Partner Akcji

AKCJA "SUPLEMENTY Z SENSEM"

Suplementacja w ciąży a wytyczne ekspertów. Poznaj kluczowe składniki dla mamy i dziecka 👇
SPRAWDŹ
Partner Akcji

AKCJA "SUPLEMENTY Z SENSEM"

DHA z alg czy ryb? Sprawdzamy, dlaczego DHA z alg zyskuje na popularności wśród przyszłych mam.
SPRAWDŹ
Partner Akcji

AKCJA "SUPLEMENTY Z SENSEM"

Przytłoczona zbyt wieloma zaleceniami?
Poznaj 7 składników rekomendowanych przez ginekologów w jednej formule👌
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Usg a zapłodnienie ?
Odpowiedz

Usg a zapłodnienie ?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 listopada 2016, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej , jak to jest z tym usg , jeśli byłam u gina i powiedział że jestem wg usg gs>4w6d to znaczy ,że zapłodnienie było około 2 tyg wcześniej ?

  • ines. Autorytet
    Postów: 2747 1381

    Wysłany: 1 listopada 2016, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bez monitoringu cyklu nie można na 100% określić ani kiedy było zapłodnienie ani zagnieżdżenie. bo po pierwsze nie wiesz, kiedy była owulacja, a po drugie jak długo zajęło dotarcie zapłodnionej komórce jajowej do macicy i zagnieżdżenie się - może to trwać od 4 do 12 dni.

    wiek ciąży na podstawie ush określa się wg wielkości zarodka.

    Córcia <3 16mm->50mm->76 mm->400g->436g->1000g->1500g->2300g->3000g->3260g [39+6]
    3i49o7esn08ndlz3.png
    Synek <3 10mm->23 mm->50 mm->460 g ->820 g->1500 g -> 2180 g ->2800 g->3040 g [40+5]
    82do3e5e29ddmi8b.png
  • Leticia Autorytet
    Postów: 1973 1865

    Wysłany: 3 listopada 2016, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zakładając podręcznikowy przebieg sprawy ;) to miejsce ok. 2 tygodnie i 6 dni wcześniej. Natomiast nie wiadomo, kiedy doszło do zagnieżdżenia, więc to takie teoretyczne bardzo :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2016, 14:43

    km5se6yd8tj60462.png
    km5stv73q64rb58y.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Perimenopauza - czym jest, jak na nas wpływa i jak sobie możemy z nią poradzić!

Czym jest perimenopauza i czym różni się od menopauzy? Czy jeśli masz 40 lat to ten temat może dotyczyć również Ciebie? W jaki sposób perimenopauza się zaczyna? Jakie są typowe i nietypowe objawy spadku i burzy hormonów przed menopauzą? Czy można temu zapobiec, jak sobie radzić z objawami i jak dbać o zdrowie, gdy spada estrogen? Wraz z ekspertami stworzyliśmy dla Ciebie artykuł, z którego dowiesz się wszystkiego, czego potrzebujesz o swoim zdrowiu hormonalnym w okresie perimenopauzy.

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ