X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Witamina D3
Odpowiedz

Witamina D3

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Gaja Koleżanka
    Postów: 34 32

    Wysłany: 16 stycznia 2014, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się z przyszłymi mamusiami :)
    Mam do Was pytanie... czy lekarz zlecił Wam od początku ciąży przyjmowanie witaminy D3? Bo ja właśnie dostałam dzisiaj receptę na Devikap i mam brać od razu po dwie krople dziennie. A w sieci wyczytałam, że D3 jest zalecana od początku II trymestru. No i zgłupiałam...

    rfxgvfxm4bwhjm3k.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 16 stycznia 2014, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę od poczatku ciąży właśnie Devikap, wcześniej miałam b niskie wyniki witaminy D, a jest ona ponoć bardzo ważna, wiec biorę, na pewno nie zaszkodzi...

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Gaja Koleżanka
    Postów: 34 32

    Wysłany: 16 stycznia 2014, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka dzięki za odpowiedź :)
    nie pozostaje nic innego jak słuchać się lekarza

    rfxgvfxm4bwhjm3k.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 września 2014, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Ja biorę od poczatku ciąży właśnie Devikap, wcześniej miałam b niskie wyniki witaminy D, a jest ona ponoć bardzo ważna, wiec biorę, na pewno nie zaszkodzi...


    Ja też mam zapisane devikap - ale tam jest alkohol benzylowy i zglupialam...

  • muszka27 Ekspertka
    Postów: 233 120

    Wysłany: 5 września 2014, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mój lekarz również zlecił mi zbadanie poziomu wit. D3. Mam w normie, więc dodatkowa suplementacja nie wchodzi w gre... ale dodam tylko że robiłąm badanie prywatnie i koszt zbadania wit. D3 wyniósł mnie 150 zł :/

    atdci09k7wnxofao.png
    hchy3e3kz13tpyy4.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 13 września 2014, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi kazano brac, bez badan...kwas foliowy i d3 ( w anglii malo slonca) i od 3 miesiaca zelazo...biore tez magnez na wlasna reke.

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • muszka27 Ekspertka
    Postów: 233 120

    Wysłany: 26 września 2014, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    po badaniu okazało się, że wit. D3 suplementować nie muszę :) norma do 80, a mi wyszło 130 :) być może ma to związek z tym że jakiś czas przed badaniem byłam na wakacjach nad polskim morzem :)

    atdci09k7wnxofao.png
    hchy3e3kz13tpyy4.png
  • blau Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 15 października 2014, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też na pierwszej wizycie lekarz kazał barć witaminę D3 ponieważ jest to moja trzecia ciąża zapytałam go po co a on poinformowałam mnie że dwie poprzednie ciąże chodziłam wiosną i latem do zimy a teraz jesień zima do wiosny słonko jest za nisko ponoć i nie dostarcza nam za dużo potrzebnej witaminy

  • blau Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 15 października 2014, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też na pierwszej wizycie lekarz kazał barć witaminę D3 ponieważ jest to moja trzecia ciąża zapytałam go po co a on poinformowałam mnie że dwie poprzednie ciąże chodziłam wiosną i latem do zimy a teraz jesień zima do wiosny słonko jest za nisko ponoć i nie dostarcza nam za dużo potrzebnej witaminy

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ