X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Test ciążowy pozytywny i co dalej?
Odpowiedz

Test ciążowy pozytywny i co dalej?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • shaylen Przyjaciółka
    Postów: 116 206

    Wysłany: 21 listopada 2024, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie kochane. Wczoraj po roku i 5 miesiącach zobaczyłam dwie kreski. Zrobiłam bete, wynik 139,6 i co dalej? To moja pierwsza ciąża, totalnie nie wiem co powinnam dalej zrobić. Umówiłam się do lekarza prywatnie na 30 listopada. Powinnam zrobić jeszcze jakieś badanie? Czytam coś o progesteronie, jest tak samo ważny jak beta?

    👱‍♀️27 👱‍♂️29 +🐈+🐕
    Początek starań 06.23 🥲
    25.10.24 badanie hsg
    diagnoza : brak owulacji, prawy jajowod niedrozny, pcos
    I nagle cud
    19.11.24 popołudniowy test ciazowy pokazuje cień
    20.11.24 wyraźne ⏸️ 🥹❤️
    20.11.24 beta hcg 139,6 mlU/ml
    22.11.24 beta hcg 362.2 mlU/ml
    27.11.24 po wizycie : pęcherzyk ciążowy 4.5mm, pęcherzyk żółtkowy 1.4mm
    12.12 9mm człowieczka 🥹❤️ wg usg 6+6 144bpm
    7.01 4.51cm czlowieczka🫶 wg usg 11+2 163bpm
    17.01 prenatalne niskie ryzyka ❤️
    31.01 9.6cm 96gram 💛
    20.02 wizyta

    WG OM
    preg.png
  • Erdene Autorytet
    Postów: 340 347

    Wysłany: 21 listopada 2024, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie znam dokładnie Twojej historii i ewentualnych problemów zdrowotnych. Takie ogólne zalecenia są takie, żeby z pierwszą wizytą poczekać do ok. 8 tygodnia ciąży, bo wtedy na USG powinno być serduszko. Do tego czasu po prostu czekasz. W momencie, w którym pojawisz się na wizycie za wcześnie, to na USG albo może nic nie widać, albo może nie widać zarodka czy serduszka i możesz się niepotrzebnie denerwować, że coś jest nie tak, kiedy to po prostu normalna kolej rzeczy.

    Jeśli w międzyczasie będziesz mieć jakieś niepokojące objawy, np. plamienie czy mocniejszy ból brzucha, to wtedy do lekarza warto zgłosić się wcześniej. Szczególnie przy dużym nasileniu, np. silny ból.

    Te inne badania, np. progesteron czy powtarzanie bety robią dziewczyny, które w przeszłości miały poronienia albo które mają jakieś inne problemy zdrowotne, przez które podejrzewają, że mogą mieć np. niewydolne ciałko żółte albo boją się ciąży pozamacicznej. Najprawdopodobniej Ci się nie przydają, ale jeśli bardzo chcesz, możesz je zrobić we własnym zakresie.
    Beta na wczesnym etapie ciąży powinna się mniej więcej podwajać co dwa dni (są do tego kalkulatory w internecie, żeby sprawdzić, czy przyrost jest prawidłowy).
    Progresteron powinien być odpowiednio wysoki, żeby ciąża rozwijała się prawidłowo (nie wiem do końca, jaka jest dolna grnaica dobrego progresteronu).
    TSH - jeśli chorujesz na tarczycę, to koniecznie zbadaj TSH, bo w ciąży tarczyca jest bardziej obciążona.

    Britta lubi tę wiadomość

    preg.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Karuzela łóżeczkowa, która rośnie razem z dzieckiem

Karuzele do łóżeczka to nie tylko dekoracja – pomagają stymulować zmysły malucha i wspierają jego rozwój. Kolorowe, poruszające się elementy przyciągają uwagę dziecka, rozwijając wzrok oraz koordynację. Dodatkowo, delikatna muzyka i spokojne ruchy karuzeli mogą działać kojąco, pomagając maluchowi w wyciszeniu się przed snem.

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ