X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr badanie TSH i FT4 jakie mialyscie wyniki?
Odpowiedz

badanie TSH i FT4 jakie mialyscie wyniki?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • malami1 Znajoma
    Postów: 29 1

    Wysłany: 7 marca 2017, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    badanie TSH i FT4 jakie miałyście wyniki tych badań? TSH wyszło mi troszkę duże ale niby w normie. Są powody aby się obawiać??

  • ket555 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 9 marca 2017, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w I trymestrze miałam 1,80 w drugim juz 3,18 zrobiłam T3,4 i oba tez były minimalnie nie w normie. Poszłam do endokrynologa i pani dr powiedziała ze w ciąży wszystko co jest nawet minimalnie nie w normie należy leczyć . Dostałam Letrox 50 i za 5 tyg powtórka badan.

    ket555
  • NIKA1982 Przyjaciółka
    Postów: 89 28

    Wysłany: 12 marca 2017, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej ja lecze sie na niedoczynnosc tarczycy od 3 lat. teraz jestem w 22 tyg ciazy. tsh dla ciezarnej nie powinno wynosic wiecej niz 2.5 przy zalozeniu ze ft3 i ft4 mieszcza sie w granicach normy. dla ciezarnej norma jest nizsza niz normalnie. jesli wiec masz w okolicach 2.5 to moim zdaniem juz powinnas isc do endokrynologa. wizyta nie zaszkodzi a lepiej slonsultowac sie z lekarzem nic zostawic sprawe bo. ieleczona niedoczybbosc - ktora moze objawic sie w ciazy - moze zaszkodzic maluszkowi. kazde odstepstwo lub podwyzszone tsh wymaga leczenia nawet najmniejsza dawka leku. ja swoje tsh utrzymuje w granicach 1 a ft3 i ft4 musi miescic sie w normie..ja a tej chwili biore juz dosc duze dawki euthyroxu ale to dlatego ze juz przed ciaza mialam wysoka dawke.

    16udyx8ds2v62v88.png

    niedoczynność tarczycy - euthyrox 100mg 3x w tyg i 125 mg 4 x w tyg :/


    moje pierwsze szczęście ma już ponad 4 latka i jest wesołym łobuziakiem :)
  • HaBi Debiutantka
    Postów: 9 5

    Wysłany: 15 marca 2017, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z tarczycą walcze już około 13 lat. Raz była nadczynność, potem niedoczynność. Lekami wyniki unormowałam ale zostało wole guzkowate. Tabletki odstawili i wszystkie wyniki były w normie. Ciąża mi je znowu rozchwiała. Pojawiła się nadczynność. Dostałam tabletki znowu - thyrosan - i wyniki się unormowały. Kontroluje się raz na tydzień robiąc FT3 i FT4, co jakiś czas TSH i dodatkowo robiłam przeciwciała na wykluczenie choroby tarczycy. Myślę, że dobra i stała opieka endokrynologa pozwala odetchnąć trochę z ulgą ;)

  • malami1 Znajoma
    Postów: 29 1

    Wysłany: 15 marca 2017, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja TSH mam 2.704 a FT4 0.98 biorę euthyrox już nawet podwyższona dawkę ale jakoś nie spada za bardzo :/

  • moniadi Ekspertka
    Postów: 222 202

    Wysłany: 15 marca 2017, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli w ciągu miesiąca od zwiększonej dawki TSH nie spadnie, to ja bym jeszcze zwiększyła dawkę. Moja endokrynolog zaleca TSH w ciąży utrzymywać w granicach 1-1,5.

    zrz6p07wwctuqa9g.png
  • HaBi Debiutantka
    Postów: 9 5

    Wysłany: 28 marca 2017, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najważniejsze żeby wartości FT3 i FT4 były w normach no i oczywiście wykluczyć wszelkie choroby tarczycy robiąc badania przeciwciał :)

  • malami1 Znajoma
    Postów: 29 1

    Wysłany: 29 marca 2017, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi nadal po podwyższonej dawce euthyroxu nie spadło za wiele :/ muszę umówić się na wizytę u endokrynologa.

  • Wiol Debiutantka
    Postów: 14 2

    Wysłany: 30 marca 2017, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przed wizytą u endo zrób tak jak wspominały dziewczyny wyżej badania przeciwciał.

  • Evitka Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 31 marca 2017, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie ja nigdy nie miałam problemów z tarczycą okazało się, że 7 tyg ciązy TSH miałam 5,5 więc wizyta u endokrynologa dostałam LetroX 75mg, spadło po miesiącu ale i tak było za wysokie, poza tym robiłam wszystkie badania cały pakiet tarczycowy były ok. Teraz mam też LetroX 125mg i jest na dobrym poziomie Trzeba prawie co miesiąc robić badania TSH i być pod kontrolą endokrynologa, a mam nadzieję,że będzie dobrze. Pozdrawiam

    Evitka
  • Mania_Leo Znajoma
    Postów: 27 10

    Wysłany: 31 marca 2017, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja biorę Euthyrox 25/37,5mg.
    TSH badam przed każdą wizytą co 3-4 tygodnie. Przed ciążą miałam 2,59 (i dostałam w/w lek w dawce 25mg) potem mi tak się wahał poziom TSH 1,68-2,11-1,94-2,5

    na wizycie w tym tygodniu (wynik 2,5 - przy normie do 3,00 w 2. trym) została mi zwiększona dawka. 1 dzień mam brać 25mg, 1 dzień 37,5 mg tak na zmianę.

    hchy9jcglcvgymij.png
  • massa Przyjaciółka
    Postów: 99 87

    Wysłany: 8 kwietnia 2017, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam 1,7 i biorę od 2 dni 1 tabletkę euthyrox i jodid dziennie

    w4sqskjorh0yfkun.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta w ciąży - 10 najważniejszych zasad dla ciężarnej

O zdrowym odżywaniu i diecie w ciąży zostało napisane i powiedziane wiele. Zbyt duża ilość informacji potrafi przytłoczyć każdego. Przestrzeganie wszystkich tych zasad wydaje się wręcz niemożliwe. Jak zatem odróżnić rzeczy ważne od tych mniej istotnych? Zapytaliśmy znaną dietetyczkę Sylwię Leszczyńską co jest naprawdę ważne w diecie kobiet w ciąży. Przeczytaj co robić, aby zapewnić zdrowie sobie i swojemu dziecku! 

CZYTAJ WIĘCEJ