X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr USG Genetyczne, testy itp.
Odpowiedz

USG Genetyczne, testy itp.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Malina1985 Przyjaciółka
    Postów: 246 40

    Wysłany: 16 września 2021, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny, mam pytanie-czy decydowalyscie sie na badania prenatalne,szczegolnie bedac po 35 roku zycia? Jesli tak to na jakie?
    Pytam, zeby sprawdzic skale wyboru- nie chodzi mi o to czy warto, ze powinno sie, czym to bylo podyktowane itd. Tylko o Wasze wybory w praktyce,czy sie decydowalyscie i jesli tak to na co :)

  • krakowianka Koleżanka
    Postów: 57 41

    Wysłany: 16 września 2021, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, ja własnie jestem na początku ciąży, o którą starałam się kilka lat. Sądząc po Twoim nicku jestem Twoją rówieśniczką ;) Dostałam od lekarza skierowanie na badania prenatalne, szybko się zapisałam na październik a teraz jak czytam ile stresu kosztowały błędne wyniki wiele z kobiet to już mam wątpliwości co robić...
    Więc będę śledzić ten wątek :)

    oar89n73xzmmljq3.png
  • Malina1985 Przyjaciółka
    Postów: 246 40

    Wysłany: 16 września 2021, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krakowianka wrote:
    Cześć, ja własnie jestem na początku ciąży, o którą starałam się kilka lat. Sądząc po Twoim nicku jestem Twoją rówieśniczką ;) Dostałam od lekarza skierowanie na badania prenatalne, szybko się zapisałam na październik a teraz jak czytam ile stresu kosztowały błędne wyniki wiele z kobiet to już mam wątpliwości co robić...
    Więc będę śledzić ten wątek :)

    A jakie Ci zlecil?

  • Kobobo Ekspertka
    Postów: 169 77

    Wysłany: 16 września 2021, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z tego samego rocznika:) Póki co robię test pappa. Dokładnie za tydzień. Zobaczymy co niego wyniknie

  • Emi32 Debiutantka
    Postów: 6 2

    Wysłany: 28 października 2021, 05:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Ja badania z krwi mam w piątek. Aktualnie jestem przeziębiona i zastanawiam się czy to będzie miało wpływ na wyniki? Jak myślicie? Antybiotyku nie biorę i gorączki też nie mam. Pozdrawiam 🙂

  • Bea8407 Przyjaciółka
    Postów: 74 23

    Wysłany: 28 października 2021, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja gdy się rejestrowałam pytałam czy mam być jakoś przygotowana. Babka w rejestracji mi mówiła,że na to badanie nic nie ma wpływu ani posiłek, ani leki ani przeziębienie.. ale pewna nie jestem. Lepiej może tam zadzwonić i zapytac?

    w4sq3e3kxjq5ipta.png
  • Serengeti Przyjaciółka
    Postów: 76 48

    Wysłany: 29 października 2021, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam 36 lat i na drugiej wizycie dostałam skierowanie do poradni genetycznej. We wtorek
    12+1 tc) miałam tam USG i zaraz po pobranie krwi na pappa. USG wyszło pięknie. Ryzyko ZD z samego USG poniżej 1:900 coś chyba 50, a pozostałe trisomie poniżej 1:1000. Przezierność 1,6, kość nosowa obecna, akcja serca 160. Podgląd wyniku pappa też mam i po przeliczeniu na MoM też ładnie wyszła. Beta 1,5505 MoM, Pappa 0,885 MoM. Czekam na telefon z poradni, bo mają dzwonić w przyszły wtorek i umówić do genetyka na odbiór wyników. Płeć też już znana. Będzie dziewczynka.

  • kina Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 24 stycznia 2022, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam serdecznie. Jutro 25 stycznia tj. 13+3 tc będę miała usg genetyczne wraz z testem Pappa. Ostatnią wizytę u mojej ginekolog miałam 29 grudnia a badania prenatalne będę miała w innej placówce. I tu moje pytanie:na kiedy umówić się na kolejną wizytę u ginekolog prowadzącej?po otrzymaniu wyników testu pappa?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ