X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Toksoplazmoza -IGM
Odpowiedz

Toksoplazmoza -IGM

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • AM1606 Przyjaciółka
    Postów: 112 75

    Wysłany: 21 stycznia 2022, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, czy któraś z Was miała podobną sytuację: w zeszłym roku w lutym toksoplazmoza IGM 0.66 - do 0,65 wynik wątpliwy, awidnosc 86 - ciąża niestety poroniona koło 9tc.

    Robiłam teraz kolejną toksoplazmozę, chociaż w ogóle nie zwracałam uwagi na te wyniki, bo skoro mam przeciwciała to znaczy, że już jestem bezpieczna. Jednak okazało się, że IGM teraz wynosi 2,49 a od 1 jest pozytywne... No i teraz ambaras - awidnosc, igg, może skierowanie do lekarza chorób zakaźnych...

    Skoro już rok temu miałam przeciwciała to przebyłam już zakażenie...
    Z jakiej racji igm wzrosło? 🤦🏼‍♀️
    Pozdrawiam.

    c55fikgnknyzdjqy.png
  • AM1606 Przyjaciółka
    Postów: 112 75

    Wysłany: 25 stycznia 2022, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, nikt nie miał z Was żadnych przebojów w związku z toksoplazmozą?
    Kolejne badania pokazały igg 365, a awidnosc 74,3.
    W zeszłym roku igg 57...

    Igm wzrosło, igg wzrosło, a awidnosc spadła...

    Myślałam, że już po roku jestem bezpieczna 😔

    c55fikgnknyzdjqy.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ