X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Eowina Koleżanka
    Postów: 87 14

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Czy któraś z Was miała glukozę po obciążeniu ponad normę? Może ktoś podzieli się doświadczeniami w tej materii? Ja mam wynik 157 i na pewno czeka mnie wizyta u diabetologa...

  • Wesołek Autorytet
    Postów: 668 168

    Wysłany: 6 grudnia 2015, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eowina wrote:
    Hej. Czy któraś z Was miała glukozę po obciążeniu ponad normę? Może ktoś podzieli się doświadczeniami w tej materii? Ja mam wynik 157 i na pewno czeka mnie wizyta u diabetologa...
    Ja miałam Eowino. Ale mój wynik wyniósł 97. Norma jest do 90.
    Dostałam skierowanie do Diabetologa. Byłam już 2 razy.Brrrr

    img-200520160775.png
    mkl0rmi.png
  • Eowina Koleżanka
    Postów: 87 14

    Wysłany: 6 grudnia 2015, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W moim laboratorium zakres jest od 70 do 99 na czczo i 70 do 140 po obciążeniu 75 g glukozy. Mi lekarka kazała nie panikować, bo wynik jest podwyższony, ale nie oznacza zaawansowanej cukrzycy.

  • Wesołek Autorytet
    Postów: 668 168

    Wysłany: 6 grudnia 2015, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aż Ci zazdroszczę, bo u mnie stwierdzono na podstawie 1 wyniku na czczo - po obciążeniu 75g, wynik 97 jako cukrzycę ciążową. Masakra Eowino.
    Dostałam glukometr, którym muszę badać sobie cukier 4 razy dziennie;P

    U mnie natomiast wyniki po obciążeniu wynosiły następująco:
    Na czczo: 97,
    Po 1 h: 159,
    Po 2 h: 114



    img-200520160775.png
    mkl0rmi.png
  • Wesołek Autorytet
    Postów: 668 168

    Wysłany: 6 grudnia 2015, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wynik na czczo, 97 został uznany za cukrzycę ciążową.
    A Ty na czczo ile miałaś?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 grudnia 2015, 19:55

    img-200520160775.png
    mkl0rmi.png
  • Eowina Koleżanka
    Postów: 87 14

    Wysłany: 8 grudnia 2015, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    92 miałam na czczo. Glukometr mam w domu, bo teściowa jest cukrzykiem więc używam, oczywiście nakłuwacz mam inny niż ona. Zmieniłam nieco nawyki żywieniowe, tzn. staram się zamieniać białe pieczywo na zbożowe/razowe/podróbkę wasy (takie chrupki smakujące jak trociny z Sonko :) ) i jem bardzo mało ziemniaków. Zamiast tego brązowy ryż i makaron ciemny. No odzwyczajam się od słodzenia herbaty, ale z tym ciężko więc słodzę tylko 1/2 łyżeczki miodem. Nie udało mi się też jeszcze wyeliminować całkiem słodyczy i pozwalam sobie na jakieś ciastko, 3 kostki ptasiego mleczka lub 2 razy dziennie owoce (kiwi/pomarańcze/jeden banan/mandarynki/grejpfrut). A i czytałam, że do każdego posiłku musi być porcja warzyw, czyli do kanapki jakaś jarzyna tak samo do obiadu. Mleka też nie piję. Przetwory-twarogi/kefiry. I o dziwo cukier jest ok. Podobno ciężarne mogą mieć glukozę po posiłku do 120.

  • Wesołek Autorytet
    Postów: 668 168

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to masz dobre wyniki;)
    Ale widzę, że trzymasz się troszkę diety;)
    A próbowałaś badać sobie cukier bez diety? Może tak być, że nie potrzebujesz trzymać się reguł;)

    Na czczo kochana glukoza musi wynosić od 60-90, natomiast po 1h po posiłkach głównych do 120.

    Tak, do każdego posiłku musi być warzywko czy nawet owoc.
    A i możesz pozwolić sobie na 2 kosteczki czekoladki raz w tygodniu;)

    img-200520160775.png
    mkl0rmi.png
  • plimka_bum Autorytet
    Postów: 1620 138

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To u mnie było troszkę inaczej, obciążenie glukozą wyszło ok. Od kilku tygodni jestem na diecie i biorę insulinę na noc bo moje cukry na czczo są nie do opanowania. Wahały się między 90 a 98, po posiłkach zazwyczaj mam do 120 , no chyba że ostro zaszaleję :) . Mam nadzzieję że w końcu organizm przyzwyczai się do insuliny i cukry nie będą rano szalały.

    Edyta
  • Eowina Koleżanka
    Postów: 87 14

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, do każdego posiłku musi być warzywko czy nawet owoc.
    A i możesz pozwolić sobie na 2 kosteczki czekoladki raz w tygodniu;)[/QUOTE]
    To ja sobie pozwalam raz dziennie :D

  • Wesołek Autorytet
    Postów: 668 168

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj, nikt nie zauważy większej ilości spożytej czekoladki;)
    Dzidziuś pragnie;):)

    img-200520160775.png
    mkl0rmi.png
  • Eowina Koleżanka
    Postów: 87 14

    Wysłany: 11 grudnia 2015, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam słabą silną wolę. Ale nie muszę po diabetologach latać. Mam tylko dietę utrzymywać :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ