X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Tętno w 6 tyg ciąży
Odpowiedz

Tętno w 6 tyg ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Alinka Koleżanka
    Postów: 51 5

    Wysłany: 14 grudnia 2021, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy tętno płodu w 6 tygodniu ciąży 122 jest prawidłowe?? Pani doktor stwierdziła , żeby nie robić sobie nadzieji na tą ciąże …. W internecie znalazłam informacje ze tętno w tym tygodniu powinno wynosić od 100 do 140. Wszędzie sprzeczne informacje . Jak to w końcu jest ?

  • bridagues Ekspertka
    Postów: 247 266

    Wysłany: 14 grudnia 2021, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie wczoraj wizyta w 7t1d, zarodek wielkości na 6t5d, tętno było 120 i lekarz też powiedział, że „ciut za mało”. Ale takich negatywnych informacji jak Tobie nie przekazał, żeby nie robić sobie nadzieji 🙄. Kazał się oszczędzać (też ze względu na krwiak jaki powstał na macicy) i pogratulował ciąży.
    Też się chętnie dowiem, jak było u innych dziewczyn, czy serduszko się „rozhulało”?

    a8dougpjxqfb3pp2.png
    ukdy3e5eue419gpf.png
  • Cynomankaa_27 Koleżanka
    Postów: 33 0

    Wysłany: 15 grudnia 2021, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie było 120/76 i dwa tyg później dowiedziałam się ze nie ma akcji serca ale zarodek miał rozmazany kształt był mały. Jak już nie biło to już miał normalne kształty. Ja bym się na zapas nie martwiła bo każda ma inaczej i sama czytałam że płód nadrobił i tętno się poprawiło.

  • Alinka Koleżanka
    Postów: 51 5

    Wysłany: 15 grudnia 2021, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cynomankaa_27 wrote:
    U mnie było 120/76 i dwa tyg później dowiedziałam się ze nie ma akcji serca ale zarodek miał rozmazany kształt był mały. Jak już nie biło to już miał normalne kształty. Ja bym się na zapas nie martwiła bo każda ma inaczej i sama czytałam że płód nadrobił i tętno się poprawiło.

    120 a później 76 ? Bo troszke nie rozumiem , ale powiedz w ktorym tygodniu tyle miał bo to tez ważne …

  • Cynomankaa_27 Koleżanka
    Postów: 33 0

    Wysłany: 18 grudnia 2021, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W karcie ciąży jest napisane RR TĘTNO i obok w kolumbie 120/76 był to 6 tydzień ciąży

  • Cynomankaa_27 Koleżanka
    Postów: 33 0

    Wysłany: 18 grudnia 2021, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie 6 tydz 4 dni. No chyba ze to moje ciśnienie i wprowadzam was w błąd to przepraszam

  • bridagues Ekspertka
    Postów: 247 266

    Wysłany: 18 grudnia 2021, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cynomankaa_27 wrote:
    W karcie ciąży jest napisane RR TĘTNO i obok w kolumbie 120/76 był to 6 tydzień ciąży
    RR to ciśnienie tętnicze. Wydaje mi się, że to Twój wynik.

    a8dougpjxqfb3pp2.png
    ukdy3e5eue419gpf.png
  • bridagues Ekspertka
    Postów: 247 266

    Wysłany: 18 grudnia 2021, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alinka wrote:
    Dziewczyny czy tętno płodu w 6 tygodniu ciąży 122 jest prawidłowe?? Pani doktor stwierdziła , żeby nie robić sobie nadzieji na tą ciąże …. W internecie znalazłam informacje ze tętno w tym tygodniu powinno wynosić od 100 do 140. Wszędzie sprzeczne informacje . Jak to w końcu jest ?
    Kiedy masz kolejną wizytę? Jak się czujesz?

    a8dougpjxqfb3pp2.png
    ukdy3e5eue419gpf.png
  • Cynomankaa_27 Koleżanka
    Postów: 33 0

    Wysłany: 19 grudnia 2021, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nawet jeśli tętno jest za małe to może się wyrównać a ta lekarka nie powinna cię stresować. Czytałam ze inne osoby miałaby nawet 50, 70 a na następnej wizycie wszystko było już w porządku a tez nie dawali nadziei.. Jest to jeszcze wczesna ciąża i puki płód żyje jest nadzieja że będzie dobrze :) Ja mam za sobą 3 poronienia teraz jestem w 4 ciąży obstawiona lekami zobaczymy co będzie bo na razie tylko pęcherzyk było widać bez zarodka ale dopiero 5 tydz. Ja mino to mam nadzieje i lekarze u których byłam nigdy mi jej nie odbierali No chyba ze już ewidentne było widać że nic z tego nie będzie. Ja trzymam kciuki za ciebie :)

  • Andzia35 Ekspertka
    Postów: 139 58

    Wysłany: 19 grudnia 2021, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Serio co to za doktor która twierdzi żeby nie przywiązywać się do ciąży przy tętnie 120 w 6 tygodniu ?! Ja byłam w tyk tygodniu na dwóch usg u dwóch lekarzy tętno było 120 i każdy mówił
    Ze na tym etapie bardzo dobre ze tak to wyglada bo dopiero zaczelo bić i gdyby za miesiąc było 120
    To wtedy byłoby złe ale powinno się rozkręcać. Lekarze tłumaczyli mi ze kobiety maja i po 80/90 terno dzidziusia na początku a potem się rozkręca

    f2w3rjjg2cdpokqz.png
  • bridagues Ekspertka
    Postów: 247 266

    Wysłany: 21 grudnia 2021, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ku pokrzepieniu, u mnie w 7+1 tętno zarodka 120. Dziś w 8+1 tętno 170 ❤️. Także trzeba być dobrej myśli!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 grudnia 2021, 21:27

    a8dougpjxqfb3pp2.png
    ukdy3e5eue419gpf.png
  • Alinka Koleżanka
    Postów: 51 5

    Wysłany: 22 grudnia 2021, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bridagues wrote:
    Kiedy masz kolejną wizytę? Jak się czujesz?
    W piątek czyli w 7 tyg byłam już u innego Pana doktora , serduszko biło ale nie powiedział ile tylko, ze wszystko jest ok i oby dalej ciąża szła w tym kierunku . Wiec już nie wnikalam… A czuje się raz lepiej raz gorzej , męczą mdłości i senność , psychicznie jednak troszke gorzej bo jednak gdzieś z tylu głowy brzmią słowa tamtej Pani doktor…

  • Monk90 Debiutantka
    Postów: 9 5

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja siostra usłyszała w pierwszych tygodniach ciąży podobny tekst...że z tej ciąży już nie będzie.
    A ciążę donosiła (bez komplikacji, podtrzymywania, leków itp), dziecko urodziło się zdrowe, w terminie, z prawidłową masą ciała...

    Nie wiem, dlaczego niektórzy lekarze tak szybko wydają taki osąd...

    Eedzia11 lubi tę wiadomość

    xnw4ugpj2kug67tf.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ