X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Wakacje
Odpowiedz

Wakacje

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Malwa85 Koleżanka
    Postów: 59 41

    Wysłany: 28 lipca 2015, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jestem w 6 tc po iui, w sobote mamy jechać do Chorwacji na 10 dni, ale usłyszałam tyle negatywnych opinii że sama już nie wiem czy jechać czy nie. Może Wy macie jakieś doświadczenia?

  • Justaw Autorytet
    Postów: 960 588

    Wysłany: 28 lipca 2015, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malwa85 wrote:
    Dziewczyny jestem w 6 tc po iui, w sobote mamy jechać do Chorwacji na 10 dni, ale usłyszałam tyle negatywnych opinii że sama już nie wiem czy jechać czy nie. Może Wy macie jakieś doświadczenia?
    Ja jadę do Chorwacji w połowie sierpnia, bedę wtedy w 15tc. Lekarz nie widział zadnych przeciwskazań. Jesli nie zamierzasz leżeć plackiem na plaży, a ciąża nie jest zagrożona, to bez obaw możesz jechać :)

    atdcuay3ldmph2xy.png
    l22n6iyevmb0dg7d.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lipca 2015, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malwa85 wrote:
    Dziewczyny jestem w 6 tc po iui, w sobote mamy jechać do Chorwacji na 10 dni, ale usłyszałam tyle negatywnych opinii że sama już nie wiem czy jechać czy nie. Może Wy macie jakieś doświadczenia?

    Nie ma żadnych przeciwwskazań do podróży.
    Jeśli ciąża nie jest zagrożona.
    Ale początki ciąży bywają różnie. Mi się np. w tym czasie zaczęły krwawienia i plamienia i co 3 dzień byłam na izbie przyjęć. Osobiście bym nie czuła się spokojnie z wyjazdem.
    Ciążę również mam wywalczoną, więc tym bardziej do wszystkiego podchodzę z potrójną ostrożnością.

  • Malwa85 Koleżanka
    Postów: 59 41

    Wysłany: 28 lipca 2015, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justikf, też jestem tego zdania co Ty, ale zobaczymy, jutro idę do lekarza może mnie oświeci ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lipca 2015, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekatz powiedział ze moge jechac a tam poronilam. Generalnie i tak by sie to stalo ale w szpitalu lekarze kiepsko po angielsku mowia do tego stres daleko i goraco :-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lipca 2015, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    saxatilia wrote:
    Mi lekatz powiedział ze moge jechac a tam poronilam. Generalnie i tak by sie to stalo ale w szpitalu lekarze kiepsko po angielsku mowia do tego stres daleko i goraco :-)

    Przykro mi saxatillia. Takie rzeczy na tym etapie niestety są nieodwołalne i raczej nie do uratowania. Ja też mam to za sobą.
    Ale nie chciałabym aby przydarzyło mi się to na wakacjach. Ja do końca pierwszego trymestru a może chwilkę dłużej nigdzie nie wyjeżdżam. I w związku z takim timingiem nie będę mieć w tym roku letnich wakacji.

  • Malwa85 Koleżanka
    Postów: 59 41

    Wysłany: 28 lipca 2015, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saxatilia współczuje :(, my się zdecydujemy nad Bałtyk jechać bo bliżej, upałów nie ma ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2015, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nad baltyk spoko bo przynajmniej po polsku mówią.
    Ja wiem ze i tak bym poroniła, ale przynajmniej tu..gdzie da sie rozmawiac z lekarzem. W sumie zrobilismy sobie drogą 3 dniowa wycieczke :-(

  • Katiesz16 Przyjaciółka
    Postów: 119 88

    Wysłany: 30 lipca 2015, 00:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My lecimy do grecji w piatek bede 5tyg2dni tylko Na 4 noce
    A w 10tyg4d lecimy na 14dni do Californii wszystko mielismy zaplanowane wczesniej i nie Chcemy odwolywac...
    Ide jutro na usg pierwsze tylko dlatego ze lecimy nastepnego Dina Bo tak to bym Pewnie poczekała.
    Staraliśmy sie rok i dopiero jak sobie odpuściliśmy bo wakacje itp to zobaczyliśmy dwie kreski :-)
    Wykupiliśmy ubezpieczenie medyczne wrazie jakby cos sie miało dziać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 lipca 2015, 00:05

    w4sqvfxmrcz0kbtk.png

    gann90bvdh315n97.png
  • Kri Autorytet
    Postów: 1201 814

    Wysłany: 1 sierpnia 2015, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie wróciłam z Hr. Byłam między 7 a 9 tc. Też bardzo się bałam i słyszałam wiele negatywnych opinii. Ale byłam, wróciłam, nic mi nie było. Każdy organizm jest inny ale pamiętaj nie opalać się plackiem na plaży i się nie odwodnić. Oczywiście ważne są dość częste przystanki po drodze ( powinnaś na nich się przejść). Będzie dobrze

    Katiesz16 lubi tę wiadomość


    oar8flw1nowd9vtv.png
    74dipiqv6mmnfuyl.png

  • Wilka Ekspertka
    Postów: 133 122

    Wysłany: 19 sierpnia 2015, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w 7 tygodniu, za tydzień jedziemy na 5 dni w góry a potem lecimy na tydzień do Włoch na wyścig F1.
    Nie ma żadnych przeciwskazań do podróżowania, jeśli czujemy się dobrze i na siłach. Oczywiście trzeba dostosowań tryb podróży do swojego stanu: odpoczywać, dużo pić i nie robić nic na siłę.
    Jeśli natura zdecyduje o poronieniu to może stać się to wszędzie, niezależnie czy jest się w Polsce czy za granicą.
    Także, spokojnie, jeśli dobrze się czujesz to jedź i rozkoszuj się wakacjami ... nie wiadomo kiedy będą następne :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ