X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr badanie połówkowe
Odpowiedz

badanie połówkowe

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • szara myszka Autorytet
    Postów: 2339 715

    Wysłany: 21 sierpnia 2015, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Mam pytanie do dziewczyn ktore maja je juz za soba - w jakim czasie sie je robi, czy musi byc dokladnie w ktoryms tygodniu? ile trwa mniej wiecej, jak wyglada? czy jest drozsze niz zwykle usg jak sie idzie prywatnie? Podzielcie sie prosze jak to wygladalo u Was ;)

    Anne B. lubi tę wiadomość

    szczęśliwa mama :)
    www.babelu.pl polecam - ubranka i akcesoria dla maluszków ;)

    f2wlj48apsehglf6.png
  • Rose123 Ekspertka
    Postów: 231 108

    Wysłany: 21 sierpnia 2015, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badanie w tym okresie ciąży służy ocenie położenia płodu,położenia łożyska,weryfikacji zagrożenia porodem przedwczesnym poprzez ocenę długości kanału szyjki macicy głowicą endowaginalną, i co najważniejsze, wykryciu zaburzeń rozwoju płodu i ewentualnych wad. W trakcie badania wykonywany jest także pomiar objętości płynu owodniowego. W celu oceny biometrii płodu wykonuje się pomiary :dwuciemieniowy, potyliczno-czołowy, obwodu głowy oraz brzuszka a także długości kości udowej, możliwa jest ocena masy płodu w tym okresie. Badanie to ocenia w sposób dokładny i systematyczny anatomię płodu za szczególnym naciskiem na ocenę anatomii serca oraz centralnego układu nerwowego.

    Wykonuje sie miedzy 18-22 tyg ciazy, niektorzy lekarze robia nawet w 23-24 bo wtedy dopiero niektóre wady serca widac - tak mi powiedziala ostatnio moja ginekolog. Trwa pewnie ok 30 min, zalezy o dzidziusia jak sie ulozy :)
    Prywatnie wydaje mi sie,ze jest drozsze...nie mam do konca porownania bo jade na nie specjalnie do Poznania - koszt 300zł u specjalisty od tego typu badań a u swojej place 120zł z USG za kazdym razem.

    szara myszka, Anne B. lubią tę wiadomość



    atdc20mm0yebl2pl.png
  • Monika A Koleżanka
    Postów: 50 14

    Wysłany: 21 sierpnia 2015, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy polowkowe usg bywa waginalne?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 sierpnia 2015, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    raczej nie, ja miałam przez brzuch każde :) teraz miałam w 19+2 , wyszło ok, zmierzyła główkę, brzuszek, kość udową, zbadała serduszko, przepływy, łożysko itd.. ale moim zdaniem lepiej po skończonym 20 tyg się umówić :)

    co do ceny to coś koło 250-300 pewnie, ja miałam na nfz

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 sierpnia 2015, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Połowkowe między 18-22tc
    Prywatnie byłam w 20tc
    na NFZ miałam robione +22tc gdyż sprzęt słaby

    Ocenie podlegają m.in.:
    głowa: czaszka, mózg, twarz (np. diagnostyka rozszczepu górnej wargi)
    szyja
    klatka piersiowa: żebra, płuca
    serce (diagnostyka wad serca)
    jama brzuszna: żołądek, jelita, nerki, pęcherz moczowy
    kręgosłup, kości długie dłoni i stóp
    płeć dziecka.
    Poza budową płodu ocenia się:
    położenie łożyska
    ilość płynu owodniowego
    szyjkę macicy.


    Prywatnie płaciłam 200zł i trwało około 45min, państwowo na NFZ trwało maks 10min i polowy z tego co na prywatnym nie było.
    Prywatnie ocenili i pomierzyli wszystko dokładnie i po 2x dla pewności, pan doktor przyglądał się szczegółowo każdemu narządowi.NA USG 3trymestru też szlam dodatkowo prywatnie i tylko dzięki temu wiedziałam że mam słabszy przepływ w jednej z zyl pępowinowych (badanie USG 3 trymestru), które podlega obserwacji. Warto iść prywatnie do gabinetu z dobrym sprzętem i dobrym diagnostą.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 sierpnia 2015, 13:03

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 sierpnia 2015, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika A wrote:
    Czy polowkowe usg bywa waginalne?

    Waginalnie mierzona jest tylko szyjka

  • Maximka Koleżanka
    Postów: 37 31

    Wysłany: 22 sierpnia 2015, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    binka76 wrote:
    Waginalnie mierzona jest tylko szyjka

    Kurde pierwsze slysze zeby szyjke badali .... Szyjke to mi gin na kazdej wizycie bada....

    0d1yskjo95st4xfh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 sierpnia 2015, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi mierzył za pomocą Dopplerem tzn jak robi USG

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rose123 wrote:
    Badanie w tym okresie ciąży służy ocenie położenia płodu,położenia łożyska,weryfikacji zagrożenia porodem przedwczesnym poprzez ocenę długości kanału szyjki macicy głowicą endowaginalną, i co najważniejsze, wykryciu zaburzeń rozwoju płodu i ewentualnych wad. W trakcie badania wykonywany jest także pomiar objętości płynu owodniowego. W celu oceny biometrii płodu wykonuje się pomiary :dwuciemieniowy, potyliczno-czołowy, obwodu głowy oraz brzuszka a także długości kości udowej, możliwa jest ocena masy płodu w tym okresie. Badanie to ocenia w sposób dokładny i systematyczny anatomię płodu za szczególnym naciskiem na ocenę anatomii serca oraz centralnego układu nerwowego.

    Wykonuje sie miedzy 18-22 tyg ciazy, niektorzy lekarze robia nawet w 23-24 bo wtedy dopiero niektóre wady serca widac - tak mi powiedziala ostatnio moja ginekolog. Trwa pewnie ok 30 min, zalezy o dzidziusia jak sie ulozy :)
    Prywatnie wydaje mi sie,ze jest drozsze...nie mam do konca porownania bo jade na nie specjalnie do Poznania - koszt 300zł u specjalisty od tego typu badań a u swojej place 120zł z USG za kazdym razem.
    300zl??? Ja placilam 200zl w tym nagranie na płytkę -tez w Poznaniu i to u naprawde dobrego specjalisty...badanie trzeciego trym.mielismy juz tylko za stówkę ;-)tez z płytką :-)ogólnie POLECAM dr.Wandelta ze Strzeszynskiej-prawdziwy fachowiec :-)

    lula.91 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja płaciłam w Poznaniu 250 zł w klinice niepłodności medart gdzie mają jeden z najlepszych sprzętów..

  • justa1234 Autorytet
    Postów: 2280 2565

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja płaciłam 150 zł i na nowym sprzęcie ;-)

  • Lila84 Autorytet
    Postów: 574 247

    Wysłany: 27 sierpnia 2015, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justa1234 wrote:
    A ja płaciłam 150 zł i na nowym sprzęcie ;-)
    To tak jak ja ;-)

    justa1234 lubi tę wiadomość

    Lenka <3 35t1d 2522 gramy szczęścia <3

    Czekamy na Ciebie córeczko <3
    d76e967a38.png
  • Moniaa Autorytet
    Postów: 2529 3251

    Wysłany: 3 września 2015, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a możecie mi napisać na jakim sprzęcie miałyście wykonywane badanie usg? to powinno być zawarte w opisie badania jaki dostałyście od lekarza.

  • 26Asia Autorytet
    Postów: 358 814

    Wysłany: 15 września 2015, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a gdzie w Rzeszowie najlepiej zrobić to badanie ?

    mama Wiktorka i czterech aniołków :*
    relgh371wvtxbwmy.png
    oar8skjogda7iu2s.png





  • katarynka07 Przyjaciółka
    Postów: 184 38

    Wysłany: 15 września 2015, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    waginalnie jeszcze mozna blizne po cc sprawdzic chyba

    kasia
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ