X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr TSH 5.72 w 7 tygodniu ciąży 😪
Odpowiedz

TSH 5.72 w 7 tygodniu ciąży 😪

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Bella28 Koleżanka
    Postów: 43 16

    Wysłany: 24 września 2020, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Zaniepokoil mnie wynik TSH do wizyty jeszcze 2 tygodnie i nie wiem co robic, a przyznam ze czytajac w internecie rozne fora wystraszylam sie. Norma dla kobiet w ciazy to max 2.5 a ja mam 5.72! 😪 Czy moze przez to cos sie stac dzidziusiowi? Nie wiem czy zapisac aie do endrykrynologa juz teraz czy czekac na wizyte. Mysle ze jutro zadzwonie do ginekolozki i najlepiej zapytam co robic w takiej sytuacji, jakie badania jeszcze zrobic aby na wizytę juz je miec. Czytajac teraz objawy niedoczynnosci podejrzewam, ze juz wczesniej musialam miec problemy. Ciagle chodzilam zmeczona, ciagle mialam wahania nastroju, problem z nadwaga co prawda nie jakis duzy ale jednak. Jesli ktoras z Was miala podobnie prosze napiszxie jak u Was bylo z podwyzszonym Tsh na co sie przygotowac?

    w4sqs65g0skpkmwx.png
  • Nastkaa97 Autorytet
    Postów: 414 216

    Wysłany: 24 września 2020, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana, spokojnie.. stres na penwo nie pomoże. Najważniejsze ze zrobiłaś badanie i wiesz co jest. Mój endokrynolog powtarzał mi ze powinnam mieć maks do 2,5 i to prawda.. niestety jestem w 4tc i tez wyszli ze mam podwyzszone xo prawda nie duzo bo 2.67 ale jednak jest. Na pewno twoje TSH trzeba obniżyć wiec dostaniesz leki,natomiast ja radziłabym, tak jak piszesz- zadzwonić do swojej gi ekolog i przedstawić sytuacje ona na pewno juz cie pokieruje i może wypisze jakas receptę zeby juz do tej wizyty ktora masz zaplanowana zacząć brać,albo bedziesz jednak musiala isc wczesniej. Ale koniecznie jutro zadzwon !

    Słyszałam,że należy oczywisice trzymać się przedziałów dla prawidłowego TSH w ciazy,ale tez nie jest tak ze od razu cos sie moze stać. Jednak nie czekaj tylko jutro dzwon po porade . Trzymam kciuki ! I daj znać 🙂

    16.05.2021r. KLARA ❤
    Starania o drugiego maluszka od 05.2022r. ❤
    27.07.2022r. 10+2 - Aniołek [*] (wada genetyczna )
    Styczeń 2023r. - cb 💔
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 24 września 2020, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Umawiaj się od razu do endokrynologa. Nie ma co czekać na wizytę u gina.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 września 2020, 22:22

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • Bella28 Koleżanka
    Postów: 43 16

    Wysłany: 25 września 2020, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A więc tak. Dzwoniłam do swojej ginekolożki ale nie odbierała. Nie wiem czy dobrze zrobiłam, czy tak wypada ale nie chcąc wydzwaniać co chwila napisałam jej smsa na czym problem polega mając nadzieję że w wolnej chwili odpisze lub oddzwoni. No ale jeszcze sie nie odezwała. Zestresowałam sie jeszcze bardziej i zaczęłam obdzwaniać endokrynologów. Udało mi się zapisać na ten poniedziałek jeszcze na 19 więc na szczęście dość szybko. Opisałam sytuacje i zapytałam czy będą potrzebne jeszcze jakieś dodatkowe badania. Pani doktor powiedziała że wynik Tsh wystarczy i że musze brać leki i po 3 tygodniach zrobić badania kontrolne.
    Zastanawiam sie czy nie zrobic tego Ft4 dla wlasnego spokoju i ewentualnie w razie watpliwosci przy nastepnej wizycie pokazac to ginekolozce i endokrynolog rowniez. U Was jak bylo? Przepisywala leki na podstawie samego Tsh?

    w4sqs65g0skpkmwx.png
  • Nastkaa97 Autorytet
    Postów: 414 216

    Wysłany: 25 września 2020, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie dzisiaj ide do mojego endo z uwagi na poziom tsh i ciaze. Jeśli będę miala możliwość to podpytam go o twój przypadek ck w takiej sytuacji należy robić 🙂 dam znac csy uda mi się z nim o tym pogadać i co zrobi ze mną 🙂

    16.05.2021r. KLARA ❤
    Starania o drugiego maluszka od 05.2022r. ❤
    27.07.2022r. 10+2 - Aniołek [*] (wada genetyczna )
    Styczeń 2023r. - cb 💔
  • Bella28 Koleżanka
    Postów: 43 16

    Wysłany: 25 września 2020, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O jeju niezmiernie Ci dziękuję ❤️

    w4sqs65g0skpkmwx.png
  • Nastkaa97 Autorytet
    Postów: 414 216

    Wysłany: 25 września 2020, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dostalam na mój poziom TSH pół tabletki euthyrox 25 i mama brać tyle przez cały czas i badania za 5 tygodni przed kolejna wizyta. Do tego dostalam tez jod 200 podobno potrzebne tak damo jak kwas foliowy.. A co do Twojej ilości TSH to koniecznie do lekarza jak najszybciej aby wdrożyć lecznie. Generalnie powiedział ze na zachodzie do 3 miesiąca nic się nie robi i niczego się nie podaje bo to nie uwqza sie za ciaze, wiec bez paniki,bo kobiety często nie wiedzą nawet jakie mają tsh i wgl, ale jeśli ty wiesz to lepiej isc do endo i zacząć przyjmować tabletki 🙂 ale na pewno kochana sie jie stresuj.. mój lekarz powiedział ze wszystko na spokojnie i bez paniki.. a to na prawe dobry lekarz i ja mu bardzo ufam 🙂 daj znać jak będziesz zpo wizycie 🙂

    16.05.2021r. KLARA ❤
    Starania o drugiego maluszka od 05.2022r. ❤
    27.07.2022r. 10+2 - Aniołek [*] (wada genetyczna )
    Styczeń 2023r. - cb 💔
  • Bella28 Koleżanka
    Postów: 43 16

    Wysłany: 25 września 2020, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Troche się uspokoiłam, dobrze że mnie coś tknęło i zaczęłam czytać o tym tak bym czekała do wizyty zupełnie nieświadoma problemu a czas by leciał... Dzieki wielkie za odpowiedź będę pisała co i jak.
    Jeszcze jedno mnie zastanawia i nie wiem ale wydaje mi sie ze moze miec zwiazek z ta tarczyca. Bardzo szybko zaczal mi brzuch rosnac, wlasciwie zaraz po tescie, chyba w 5 tyg. W tym momencie juz nie mieszcze sie w spodnie w jakich do nie dawna chodzilam. Na brzuch ciazowy to zdecydowanie za wczesnie. Chyba ze wzdecia... Tyle ze to caly czas tak mam i nic nie przechodzi nawet na chwile 🤔

    w4sqs65g0skpkmwx.png
  • Nastkaa97 Autorytet
    Postów: 414 216

    Wysłany: 26 września 2020, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do brzuszka to właśnie jednym z objawów ciąż to właśnie wzdęcia, gazy, zaparcia. Mnie mecze zaparcia niestety 😔 takze mysle ze to nie rarczycs tylko bardziej wzdęcia.. hormony szaleją 🙂 powodzenia ! I nie martw się.. bedzie wszystko dibrze 🙂

    16.05.2021r. KLARA ❤
    Starania o drugiego maluszka od 05.2022r. ❤
    27.07.2022r. 10+2 - Aniołek [*] (wada genetyczna )
    Styczeń 2023r. - cb 💔
  • Bella28 Koleżanka
    Postów: 43 16

    Wysłany: 28 września 2020, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka 🙂 Ja już po wizycie. Opowiem od początku, może komuś jeszcze przydadzą się te informacje 🙂. A więc pokazałam wyniki, Pani doktor od razu powiedziała że trzeba włączyć leki. Przepisała mi euthyroks 75 i taka dawke mam brać. Powiedziała, że to duża dawka ale zależy jej aby do 20 tygodnia ciąży TSH spadło poniżej 2. Żeby organizm się przyzwyczaił, powiedziała abym już dzisiaj 30 min przed kolacją wzięła pół tabletki i drugie pół jutro rano również 30 min przed jedzeniem. Następne dni już normalna dawka. Za 3 tygodnie mam powtórzyć badania i z wynikiem do niej zadzwonić. Powie mi wtedy co z dawkowaniem. To na plus, odejda wizyty i dodatkowe koszta 🙂. Jako dodatkowe badania powoedziała, że mogę, ale nie muszę zrobić a-TPO i a-TG sa to przeciwciała tarczycowe w celu wykrycia choroby hashimoto. Ja tam zrobie dla własnego spokoju. Ogólnie powiedziała, że to nie jest jakiś bardzo wysoki wynik, żeby się nie martwić, bo nie powinno być żadnych komplikacji. Poza tym, przepisała mi również jodid200 ale nie kazała wykupywać, jeśli ginekolog zleci suplementy dla kobiet w ciąży, bo wtedy jod będzie sie w tym zestawie znajdował. Jeśli nie zleci do 12 tygodnia wtedy wykupić i zacząć brać 1 tabletke dziennie.
    Ogólnie zaoytała jeszcze o objawy, miałam spisane na kartce, ale jakoś nie szczególnie się do nich odniosła. Że tak powiem zostawiła dla własnej informacji, nie komentując 😉. Zbadała ciśnienie, osłuchała stetoskopem, wymacała szyje. Nic niepokojącego nie stwierdziła. Całe szczęście 🙂. Na koniec mogę jeszcze dodać, że w razie wykrycia hashimoto fakt ten nie zmienia leczenia. Tak powiedziala.
    Mam nadzieje ze to sie unormuje, i znikna niektóre nieprzyjemne objawy, od dawna miałam wahania nastroju, drażliwość męczliwosc itp. Ciekawe czy to od tego. Nawet nie wiem czy wczesniej miałam już problemy z tarczycą... Wiecie moze po jakim czasie brania tabletek mozna bedzie odczuc poprawe? 🤔

    Nicki27 lubi tę wiadomość

    w4sqs65g0skpkmwx.png
  • Nastkaa97 Autorytet
    Postów: 414 216

    Wysłany: 29 września 2020, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cieszę się, że wszystko w porządku :) wiedziałam, że nie ma co się stresować :)

    Mój nie zlecał dodatkowych badań powiedział, że w ciąży najważniejsze jest TSH, więc ile lekarzy tyle opinii hehe :)

    Ja również dostałam jodid200, ale kazał mi wykupić i już zacząć brać, a jak dostane suplementy od ginekologa to mam się dowiedzieć ile tam jest jodu i jeśli np. jest 50 to mam sobie wziąć 1.5 tabletki jodidu, tak aby dawka jodu cały czas była 200 :) U mnie jest jeszcze kwestia guzka na tarczycy, zrobił US, powiększył się o 0,3 mm ale to normalne w ciąży, zobaczymy co będzie pi ciąży :)

    Co do objawów to nic nie powiem bo ich nie mam ponieważ mój poziom TSH jest ogólnie prawidłowy ale nie dla kobiety w ciąży. Ale myślę, że jak każdy lek musi trochę mieć czasu aby podziałać :)

    Teraz niech się wszystko dobrze układa i dzidzia rośnie zdrowo :) Ciesz się tym pięknym czasem :)

    16.05.2021r. KLARA ❤
    Starania o drugiego maluszka od 05.2022r. ❤
    27.07.2022r. 10+2 - Aniołek [*] (wada genetyczna )
    Styczeń 2023r. - cb 💔
  • Bella28 Koleżanka
    Postów: 43 16

    Wysłany: 19 października 2020, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj miałam kontrole Tsh.lekarka dołożyła pół tabletki, a w niedziele mam brać dwie. Powiedziała że spada za wolno.
    Z 5.72 zrobiło się 3 pazdziernika 7.02 teraz wynik był 6.58 😪 Jedyne pocieszenie to to, że dodatkowe badania tarczycy wyszły ok.

    w4sqs65g0skpkmwx.png
  • Nastkaa97 Autorytet
    Postów: 414 216

    Wysłany: 19 października 2020, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha, no to widzisz. Musisz byc pod kontrola lekarza i bedzie dobrze, stosować sie do zaleceń i będzie git 🙂👍 tezymam kciuki !

    16.05.2021r. KLARA ❤
    Starania o drugiego maluszka od 05.2022r. ❤
    27.07.2022r. 10+2 - Aniołek [*] (wada genetyczna )
    Styczeń 2023r. - cb 💔
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ