X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Lot samolotem w ciąży
Odpowiedz

Lot samolotem w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • california.girl Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 1 września 2016, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry mamusie,
    co sądzicie o locie w ciąży? Czy jest bezpieczny? Czy któraś z Was leciała i wszystko było okej?
    Jestem w 16tc, w przyszłym tygodniu mam przewidziany lot do Anglii (zarezerwowany zanim dowiedziałam się o ciązy). Dzisiaj byłam u lekarza z maleństwem jest wszystko w porządku, ja równiez jestem zdrowa, nic nam nie dolega, jednak moja pani ginekolog powiedziała że ona jest przeciwniczką lotów samolotem w ciąży, bo ma same złe doświadczenia i odradza mi lecieć. Teraz nie wiem co mam zrobić? Czy lecieć skoro wszystko jest okej, czy odpuścić (biletów nie da się zwrócić, więc przepadną) ?
    Wiadomo że zdrowie maluszka jest najważniejsze, ale z drugiej strony czytałam że loty nie są niebezpieczne.
    Co Wy sądzicie o lotach samolotem w ciąży ?

  • Leticia Autorytet
    Postów: 1973 1864

    Wysłany: 1 września 2016, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja leciałam samolotem w 16. i w 17. tygodniu i nie wpłynęło to na mnie ani malucha. Konsultowałam się oczywiście wcześniej z lekarzem i powiedział, że lot samolotem nie stanowi absolutnie żadnego zagrożenia. Doradził tylko zabrać ze sobą na wszelki wypadek Nospę, starać się częściej wstawać i pić wodę.

    km5se6yd8tj60462.png
    km5stv73q64rb58y.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 2 września 2016, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja leciałam na samym początku w 7 tc, konsultowałam wcześniej z moją lekarką. Mówiła, że jeśli nie ma plamień to ona nie ma nic przeciwko. Lot w obie strony zniosłam dobrze, nic się nie działo a i teraz synek rozwija się prawidłowo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 września 2016, 13:03

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • aleksandraola Znajoma
    Postów: 27 13

    Wysłany: 6 września 2016, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ostatnio lecialam również do Anglii , bylam w 17 tygodniu. Lekarka nie widziała przeciwwskazań, powiedziała, że jeśli się nie boję to mogę latać. Lot trwa ok 2godzin więc to też mieści się w tej dopuszczalnej długości :)

    Aleksandra
  • bbasiek Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 12 września 2016, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w niedzielę lecę na Fuertaventurę - nasz babymoon można tak powiedzieć :) będzie to 18 tydzień, lekarz powiedział, że mam chodzić po samolocie i pić wodę.

    bbasiek
    85999n738fffvmfc.png
  • vitoria Autorytet
    Postów: 625 253

    Wysłany: 23 września 2016, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W 18-19tc dalismy z maluchem rade podczas 6godzinnego lotu na gran canarie, po tygodniu 3godzinny lot do barcelony I po kolejnym tygodniu 3godzinny lot do polski. Oprocz dzidzi w brzuchu lecielismy z niespelna 2letnim synkiem, troche sie umeczylismy ale z ciaza nic sie nie dzialo, zero boli brzucha, plamien. Jedno czego sie balam to ze grancanaria jest przy afryce I moga byc komary zakazone zika :-) na szczescie nie bylo rzadnych :-)
    Jakbym miala jeszcze raz leciec kiedys w ciazy to wykupilabym dodatkowe miejsce na nogi bo bylo go za malo a po tym korytarzu tez czlowiek sie nie nachodzi bo wkolko wozki z jedzeniem jezdza. Duzo stalam przy fotelach albo przy kibelku.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 września 2016, 09:39

    megi.waw lubi tę wiadomość

  • Kasiula02 Przyjaciółka
    Postów: 116 84

    Wysłany: 27 września 2016, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli dobrze sie czujesz. Tak jak dziewczyny napisaly i nie masz plamień nic nie Cie nie boli to po konsultacji z lekarzem mozesz leciec. Wiekszosc linii lotniczych nie zezwala latać kobietom od 32 tc (blizniaki) i chyba 36tc.
    Przez bramki bezpieczeństwa nie musisz przechodzisz, po prostu mówisz, że jesteś w ciąży i kontrolują Cię osobiście.
    Koniecznie dużo pij, najlepiej kupić sobie dodatkową wodę za bramkami. Włączyć nawiew.

    Na pewno lot samolotem jest o wiele wygodniejszy i (wg. Mnie) bezpieczniejszy niż przebycie tej trasy autem kilkanaście godzin...

    Udanych wakacji! :)

    f2w3s65gt51mqu6j.png
  • kate55 Autorytet
    Postów: 1378 1128

    Wysłany: 30 września 2016, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiula02 wrote:
    Jeśli dobrze sie czujesz. Tak jak dziewczyny napisaly i nie masz plamień nic nie Cie nie boli to po konsultacji z lekarzem mozesz leciec. Wiekszosc linii lotniczych nie zezwala latać kobietom od 32 tc (blizniaki) i chyba 36tc.
    Przez bramki bezpieczeństwa nie musisz przechodzisz, po prostu mówisz, że jesteś w ciąży i kontrolują Cię osobiście.
    Koniecznie dużo pij, najlepiej kupić sobie dodatkową wodę za bramkami. Włączyć nawiew.

    Na pewno lot samolotem jest o wiele wygodniejszy i (wg. Mnie) bezpieczniejszy niż przebycie tej trasy autem kilkanaście godzin...

    Udanych wakacji! :)
    A skąd informacje, że te bramki są szkodliwe? Sama niczego takiego nie znalazłam, a zaciekawiłaś mnie tą informacją.

    Po 3 latach starań, w końcu z nami <3 Pola, 30.03.2018r.

    moje dwa aniołki...
    Aniołek, lipiec 2015, cp
    Leonek, styczeń 2017, 28tc
  • vitoria Autorytet
    Postów: 625 253

    Wysłany: 1 października 2016, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kate55 wrote:
    A skąd informacje, że te bramki są szkodliwe? Sama niczego takiego nie znalazłam, a zaciekawiłaś mnie tą informacją.
    Ja dowiedzialam sie o tym ze lepiej nie przechodzic przez bramki juz na lotnisku tuz przed samymi bramkami. Zwrocono mi uwage ze jako ciezarna moge poddac sie tylko kontroli gdzie sprawdza mnie osobiscie I bylo tak przy kazdym z lotow, sama o nic sie nie prosilam, to oni sami kierowali mnie do przejscia pod tasma. Raz zapytalam tylko czy te bramki zle oddzialuja na plod I otrzymalam informacje ze nie powinny ale skoro kobieta w ciazy ma prawo przez nie nie przechodzic to po co to robic. Przechodzilam wiec obok I tyle.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października 2016, 13:31

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 listopada 2016, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leciałam do PL z Uk i spowrotem w ubieglym tygodniu 29/30 tydz). Polozna i lekarz stwierdzilj, ze nie ma przeciwskazan, co prawda nie mialam wyjscia, zostalam zmuszona poleciec i rowniez strasznie nartwiłam się o małego. Naszczescie jestesmy juz w domu i wszystko jest ok, ale nie czułam sie najlepiej w samolocie, ponadto jak wracałam z PL musiałam mieć zaświadczenie od lekarza, ze nie ma przeciwskazań do lotu.

  • chochla Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 15 listopada 2016, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja leciałam do Japonii w 9 tyg i wracałam w 11 tyg. Miałam niby wzorową ciąże, ale lekarze (chodzę do dwóch i obaj w tej kwestii się zgadzali..) szczególnie nie zalecali lotu, jednak dawno już zaplanowaliśmy dość kosztowne wakacje. Ryzyko było bardzo mało, a wg wielu źródeł tego ryzyka przy zdrowej ciąży nie ma...
    Wszystko było ok, jestem w 15 tyg teraz. Dalej wzorowo wszystko się rozwija. :)
    Dodam, że leciałam po 3 godz. snu tylko.. w jedną stronę 3 godz do Paryża, 2 na przesiądkę i jeszcze 12 godz, które przedłużyły się do 13 godz z powodu opóźnień. Najgorsze w podróży było zmęczenie i mała ilość kiepskiego snu.. ale nadrabiałam to ruchem i przysiadami w samolocie. Powrotny lot był tak samo długi. To baaardzo indywidualna sprawa, ale nie można zakładać najgorszego. Jak ma być dobrze to będzie.. i w drugą stronę. :)

    Co do bramek, to po informacji, że jestem w ciąży, ani razu nie musiała przechodzić przez bramki. W dordze powrotnej w Amsterdamie dostałam tylko info, że bramki są zupełnie bezpieczne dla ciąży i dziecka, ale jak nie mam ochoty przez nie przechodzić to nie ma problemu. Dlatego w razie niewidocznej ciąży warto mówić. :)

  • Puglia Koleżanka
    Postów: 48 9

    Wysłany: 15 listopada 2016, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Latałam samolotem kilka razy w czasie ciąży, głównie w trzecim miesiącu i teraz w szóstym. Miałam zaświadczenie od lekarza, że ciąża przebiega prawidłowo. Jeżeli chodzi o bramki, to w Paryżu i w Bari odmówili mi nieprzechodzenia, więc przechodziłam. Jedynie w Mediolanie kobieta ze służby sama zaproponowała, żebym nie przechodziła. Tak czy siak lekarz stwierdził, że nie jest to szkodliwe dla dziecka.

  • jenni Przyjaciółka
    Postów: 78 38

    Wysłany: 9 marca 2017, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez latam sporo zawodowo i tez sie obawialam jaki ma to wplyw na ciaze, ale niestety nie mialam zbytnio wyboru. lecialam w 7 tygodniu i w 8 i w 12 i w 17 tyg ciazy. Na szczescie nic mi nie dolega ale teraz to byla moja ostatnia delegacja, dzisiaj rozmawialam z szefowa ze juz nie dam rady wiecej. Nawet nie sam lot jest meczacy co pobyty na lotniskach, halas, opoznienia... ja chce byc w domu i nie przechodzic niepotrzebnie stresu.

    w4sqdqk3mfw34azb.png


    "Daj każde­mu dniu szansę sta­nia się naj­piękniej­szym w całym twoim życiu. "

    Mark Twain
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Ubranka dla noworodka - na co zwracać uwagę?

Ogromna oferta ubranek dla dzieci może przyprawić przyszłych rodziców o zawrót głowy. Na co zwracać uwagę? Czy skład i pochodzenie ubranka mają rzeczywiście takie znaczenie? Dzisiaj podpowiadamy 3 najważniejsze zasady, którymi warto kierować się podczas kompletowania wyprawki dla noworodka.

CZYTAJ WIĘCEJ