, w którym pojawisz się na wizycie za wcześnie, to na USG albo może nic nie widać, albo może nie widać zarodka czy serduszka i możesz się niepotrzebnie denerwować, że coś jest nie tak, kiedy to po prostu normalna kolej rzeczy.

    Jeśli w międzyczasie będziesz mieć jakieś niepokojące objawy, np. plamienie czy mocniejszy ból brzucha, to wtedy do lekarza warto zgłosić się wcześniej. Szczególnie przy dużym nasileniu, np. silny ból.

    Te inne badania, np. progesteron czy powtarzanie bety robią dziewczyny, które w przeszłości miały poronienia albo które mają jakieś inne problemy zdrowotne, przez które podejrzewają, że mogą mieć np. niewydolne ciałko żółte albo boją się ciąży pozamacicznej. Najprawdopodobniej Ci się nie przydają, ale jeśli bardzo chcesz, możesz je zrobić we własnym zakresie.
    Beta na wczesnym etapie ciąży powinna się mniej więcej podwajać co dwa dni (są do tego kalkulatory w internecie, żeby sprawdzić, czy przyrost jest prawidłowy).
    Progresteron powinien być odpowiednio wysoki, żeby ciąża rozwijała się prawidłowo (nie wiem do końca, jaka jest dolna grnaica dobrego progresteronu).
    TSH - jeśli chorujesz na tarczycę, to koniecznie zbadaj TSH, bo w ciąży tarczyca jest bardziej obciążona.

    Britta lubi tę wiadomość

    age.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza: niewidzialna choroba, która dotyka miliony Polek

Szacuje się, że w Polsce około 2 miliony kobiet cierpi na endometriozę. W artykule dowiesz się o najnowszych metodach diagnozowania i leczenia endometriozy, a także poznasz osobistą historię Małgorzaty, która walczyła z tą chorobą przez 5 lat, aby wreszcie zobaczyć światło w tunelu na swojej drodze do macierzyństwa.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ