X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr cukrzyca ciążowa...
Odpowiedz

cukrzyca ciążowa...

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • 19ewelaaa89 Autorytet
    Postów: 1214 1274

    Wysłany: 21 lipca 2015, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Postanowiłam założyć post z myślą o "słodkich" mamach, które tak jak ja najprawdopodobniej zmagają się z cukrzycą ciążową:( powiedzcie mi kochane jakie były wasze wyniki, jak funkcjonowałyście, co jadałyście...najbardziej boje się o maluszka. Moja gin powiedziala ze za tydzien mam powtórzyć badania bo najprawdopodobniej zawyżone parametry wynikają z niewłaściwej diety. Fakt faktem nie stroniłam od owocowych soków, słodyczy, owoców. Na razie odstawiam całkiem cukier(chociaż jest to dla mnie bardzo trudne, ale czego sie nie robi dla maluszka) no i zobaczymy jakie wyniki bede miala za tydzien.

    xnw43e3ksrhr28ji.png
    74di3e5eyeeino0z.png
  • mary84 Przyjaciółka
    Postów: 89 31

    Wysłany: 24 lipca 2015, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja będę badać w przyszłym tygodniu. Trochę się obawiam bo jadłam lody i sporo owoców... Czy na tym badaniu trzeba być na czczo?

    marzec 2015 - okropna angina w początku ciąży - oby było dobrze
    grudzień 2014 - laparoskopia kamicy żółciowej
    czerwiec 2014 - laparoskopia torbieli jajnika
    grudzień 2013 - (*) Kazik 12 tc

  • 19ewelaaa89 Autorytet
    Postów: 1214 1274

    Wysłany: 24 lipca 2015, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak trzeba byc na czczo...no ja wlasnie musze w poniedzialek powtórzyc badanie :( teraz tak sobie mysle ze niepotrzebnie jadłam wczesniej tyle słodyczy i owoców:/ no i do tego soki owocowe zamiast wody i sie chyba doigrałam

    xnw43e3ksrhr28ji.png
    74di3e5eyeeino0z.png
  • enines Znajoma
    Postów: 25 2

    Wysłany: 24 lipca 2015, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jest już temat o cukrzycy -> https://bellybestfriend.pl/forum/problemy-i-komplikacje/cukrzyca-ciazowa,743,134.html
    Tam udziela się więcej dziewczyn :)

    Szczęście Pierwsze (11w2d) - 02.06.14
    Szczęście Niepojęte (37w4d) - 9/9 Apg - 3330g 25.03.-06.04.15 Byłeś serca biciem
    Szczęście Największe (40w1d) - 8/9 Apg - 01.07.16 - 4000g Każdego dnia dziękuję Bogu za to że Cię mam
    Szczęście Wymodlone (30w2d) - 3/4/6/6 Apg - 1150g -
    24.03.18 - Mały Wielki Cud
  • mary84 Przyjaciółka
    Postów: 89 31

    Wysłany: 24 lipca 2015, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie obwiniaj się ewela, przy cukrzycy nie tylko dieta ma znaczenie ale też hormony, predyspozycje..

    dzieki enines, ten wątek jest strasznie długi, ciężko będzie cały przeczytać :) czasem można założyć nowy temat ;)


    marzec 2015 - okropna angina w początku ciąży - oby było dobrze
    grudzień 2014 - laparoskopia kamicy żółciowej
    czerwiec 2014 - laparoskopia torbieli jajnika
    grudzień 2013 - (*) Kazik 12 tc

  • 19ewelaaa89 Autorytet
    Postów: 1214 1274

    Wysłany: 24 lipca 2015, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tylko ze ja zawsze myslalam ze cukrzycą zagrożone są osoby otyłe, w rodzinie też nikt nie chorował w zyciu bym nie przypuszczala ze mnie tez to spotka:( pociesza mnie jednak mysl że wiele kobiet przechodzi ją w ciąży i rodzą zdrowe dzieciaczki :)

    xnw43e3ksrhr28ji.png
    74di3e5eyeeino0z.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ