X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr miękki brzuch
Odpowiedz

miękki brzuch

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • dd Koleżanka
    Postów: 40 14

    Wysłany: 18 października 2015, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dużo się pisze na forum o twardnieniu brzucha i skurczach.. Coraz częściej się zastanawiam jak miękki powinien być brzuch w ciąży? Mój wydaje się niestety nonstop napięty i zastanawiam się czy to normalne..Oczywiście czasami czuję, że macica na chwilę twardnieje i wyraźnie ją czuje, ale nawet poza tym mój brzuch nie bywa miękki..czy to normalne?.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 października 2015, 22:14

    69vc2j6.png
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 19 października 2015, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dd ja mam problem z twardnieniami wiec powiem tak- nie sprawdzaj czy miekki czy twardy na stojaco bo on wtedy jest raczej zawsze napiety. Poloz sie na plecach i wtedy aaale z drugiej strony jesli miewasz czasem twardnienia to wiesz jaki wtedy jest :) macica to miesien. Zglos twardnienia ginekologowi. Jesli nie zauwazy nic niepokojacego to sie nie przejmuj :)

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • dd Koleżanka
    Postów: 40 14

    Wysłany: 19 października 2015, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuję! a czy Twój lekarz przepisał/doradził Ci coś na twardnienie (poza nospą)?

    69vc2j6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2015, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dostałam wcześniej Buscopan Forte, a teraz mam brać No-spa.

  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 19 października 2015, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam miekki jak leze na plecach z nogami podciagnietymi, a jak wyprostuje to sie czasem napina. Chyba miesnie tak pracuja. I bywa ze na stojaco mam ciagle napiety, ale tak jest jeden dzien w tygodniu zazwyczaj. Ale wystarczy zeby sie umeczyc i ustresowac. Ja biore magne b6 2xdziennie, witaminy 1 dziennie tam tez jest sporo magnezu i luteina 2x1

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 19 października 2015, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój w 2 trymestrze często był twardy, dostałam większą dawkę magnezu ale jeżeli nie ma przy tym bóli to jest ok :)

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • Caroline Ekspertka
    Postów: 132 50

    Wysłany: 19 października 2015, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny a w którym tygodniu wam zaczął twardnieć brzuch? bo widze, że tu każda już w bardzo zaawansowanej ciąży, a ja dopiero 15 tydzień i też mi lekarz stwierdził że mam napięty brzuch i boję się...

    34bw6vgct4x5p7xj.png

    f2wlanli70ba512s.png

    05.2013 [*]
  • dd Koleżanka
    Postów: 40 14

    Wysłany: 19 października 2015, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mnie zaczął twardnieć koło 16-17 tyg, ale sporadycznie - wtedy z szyjką było wszystko ok i lekarka mówiła mi żebym się nie przejmowała.

    69vc2j6.png
  • Caroline Ekspertka
    Postów: 132 50

    Wysłany: 19 października 2015, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie szyjka też jest ok więc nie chce panikować, ale trochę się wystraszyłam.. leze teraz przez większość dnia i odpoczywam

    34bw6vgct4x5p7xj.png

    f2wlanli70ba512s.png

    05.2013 [*]
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 21 października 2015, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caroline wrote:
    u mnie szyjka też jest ok więc nie chce panikować, ale trochę się wystraszyłam.. leze teraz przez większość dnia i odpoczywam
    U mnie lekarz zauważył to dopiero koło 24 tc ale ja już czułam po 20 tc koło 22, od początku brałam magnez i cały czas biorę a szyjka już zaczyna się skracać.Całą ciąże byłam aktywna, 20 km dziennie 5 razy w tyg jeździłam na rowerku

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 października 2015, 12:19

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 21 października 2015, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie zaczal twardniec 26tc, pojawilo sie rozwarcie zewnetrzne i szyjka zmiekla. Tydzien pozniej bylam na kontroli i bylo bez zmian, wiec sie nie pogorszylo. Za tydzien ide dopiero, oby bylo tak samo

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ