X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Tryptany i leki przeciwbolowe
Odpowiedz

Tryptany i leki przeciwbolowe

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • kinga167 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 31 października 2016, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam
    Cierpie od dziecinstwa na migreny i napieciowe bole glowy. Jestem wrecz uzalezniona od lekow przeciwbolowych a konkretnie od solpadeiny i Cinnie (tryptan).
    Gdy dowiedzialam sie z testow ze jestem w ciazy to nadal bralam Cinnie i solpadeine bo myslalam ze to nie szkodzi :( Teraz mam wyrzuty bo przedwczoraj bylam u ginekologa na pierwszej wizycie i zabronila mi brac tryptany. A ja je podczas tych pierwszych dni bralam... Martwie sie i mam juz czarne wizje, ze nic z tego nie bedzie przez moja glupote, ze pewnie uszkodzilam plod. Do tego calymi dniami wymiotuje i nic nie jem. Czy ktos tak jak ja bral rozne leki/tabletki na poczatku ? Jestem w 6 tc.

    Kinga
  • kinga167 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 31 października 2016, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niech mnie ktos chociaz pocieszy :(

    Kinga
  • Okilaa Koleżanka
    Postów: 37 24

    Wysłany: 2 listopada 2016, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kinga167 wrote:
    Niech mnie ktos chociaz pocieszy :(

    Ja biorę leki ponieważ bez nich nie mogłabym funkcjonować. Też się martwię o skutki uboczne jak np. rozszczep kręgosłupa itp. Dostałam na receptę kwas foliowy 5 mg. I nie pozostaje mi nic innego jak czekać na usg kontrolne

    f2w3yx8d9zvq9pa1.png
  • Izieth Autorytet
    Postów: 925 763

    Wysłany: 2 listopada 2016, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga, nie martw się na zapas, dużo dziewczyn dowiaduje się o ciąży w 3, 4 miesiącu, a do tego czasu nie dość, że leki, to jeszcze alkohol, papierosy itp., a dzieci rodzą się zdrowe :) Najważniejsze, że już odstawiłaś, teraz dbaj o siebie i się nie stresuj, bo to też dziecku szkodzi :)

    Jeśli cały czas wymiotujesz i nie możesz jeść, to powinnaś skontaktować się z lekarzem, możesz się odwodnić.

    zem3anlif9kas3et.png
    zem3df9h3sl7c67r.png
    Mój aniołek Lenka [*] 13.08.2015 (13tc)
  • kinga167 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 2 listopada 2016, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izieth wrote:
    Kinga, nie martw się na zapas, dużo dziewczyn dowiaduje się o ciąży w 3, 4 miesiącu, a do tego czasu nie dość, że leki, to jeszcze alkohol, papierosy itp., a dzieci rodzą się zdrowe :) Najważniejsze, że już odstawiłaś, teraz dbaj o siebie i się nie stresuj, bo to też dziecku szkodzi :)

    Jeśli cały czas wymiotujesz i nie możesz jeść, to powinnaś skontaktować się z lekarzem, możesz się odwodnić.

    Ok dziekuje, troche mi lepiej jak czytam, ze moze nic zlego sie nie stalo. Jestem z natury panikara i martwie sie na zapas. Z wymiotami jest odrobine lepiej, biore krople z imbirem. Tylko mecza mnie strasznie bole glowy a niestety musze chodzic do pracy. Mysle ze bede czesciej zagladac na forum :)

    Kinga
  • Izieth Autorytet
    Postów: 925 763

    Wysłany: 4 listopada 2016, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak będziesz miała jakiś problem lub wątpliwości, to pisz śmiało, forum jest skarbnicą cennych informacji i na pewno otrzymasz wsparcie :)

    Trzymam kciuki za Ciebie i maleństwo :)

    zem3anlif9kas3et.png
    zem3df9h3sl7c67r.png
    Mój aniołek Lenka [*] 13.08.2015 (13tc)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ