X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Umowa na pierwsze 3 miesiące a ciąża.
Odpowiedz

Umowa na pierwsze 3 miesiące a ciąża.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • carolinee1212 Znajoma
    Postów: 20 0

    Wysłany: 15 lipca 2018, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!
    Piszę tutaj bo pewnie któraś z Was, a pewnie i nie jedna orientuje się w temacie. Mianowicie staramy się z mężem od paru miesięcy o dziecko, na razie z marnym skutkiem. Ale zmieniłam ostatnio pracę bo poprzednia była dla mnie zbyt stresująca i pochłaniająca za dużo moich nerwów. Podjęłam teraz nową pracę i właśnie dostałam umowę na 3 miesiące. I tu moje pytanie , co jeśli teraz udałoby mi się zajść w ciążę? Czy już teraz z automatu ta umowa zostanie przedłużona? Dodam że nie jest to praca, na której mi jakoś specjalnie zależy. Nie ukrywam że chciałam mieć tylko umowę. Zajście w ciążę i jej przebieg jest teraz naszym priorytem. Pierwszą ciążę poroniłam rok temu w 12 tygodniu.

  • carolinee1212 Znajoma
    Postów: 20 0

    Wysłany: 16 lipca 2018, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli któraś coś potrafi podpowiedzieć to bardzo proszę. To dla mnie ważne.

  • Slonko92 Przyjaciółka
    Postów: 93 21

    Wysłany: 16 lipca 2018, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc, rozumiem ze jest to okres próbny. W takim przypadku taka umowa zostanie przedłużona jezeli miałaby sie rozwiązać po upływie trzeciego miesiąca ciazy. Innymi słowami w chwili rozwiązania umowy musisz byc po trzecim miesiącu.

  • serena1989 Autorytet
    Postów: 497 532

    Wysłany: 23 lipca 2018, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie tak jak koleżanka pisze. Pisząc jeszcze prościej - na ostatni dzień trwania umowy musisz być w więcej niż skończonym 12 tygodniu ciąży. Wtedy umowa przedłuża się do dnia porodu.

    f2w3yx8dpvozw3pf.png
    I c - 2 cs - <3 Aleks ur. 03.07.2015 <3
    II c - 1 cs - Aniołek [*] 25.09.2017 (8 tc)
    III c - 4 cs - Danielek [*] 17.02.2018 (10 tc)
  • serena1989 Autorytet
    Postów: 497 532

    Wysłany: 23 lipca 2018, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli jeśli się starałaś przed okresem próbnym i już pracując dowiesz się o ciąży to ok. Ale starań na okresie próbnym nie polecam. Umowa się nie przedłuży bo nie będziesz w stanie być w więcej niż 12 tygodniu ciąży. Ja miałam taką sytuację, że krótko po podpisaniu umowy zaszłam w ciążę, udało mi się to ukrywać do 10 tc, dostałam nową umowę i... straciłam ciążę. Miałam fuksa, bo dali mi umowę 2 tygodnie szybciej. W piątek o 14:00 dostałam nową umowę, a następnego dnia miałam o 17:00 łyżeczkowanie w szpitalu. Potem przez 2 miesiące korzystałam z urlopu macierzyńskiego i "tylko" 1,5 miesiąca ciągnęłam l4 od psychiatry (to moja druga utrata ciąży, organizowaliśmy pochówek itp.) i mój pracodawca tak się wkurzył, że przez te 1,5 miesiąca miałam jedną kontrolę i dwie komisje lekarskie. Na drugiej lekarz orzecznik uznał, że jestem zdrowa i mogę wracać do pracy (podważył zasadne zwolnienie od psychiatry!), więc musiałam się zwolnić z pracy, bo nie wyobrażałam sobie tam wracać po czymś takim...

    f2w3yx8dpvozw3pf.png
    I c - 2 cs - <3 Aleks ur. 03.07.2015 <3
    II c - 1 cs - Aniołek [*] 25.09.2017 (8 tc)
    III c - 4 cs - Danielek [*] 17.02.2018 (10 tc)
  • carolinee1212 Znajoma
    Postów: 20 0

    Wysłany: 27 lipca 2018, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Serena to co piszesz jest dla mnie wprost nie do uwierzenia... Ten pracodawca to w ogóle człowiek? Nie wiem jak można się tak zachowac.
    Ja starałam się przed rozpoczęciem pracy. A po 2 tygodniach pracy dowiedziałam się że jestem w ciąży. Jestem na zwolnieniu, bo miałam plamienia itp, ale to dopiero koniec 4 tygodnia. Więc zrobię wszystko żeby tą ciążę utrzymać, nie chcę mieć sobie nic do zarzucenia. Nawet jeśli bede się musiała borykać z wstrzymywaniem przez ZUS zasiłku itp, bo takie rzeczy już też słyszałam.

  • MIA_89 Koleżanka
    Postów: 47 40

    Wysłany: 20 sierpnia 2018, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co ze stażem 4 miesiecznym z Urzedu Pracy refundowanym z funduszy UE? Ktos sie orientuje, czy mozna isc na L4 i czy staz wtedy nadal trwa i jest normalnie platny? Czy np. do końca staż u można byc na l4?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ