X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Obrzęki nóg - jakieś rady?
Odpowiedz

Obrzęki nóg - jakieś rady?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • karen657 Ekspertka
    Postów: 167 91

    Wysłany: 17 października 2014, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, od wczoraj przypałętały mi się obrzęki kostek. Zwłaszcza lewa. Podobno normalne w ciąży (jak wiele innych, dziwnych rzeczy), ale niezbyt fajne, więc chciałabym sobie pomóc. Macie jakieś dobre i skuteczne sposoby? Czy któraś miała tak, że jedna noga bardziej spuchnięta od drugiej? Czy iść pokazać lekarzowi, czy czekać spokojnie na wizytę za 2 tygodnie? Z góry dzięki za pomoc :)

    tb73mg7ynzddudc6.png

    tb73zbmh5ajb03hr.png
  • Gosiak Autorytet
    Postów: 9054 8923

    Wysłany: 18 października 2014, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie moja lekarka na każdej wizycie pyta o obrzęki nóg, żylaki - na razie nic takiego się nie dzieje, ale skoro pyta, to na pewno wie jak zaradzić na to. Myślę, że warto się przejść wcześniej do lekarza.
    Na pewno trzeba dużo pić, wody głównie.

    3jgxe6hhizjw14o1.png

    relgh371sm3wo78r.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2014, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dokładnie dużo wody lub zdrowych płynów (sok pomidorowy ale uwaga na dodatki), sól odstawiać ile się da (ukryta jest w wielu produktach), nogi w górę, masaż stóp i dłoni, magnez też pomaga, leżenie na plecach raczej utrudnia krążenie, cukier też nie służy ( a dużo go w pieczywie i innych produktach); dostosowałam się do tych rad lekarki i jest lepiej, dalej puchnę,ale nie tak koszmarnie; zalecana jest dieta jak dla kobiet z cukrzycą. Czasami budziłam się z dziwnym uciskiem w brzuchu i nie mogłam spać do rana, koleżanka powiedziała, że i nocą je, by utrzymać stały poziom glukozy. Zastosowałam radę -mam w pogotowiu mód, domowy sok, lekkostrawny owoc (byle nic ciężkiego!)Jak się zbudzę i czuję niezadowolony brzuch, wrzucam coś (mało) do żołądka i dość szybko usypiam.

  • na_cik Ekspertka
    Postów: 218 86

    Wysłany: 20 października 2014, 23:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobre ćwiczenie: Leżysz na boku, jedna ręka pod głowę drugą podpierasz się z przodu, następnie podkurczasz nogi tak,żeby pięty były na jednej lini z biodrami, nogę z góry podnosisz prostą powyżej wysokości biodra(nie musi być dużo) i stopę prostujesz i zginasz(palce obciągasz i podwijasz). Pomaga pozbywać się nadmiaru wody w nogach :)

    dojrzała lubi tę wiadomość

    f2wlclb1tn9vsryr.png
    relgqps6zkgkuc7f.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2014, 00:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sprawdzę

  • na_cik Ekspertka
    Postów: 218 86

    Wysłany: 21 października 2014, 00:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam instruktorka na gimnastyce na brzuchatek je poleca i ja zawsze po tych ćwiczeniach mam "lżejsze nogi" :)

    f2wlclb1tn9vsryr.png
    relgqps6zkgkuc7f.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ