X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Duszności
Odpowiedz

Duszności

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • monaaa Autorytet
    Postów: 486 741

    Wysłany: 3 lutego 2014, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie znalazłam takiego tematu, więc chciałam zapytać, czy któraś z Was już w drugim trymestrze borykała się z dusznościami?
    Mnie to dopadło w nocy i teraz znowu.. oddech mam płytszy i muszę brać głębsze wdechy. Okropne to, wiem, że w III trym. może się to zdarzyć przez powiększającą się macicę, ale teraz..?

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    81clk9i.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2014, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam coś takiego właśnie w nocy: budzę się, odkrywam i muszę się napić czegoś, strasznie mi gorąco, dopiero rano mi przechodzi...

  • Julkaa Koleżanka
    Postów: 69 12

    Wysłany: 3 lutego 2014, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi też jest stale gorąco i trudniej mi się oddycha. czytałam w książce że to normalne

    Limerikowo lubi tę wiadomość

  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 3 lutego 2014, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi czesto zasycha w ustach i musze pic duzo malymi lyczkami
    co do dusznosci to owszem meczyly mnie jak chorowalam na przeziebienie i uporczywy wyrywajacy kaszel 4 tyg, w tym 3 na antybiotyku, ale amoxycylina okazala sie za slaba, teraz erytromecin 500mg poradzil sobie z kaszlaca zaraza ;--))))))))))))) wreszcie ufff
    za to temp musze miec ciut wieszka to fakt i wplyw progesteronu, jak kiedys byloby mi zimno tak teraz ok , a mezowi zimno :=))
    f2w3pc0zzgl2xzuk.png

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • monaaa Autorytet
    Postów: 486 741

    Wysłany: 3 lutego 2014, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też jest częściej gorąco, a mamy zimę!co będzie później?
    Teraz mi przeszły duszności, ale było to straszne, to już nawet nie to że się robi ciepło, ale ciężko się oddycha. muszę zapytać lekarza jeszcze.

    81clk9i.png
  • seneka Autorytet
    Postów: 304 374

    Wysłany: 3 lutego 2014, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taki jest urok 2go trymestru przechodzą mdłości i zaczynają się duszności , jest wiecej krwi w organizmie i serce jest obciążone to normalne

    qq873e5erivgw16d.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 5 lutego 2014, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dołączam do Was, też niestety męczą mnie duszności. Zdarzają się o różnych porach dnia ale też czytałam, że to normalne. A co to dopiero będzie w III trymestrze i to w lato?!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2014, 09:58

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • monaaa Autorytet
    Postów: 486 741

    Wysłany: 5 lutego 2014, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie, ja zauważyłam, że tak się dzieje, gdy jest mi za gorąco. wczoraj byłam w zusie i mieli temp nastawioną na 24st, a ja w płaszczu itp. i się zaczęło.

    81clk9i.png
  • Julkaa Koleżanka
    Postów: 69 12

    Wysłany: 7 lutego 2014, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potwierdzam co pisze Monaaa. Najgorzej w centrach handlowych. Pozdrawiam

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego 2014, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi też najgorzej jest w sklepach i autobusach, słabo mi, gorąco, muszę pić dużo wody i odpoczywać co jakiś czas...

  • Kajaoli Autorytet
    Postów: 1324 1843

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 05:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie meczyly dusznosci juz w pierwszym trymestrze. Od dwoch dni biore kompleks witamin prenatalnych i jak reka odjal. Bede jeszcze siebie obserwowac ale mysle, ze to nie przypadek i ze dzieki uzupelnieniu witamin dolegliwosc mi przeszla. Co za ulga :)
    Wiem, ze moze powrocic w trzecim trymestrze ale to normalne :)

    Nasz kochany Charlie
    2yeelwj.png
    Moje dwa male Aniolki 8.07.2013 (22tc)
    ajwwu6bdp5zi82q8.png
  • gliwicz_anka Nowa
    Postów: 2 10

    Wysłany: 17 kwietnia 2014, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam tak samo. Dla mnie to nic nowego - to moja 3 ciąża :)

  • marta1992 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 6 maja 2014, 02:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tutaj masz wyjaśnienie, jak sobie z problemem dusznosci radzić: http://problemy-z-oddychaniem.blogspot.com/2014/05/jak-leczyc-problemy-z-oddychaniem-kilka.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2014, 02:45

    marta1992
  • bajaderka Przyjaciółka
    Postów: 71 46

    Wysłany: 7 maja 2014, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja mam duszności- ale pojawiają się one przede wszystkim wtedy, kiedy mój puls szaleje. Ciśnienie mam niskie, puls ponad 100 no i do tego duszności.

    52yfp1.png
  • Butterfly Debiutantka
    Postów: 14 10

    Wysłany: 13 maja 2014, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tez często mam duszności a jestem w 24 tyg. najgorzej jest jak stoję w sklepie w kolejce.

    3jgxe6hhamw3z7uv.png
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 13 lutego 2015, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ufff myślałam,że jestem sama z tym problemem :P
    Mnie duszności męczą od jakiś 2 tygodni. Najczęściej w nocy,przed snem. Zawsze otwieram okno i przykrywamy się po uszy ;) Brakuje mi powietrza,mam płytki oddech i często nie mogę wziąć takiego głębokiego oddechu.
    Ciekawe co będzie później :P

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • Arsenka Ekspertka
    Postów: 214 158

    Wysłany: 15 lutego 2015, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od początku ciąży miałam duszności... nie mogłam zasnąć bez otwartego okna.. teraz jestem w III trymestrze i się trochę uspokoiło bo prowadzę bardzo oszczędny tryb życia.. może mieć to związek z ciśnieniem i pulsem... ja mam puls w graniach 100 norma jest do 70 .. i z tąd duszności... im bardziej się oszczędzam tym lepiej się czuję.. bo z tego otwierania okna nabawiłam się okropnego zapalenia zatok.
    No i przestałam chodzić po sklepach.. bo tam było najgorzej.. gdzie brak dostępu do powietrza.. odrazu słabo i niedobrze mi się robiło

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2015, 11:16

    1usae6ydjd52jq0r.png
  • lys Autorytet
    Postów: 5066 9158

    Wysłany: 16 lutego 2015, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam duszności, i to nawet wtedy jak siedzę i nic nie robię. Dziś strasznie ciężko mi się oddycha.

    9f7jtv73juycdhvl.png
  • ZofiaSzymula Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 24 kwietnia 2017, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To normalka w zaawansowanej ciąży

    Moje sposoby to
    uspokojenie sie
    lezenie na boku (instrukcja http://dumnamama.pl/dusznosci/ )
    i oddechy torem przeponowym (instukcja http://babyonline.pl/oddychanie-w-ciazy-rady-na-plytki-oddech-i-zadyszke-w-ciazy,uroda-i-moda-w-ciazy-artykul,7249,r1p1.html )

  • sylani Koleżanka
    Postów: 69 4

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie duszności łapią z rana... kiedy wstaję to kręci mi się w głowie, mimo, że staram się to robić powoli :) witaminy z dha biorę, więc nie wiem skąd to. Ale takie są uroki ciąży :)

    m3sx9jcgj726xfjv.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ