X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr jak często macie wizyty ginekologa?
Odpowiedz

jak często macie wizyty ginekologa?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • mary84 Przyjaciółka
    Postów: 89 31

    Wysłany: 22 maja 2015, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i jak one wyglądają, czy zawsze robi usg, wymaz, badanie szyjki, morfologię i mocz? i co tam jeszcze powinno być? Zastanawiam się mocno nad zmianą, bo mój wygląda jakby mu się nie chciało.

    marzec 2015 - okropna angina w początku ciąży - oby było dobrze
    grudzień 2014 - laparoskopia kamicy żółciowej
    czerwiec 2014 - laparoskopia torbieli jajnika
    grudzień 2013 - (*) Kazik 12 tc

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2015, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje wizyty są raz na miesiąc, na każdej wizycie mam mierzone ciśnienie, badana szyjke, usg, i ważenie. Kolejna wizyta 11.06 i wtedy mam zrobić jeszcze raz morfologie i mocz no i będzie to już usg polowkowe.

  • ewwiel Autorytet
    Postów: 2189 1272

    Wysłany: 22 maja 2015, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam wizyty na NFZ co 2 tyg. Na każdej badanie szyjki, usg oraz mierzone cisnienie. Oprócz tego co jakiś czas badania z krwi (morfologia, TSH, toksoplazmoza, Hiv itp.) i mocz.

    klz9zbmhhlezszdo.png

    jox6io4puam380xd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2015, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja chodzę na NFZ co 2wizytę mam krew i mocz, na każdej ciśnienie, ważenie i USG(co miesiąc Sama robię co miesiąc TSH.
    Szyjkę miałam badaną tylko 2x ale nie u mojego lekarza tylko w szpitalu, po plamieniu i na połówkowym , gdzie poszłam prywatnie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2015, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chodzę prywatnie co dwa tygodnie,ale tylko przez taśmę owodniową,jednak juz będę chodzić jak wczesniej,czyli co trzy tygodnie -na kazdej wizycie mam USG,ważenie,mierzenie ciśnienia oraz badana szyjkę. Jesli o badania chodzi,to jak do tej pory miała robione dwa razy-pierwszy raz na poczatku ciąży,wszystkie potrzebne badania-bylo ich sporo,a drugi raz teraz-morfologię i mocz,bo gin uważam,ze nie ma potrzeby robic innych,bo byly książkowe...
    Oczywiście jak miałam zapalenie pęcherza,to tez badanie moczu:)

  • ss Autorytet
    Postów: 1419 1100

    Wysłany: 22 maja 2015, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam co 4tyg,zawsze badanie szyjki, usg, wazenie i miezrzenie cisnienia.raz mialam cytologie.no i zlecone wszystkie badania z krwi i dwa razy mocz i morfologie.chodze prywatnie.

    f2wl3e5evgpro1oz.png

    nzjd9jcg6dvkhdf7.png
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 23 maja 2015, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też chodzę co 4 tygodnie. Na każdą wizytę robiłam morfologię i mocz ale to dlatego,że miałam lekką anemię,dostałam żelazo na receptę i musieliśmy sprawdzać czy jest jakaś poprawa.
    Ostatnio wyniki były dobre,żelazo pomogło więc nie muszę robić badań na następną wizytę.

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 23 maja 2015, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wizyta mniej więcej co miesiąc-badana szyjka,usg, ciśnienie+waga.Robiłam badania w pierwszym trymestrze w drugim mam powtórzyć tylko mocz i morfologie

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • Ciri Debiutantka
    Postów: 14 8

    Wysłany: 24 maja 2015, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drugi raz będę szła po 5 tyg, a jestem w 16 tyg. Przed pierwszą wizytą robiłam wszystkie badania, teraz nie zleciła mi żadnch

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2015, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja na początku miałam wizyty co 2 tyg a teraz różnie co 3-4 tyg. chodzę na NFZ, jeśli coś się dzieje mogę przyjść bez problemu częściej i mnie przyjmą, na wizytach mam standard:pomiar ciśnienia, ważenie, badanie szyjki, i co jakiś czas badania moczu i z krwi.USG nie mam co wizyte. jestem w 23 tyg i np. mocz miałam chyba 4 razy i tyle samo morfologie.

  • Asik87 Znajoma
    Postów: 23 14

    Wysłany: 25 maja 2015, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chodzę co trzy tygodnie prywatnie. Zawsze mam morfologie, glukozę, mocz i tsh. Na wizycie usg, badanie szyjki, pomiar ciśnienia i ważenie. Myślałam, że za często te wizyty ale jak widzę to niektóre z Was mają co 2 tyg. to nie jest tak źle ;)

  • malami86 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 25 maja 2015, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    prywatnie wizyta co 4 tygodnie bo na tyle mam wypisywane zwolnienia. Badanie szyjki, cisnienie, wazenie, morfologia, tsh i ft4, mocz i usg.

  • mary84 Przyjaciółka
    Postów: 89 31

    Wysłany: 25 maja 2015, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no to już się upewniłam co do decyzji o zmianie. niechętny do robienia usg :(

    marzec 2015 - okropna angina w początku ciąży - oby było dobrze
    grudzień 2014 - laparoskopia kamicy żółciowej
    czerwiec 2014 - laparoskopia torbieli jajnika
    grudzień 2013 - (*) Kazik 12 tc

  • Miu95 Autorytet
    Postów: 533 227

    Wysłany: 26 maja 2015, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wizyta prywatnie, w tej chwili raz na miesiąc bo sprawy tarczycowe są uregulowane.
    Na wizycie zawsze usg, ważenie, ciśnienie, badanie szyjki. Do tego na wizytę muszę przynosić wyniki: morfologia krwi, badanie ogólne moczu, tsh, ft4 i jakieś dodatki w zależności od widzimisię lekarza :).

    BYNZp1.png 7Hgfp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lipca 2015, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chodzę do przychodni prywatnej, ale do ginekologa na NFZ. Wizytę mam co trzy- cztery tygodnie, na każdej dostaję skierowanie na badanie moczu i morfologię, mam badanie ginekologiczne szyjki, ciśnienie i ważenie. Czasem jak Pani Doktor uważa za potrzebne to robi mi szybkie usg takim "podręcznym" sprzętem.

  • Annite Przyjaciółka
    Postów: 273 56

    Wysłany: 21 marca, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zależy też jaki masz tryb życia i jakimi chorobami jesteś obciążona. Oprócz tego co dziewczyny u góry napisały no to jeżeli w trzecim pokoleniu były nowotwory to przydałyby się też badania pod ich kątem.
    Daję tutaj namiar na przychodnię w Skawinie: https://rcmskawina.pl/zakres-uslug
    Można zapisać się do lekarza i wykonać niezbędne badania.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ