X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Wyniki z moczu-pomocy!
Odpowiedz

Wyniki z moczu-pomocy!

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • wiola92 Znajoma
    Postów: 19 3

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was Kochane, mam nadzieję że ktoś tu zajrzy i mi pomoże.

    Liczę na pomoc w interpretacji wyników moczu, jestem w 11 tc. Robiłam badania moczu na początku ciąży i też nie było wesoło, gin przepisał mi Urosept i go łykałam. Jak tylko odebrałam wyniki zaczęłam go brać od nowa.

    Przejrzystość przejrzysty
    Kolor moczu słomkowy
    Glukoza nieobecna
    Bilirubina nieobecna
    Ketony nieobecne
    pH 7,5
    Ciężar właściwy 1,015
    Białko 0,24g/l
    Urobilinogen 0,2

    Nabłonki płaskie d.liczne w preparacie
    Nabłonki okrągłe 0-1 wpw
    Leukocyty 3-5 wpw
    Erytrocyty świeże 1-3 wpw
    Bakterie dość liczne w preparacie
    Pasma śluzu liczne w preparacie

    Boję się bo nie wiem co to może być. Jeśli ktoś pomoże będę bardzo wdzięczna.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To pewnie zwykła infekcja (obecność leukocytów i bakterii na to wskazuje), ale lekarzem nie jestem. W każdym razie nie panikuj, tylko spokojnie umów się na wizytę :)

  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Infekcja, infekcja. W ciąży bardzo często się zdarza. Ja mam bardzo dużo bakterii, a mój gin i tak nie kazał leczyć - twierdzi, że i tak za tydzień czy dwa infekcja wróci, a lekami nie ma się co faszerować. Doraźnie łykam ziołowe preparaty na pęcherz i piję sok z cytryny, żeby zakwasić mocz i jest OK :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia 2015, 12:59

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • wiola92 Znajoma
    Postów: 19 3

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedzi :) uspokoiłam się :)
    Widocznie nie ma co szukać odpowiedzi w internecie bo potrafią człowieka tak zdołować że szok :) naczytałam się że mogą to być problemy z nerkami itp aż się załamałam :/

    Pozdrawiam cieplutko :*

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taaak...tez miałam ze aż mnie w krzyżu bolało...Spoko..wszystkie to mamy;)

  • wiola92 Znajoma
    Postów: 19 3

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dddodiii mnie też właśnie w krzyżu boli i promieniuje aż do miednicy i bioder :/ okropne uczucie... W nocy jak śpię to nawet obrócić się jest ciężko :/ Mam nadzieję że minie :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale idź lepiej do swojego ginekologa,bo niby wszystkie przechodzimy te zapalenie pęcherza,ale od diagnozy jest lekarz...Ja poszłam,bo z bólu nie mogłam..nie mogłam leżeć..potem juz ledwo chodziłam...Trwało to kilka dni...
    Lepiej to leczyć,bo to jednak sa bakterie i niech by nawet nawracało,ale wiem,ze sa tez różne powikłania,wiec idź lepiej do Gina...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moze powinnaś zrobic posiew moczu-ja musiałam zrobić i cale szczęście nie wyhodowały się bakterie,więc nie musiałam już dalej brać tabletek...

  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiola, proponuję zaopatrzyć się w sok z żurawiny 100% dowolnej firmy :) U mnie w moczu były cuda niewidy: leukocyty, erytrocyty, nabłonki, bakterie, szczawiany wapnia... Po tygodniu jak ręką odjął i od tamtej pory święty spokój :)

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja bym skonsultowala to z lekarzem dla własnego spokoju miałam podobny ból w okolicy nerki sama myślałam że jakieś zapalenie zrobiłam mocz ( wszystko wyszło wporzadku) ale skonsultowalam to z lekarzem i okazało się ze kręgosłup po dwóch dniach przeszło. Każda z nas jest inna.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokladnie tak-nie rob nic na własną rękę,tylko idź do lekarza.
    Ja tez się radziłam kolezanek-czemu tak mnie plecy bolą -kazda mówiła,ze to normalne...A jednak nie...Idz do lekarza,naprawdę -myśl o dzidziulku i tylko o nim.

  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Normalne w ciąży, że bakterie i leukocyty występują, w końcu jesteśmy na nie w takim stanie bardzo podatne. Ja zażywałam w pierwszej ciąży cały czas femisepturo i pomogło :) lek ziołowy żadne tam jakieś typowe lekarstwa, oprócz tego żurawina i woda niegazowana :)

    polkosia lubi tę wiadomość


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • Poz!omka. Autorytet
    Postów: 975 571

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, pozwólcie że też dołączę tu do wątku, miała któraś obecne ketony w moczu? co Wam powiedział lekarz na ten temat to coś groźnego? u mnie w wynikach moczu jest że ketony obecne (++) i nie wiem czy sie tym martwić, wizyte u lekarza mam dopiero za tydzień.

    Alicja <3. <3 ''..Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym...'' <3
    atdcmg7y5xqxk96s.png
  • Magu Autorytet
    Postów: 1281 727

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pamiętajcie też, żeby prawidłowo pobierać mocz. Najpierw trzeba się podmyć, a mocz pobieramy ze środkowego strumienia.

    3jgxvfxmmo60rzi2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2015, 06:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poz!omka. wrote:
    Hej dziewczyny, pozwólcie że też dołączę tu do wątku, miała któraś obecne ketony w moczu? co Wam powiedział lekarz na ten temat to coś groźnego? u mnie w wynikach moczu jest że ketony obecne (++) i nie wiem czy sie tym martwić, wizyte u lekarza mam dopiero za tydzień.
    U mnie ketony (100-200) po wymiotach sie pojawialy. Moze byc to oznaka niedozywienia i zlego nawodnienia organizmu. Jednak mysle, ze lekarz powinien spojrzec na te wyniki, bo moze to byc rowniez oznaka cukrzycy.

  • Poz!omka. Autorytet
    Postów: 975 571

    Wysłany: 22 kwietnia 2015, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedź, no ja nie wymiotowałam ani razu, a mocz pobierałam o 8 godzinie, to może faktycznie byłam juz taka wygłodzona :P Bo jeśli chodzi o nawadnianie to staram sie pic prawie 3L wody dziennie, a mimo wszystko strasznie mnie suszy też w nocy :o A co do cukrzycy to jeśli glukoze mam w normie to również mogę mieć cukrzyce ? Wszystkio oprócz tych ketonów mam w normie. Lekarz dopiero obejrzy wyniki za tydzień :-(

    Alicja <3. <3 ''..Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym...'' <3
    atdcmg7y5xqxk96s.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ