X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Wysokie TSH w 14 tygodniu ciąży pomocy
Odpowiedz

Wysokie TSH w 14 tygodniu ciąży pomocy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Bobik Koleżanka
    Postów: 54 1

    Wysłany: 11 lipca 2018, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny
    Jestem załamana dostałam wyniki tarczycowe
    I są bardzo złe
    TSH 10,429
    Ft3 2,18
    Ft4 1,03

    Czy ktoś miał takie wysokie TSH w ciąży
    Dzisiaj idę do endokrynologa załatwiłam sobie wizytę pilnie
    Boje się o dziecko czy to może mu zaszkodzić
    Będę wdzięczna za odpowiedź i pomoc

    Bobik
  • Kaj Autorytet
    Postów: 922 293

    Wysłany: 11 sierpnia 2018, 05:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To naprawde jeszcze nie tragedia. Bylely szybko uregulowac. W pierwszej ciazy tez tsh mi skakalo strasznie mimo leczenia u endokrynologa i wszystko bylo ok.

    ukdy82c3jvhxu38m.png

    tb73k6nl2pyu28tq.png
  • Zośkaaa Autorytet
    Postów: 1245 719

    Wysłany: 11 sierpnia 2018, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie są bardzo zle. Wazniejsze w ciąży jest ft4 niz tsh, które jak podejrzewam jest w normie bo nie podałas norm.
    Tsh w ciąży może być wyzsze, poniewaz betaHCG jest podobna do tsh, dlatego tsh siee zwieksza bo przysadka mozgowa wychwytuje oba hormony.
    Leki potrzebne ale tragedii nie ma.
    Ja na.pocztaku ciąży weszlam w lekka nadczynność i jak widac jest ok.

    oar8ikgnjlcssob7.png
    qdkk2n0arn45g84d.png
    Aniołek <3 [*] 17.09.2016 9tc
    Aniołek <3 [*] 02.2018 5/6tc
    01.12.2018 - Nasz Wielki Cud Czarek ❤

    Starania o drugie bobo od 10.2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 sierpnia 2018, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zośkaaa wrote:
    Tsh w ciąży może być wyzsze, poniewaz betaHCG jest podobna do tsh, dlatego tsh siee zwieksza bo przysadka mozgowa wychwytuje oba hormony.

    Nie, nie, nie. Beta-hcg w wysokim stężeniu ma podobne działanie do TSH - czyli pobudza tarczycę do wydzielania hormonów. Im więcej hormonów tarczycy, tym niższe TSH. Reasumując, wysokie beta-hcg może zaniżać TSH.

    TSH w ciąży rośnie z innego powodu. Po prostu dziecko niejako okrada naszą tarczycę (dopóki jego własna nie pracuje), stężenie hormonów tarczycy we krwi spada, dlatego TSH wzrasta.

    TSH 10 to wysoki wynik. U nieciężarnych norma jest mniej więcej do 4,5. W ciąży nie powinno przekraczać 2-2,5 (różnie w zależności od trymestru). Na pewno trzeba włączyć leki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 sierpnia 2018, 13:34

    Renes lubi tę wiadomość

  • Zośkaaa Autorytet
    Postów: 1245 719

    Wysłany: 12 sierpnia 2018, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malami91 wrote:
    Nie, nie, nie. Beta-hcg w wysokim stężeniu ma podobne działanie do TSH - czyli pobudza tarczycę do wydzielania hormonów. Im więcej hormonów tarczycy, tym niższe TSH. Reasumując, wysokie beta-hcg może zaniżać TSH.

    TSH w ciąży rośnie z innego powodu. Po prostu dziecko niejako okrada naszą tarczycę (dopóki jego własna nie pracuje), stężenie hormonów tarczycy we krwi spada, dlatego TSH wzrasta.

    TSH 10 to wysoki wynik. U nieciężarnych norma jest mniej więcej do 4,5. W ciąży nie powinno przekraczać 2-2,5 (różnie w zależności od trymestru). Na pewno trzeba włączyć leki.

    No, w tą strone to mialo byc, pomieszalam, ale to mialam na mysli ;)

    oar8ikgnjlcssob7.png
    qdkk2n0arn45g84d.png
    Aniołek <3 [*] 17.09.2016 9tc
    Aniołek <3 [*] 02.2018 5/6tc
    01.12.2018 - Nasz Wielki Cud Czarek ❤

    Starania o drugie bobo od 10.2019
  • Olifant Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 9 października 2018, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na samym początku pierwszej ciąży miałam 44 tSH (hASHIMOTO) lecz zbiłam je tabletkami Do 2 TSH :)
    POZDRAWIAM :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 października 2018, 17:38

    Olifant
    Oliwka 03.04.2014
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 października 2018, 06:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój endo w ogóle nie bada tsh, tylko ft4, właśnie tak jak dziewczyny piszą, w ciąży może być fałszywie duże. Ft4 jest ok :) Spokojnie :) Ja nie mam w ogóle tarczycy.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ