X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr 4 miesiąc a wysokość szyjki macicy ...
Odpowiedz

4 miesiąc a wysokość szyjki macicy ...

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • kroplagoryczy Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 19 stycznia 2014, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, od 2 dni zastanawiam się jak to jest z wysokością szyjki w II trymestrze ciąży.
    Od samego początku ciąży brałam luteinę dopochwowo i nigdy nie miałam problemu ze znalezieniem szyjki. Zawsze przy aplikacji tabletek wyczuwałam ją. Jednak od około 2 dni nie wyczuwam jej. Nie wiem czy to powód do zmartwień czy nie. We wtorek byłam u gina i mówił, że z szyjką wszystko ok, ale wtedy jeszcze ją lokalizowałam.
    To moja druga ciąża, bo pierwszą poroniłam w 7 tygodniu. Nie wiem jak powinno być z tą szyjką. Czy wy swoje wyczuwacie? Nie chce być panikarą i lecieć zaraz do gina. Nic poza tym chyba się nie dzieje, czuje czasem dół brzucha, ale chyba bardziej jako wynik rozciągającej się macicy niż niepokojący objaw.
    Może któraś z was będzie umiała mi pomóc :)

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 19 stycznia 2014, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ciąży nie wolno samemu badać szyjki macicy! Wprowadzaj sobie tę luteinę, a szyjkę zostaw w spokoju :). Jeżeli lekarz mówi, że z szyjką wszystko w porządku, to mu zaufaj.

    Limerikowo lubi tę wiadomość

  • kroplagoryczy Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 19 stycznia 2014, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynika nie prowadzę badania szyjki, po prostu podczas wprowadzania luteiny zawsze ja wyczuwałam. A teraz jej nie ma.

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 19 stycznia 2014, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie prowadzisz badania, ale wymacujesz ją, szukasz, zupełnie niepotrzebnie, to jest niewskazane w ciąży. Szyjka może zmieniać swoje położenie i to nie musi oznaczać nic złego, jeżeli chcesz się upewnić, idź do lekarza.

    Ja jak mam sobie wprowadzić jakiś lek do pochwy, nigdy nawet nie myślę o szyjce, nie staram się jej wyczuć, to już rola lekarza. Skończyłam obserwację szyjki w dniu, w którym wyszedł mi pozytywny test ciążowy, na własną rękę (dosłownie) w ogóle nie zawracam sobie nią głowy.

    Limerikowo, monaaa lubią tę wiadomość

  • kroplagoryczy Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 19 stycznia 2014, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też się nie staram jej wyczuć. Ale jak od początku ciąży 2 razy dziennie wprowadzam luteinę, to mimo wszystko zauważyłam zmianę jej położenia.

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 19 stycznia 2014, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chodzi mi po prostu o to, że raczej dziewczyny nie odpowiedzą Ci jak ich szyjki zachowują się w ciąży i czy je wyczuwają, czy nie, bo prowadzenie obserwacji szyjki na własną rękę w ciąży jest niewskazane. Sama, jeżeli przechodzę jakieś lecznie, staram się wprowadzić lek głęboko, ale od szyjki trzymam się z daleka.

    Jeżeli chcesz mieć pewność, czy wszystko jest ok - przejdź się do lekarza.

    lolka83, Anielka27, Limerikowo lubią tę wiadomość

  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 19 stycznia 2014, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fakt ja tam sama bym paluchow oprocz leku to nie pchala glebiej, jeszcze infekcja narobi klopotow jak trza, za paznokciami naszymi moze byc wszystko..
    ja teraz w 22 tyg mialam mierzona dl szyjki przez gina i jest 4.2 czyli ok, 6tyg temu bylo 3,5 cm
    f2w39n73qolnajph.png

    Anielka27 lubi tę wiadomość

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • fizjo Autorytet
    Postów: 560 476

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam teraz 3,3 dł szyjki

  • Lanusia93 Autorytet
    Postów: 2206 2750

    Wysłany: 12 lutego 2014, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam b. wysoko, a długość- 44 mm.

    Aniołek (*) 12.03.2013

    Lilianna ur. 09.08.2014 <3 3700 g, 56 cm

    Pola ur. 24.04.2016 <3 3650 g, 55 cm
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 24 lutego 2014, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    27tydz (7mc) kanal szyjki elegancko zamkniety dl 4cm wiec super, oby tak dalej
    szyjka uwidoczniona z glowka Malej ;--))))
    243izrp.jpg

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Mlenka Autorytet
    Postów: 255 140

    Wysłany: 24 lutego 2014, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czyli to normalne, że np. w 10tyg. miałam szyjkę 48mm a teraz w 14 mam 38mm? Czy to jest powód do niepokoju, że się skróciła?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ