X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Zbyt wysoka beta ?
Odpowiedz

Zbyt wysoka beta ?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • patryka Przyjaciółka
    Postów: 90 22

    Wysłany: 8 lipca 2021, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Proszę o wyjaśnienie. Ostatnia miesiączkę miałam 10.06. W dniu 06.07 (3tydz5) wykonałam badanie beta hcg - wynik 407. Norma dla 3 tyg według mojego laboratorium to 71,2. Wiec mój wynik mieści się już w granicach 4 tyg ( norma do 750). Sporo wyżej. Czy dobrze licze ? Czy 3 tydz5dzien powinnam liczyć jako 4 tydzień ciąży i nie martwić się ? Czy jednak jest to 3 tydzień a beta sporo większa? Jak to się liczy ?
    Po 48 h powtórzyłam (08.07 - 4 tydz0) i wynik to 893. Czyli spory przyrost ale wynik w normach 5 tyg. Czy tak wysoki wynik i sport przyrost jest ok ?
    Od wczoraj czuje delikatne kłucie, mrowienie w dole brzucha. Tak jakby mi coś ścierpło w środku 🙈 martwię się na zapas ?

    Dziewczyny, co ile powtarzać ta betę ? Wystarczy te 2 pomiary ? Lekarz dopiero za miesiac czyli 7-8 tydzień.

  • Mag_len Autorytet
    Postów: 824 331

    Wysłany: 8 lipca 2021, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem beta ok, ciąża może być po prostu trochę starsza. Przyrost jest ładny więc nie ma się co martwic na zapas. Ja robiła betę tylko dwa razy, żeby się nie stresować wynikami i nie rozważać czy wszystko aby na pewno jest dobrze. Powiem Ci ze w pierwszych dwóch ciążach nie robiłam bety i przynajmniej żyłam spokojnie😅

    17u920mmhnhkv8ng.png
    km5stv73002prn2w.png
    ex2bcwa14usyhw6x.png
  • patryka Przyjaciółka
    Postów: 90 22

    Wysłany: 8 lipca 2021, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje. Ja chyba tez skończę na tych dwóch pomiarach bo niepotrzebnie potem analizuje, licze i sprawdzam po 100 razy. Lepiej sobie tego zaoszczędzić :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ