X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr pajączki i żylaki
Odpowiedz

pajączki i żylaki

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • mary84 Przyjaciółka
    Postów: 89 31

    Wysłany: 29 czerwca 2015, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapomniałam ostatnio zapytać lekarza.

    Miałam zawsze skłonność do pajączków na nogach, z daleka ich nie widać, ale moja mama ma bardzo widoczne i mówi, że nabawiła się ich w ciąży. Póki co nowych nie widzę ale te stare są jakby wyraźniejsze. Jest na to jakiś sposób?

    marzec 2015 - okropna angina w początku ciąży - oby było dobrze
    grudzień 2014 - laparoskopia kamicy żółciowej
    czerwiec 2014 - laparoskopia torbieli jajnika
    grudzień 2013 - (*) Kazik 12 tc

  • Miley24 Ekspertka
    Postów: 588 84

    Wysłany: 2 lipca 2015, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja myślę, że ogólnie unikanie słonca ostrego, ruch, jakies naprzemienne prysznice, witamina C

    d0be8675e9.png
    74di3e5e3sl020iq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lipca 2015, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kliknij, aby rozpocząć wpisywanie wiadomości

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lipca 2015, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nieee...pajaczki to normalna sprawa w ciąży :-) Znamiona sie zmieniają...wychodza jakies różne dziwolągi :-) a wszystko sie zmieni jak urodzimy:-)
    Ja np mam znamie-takie dość duże :-) i na nim mam Male czerwone żyłeczki -wlasnie pajączki :-) No nic z tym nie zrobię...Trzeba czekać do po ciazy :-)

  • mary84 Przyjaciółka
    Postów: 89 31

    Wysłany: 3 lipca 2015, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no ale mojej mamie to zostało..

    marzec 2015 - okropna angina w początku ciąży - oby było dobrze
    grudzień 2014 - laparoskopia kamicy żółciowej
    czerwiec 2014 - laparoskopia torbieli jajnika
    grudzień 2013 - (*) Kazik 12 tc

  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 4 lipca 2015, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo jak naczynia krwionośne zostaną uszkodzone to nie zregenerują się same z siebie a np za pomocą lasera - oczywiście po ciąży i okresie karmienia ;)

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 7 lipca 2015, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może komuś pomogę, bo mam ten sam problem. Ginekolog kazał używać miejscowo lioton 1000 ;)

    mary84 lubi tę wiadomość

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Ańdźka Przyjaciółka
    Postów: 83 61

    Wysłany: 13 lipca 2015, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fatim dzięki, bo mi te info na pewno się przyda :)

    oar89n7365w282rm.png
    8p3odqk3z3anr6pg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lipca 2015, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja ide jutro do lekarza naczyniowca i na usg dopplerowskie konczyn dolnych.. od dawna mialam pojedyncze naczynka popekane, ale teraz zrobily mi sie takie jakby plamy a w srodku popekane naczynka.. ginekolog kazala brac cycklo 3 fort, i zapisac sie do naczyniowca - jutro ide - dam znac co powiedzial..

  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 13 lipca 2015, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ailatan też biorę cyclo3fort i moje naczynka wyglądają jak duże siniaki a pod wieczór po całodziennym przemęczeniu żyły się uwypuklają :/ nawet nie wiedziałam, że jest taki lekarz jak naczyniowiec, daj znać koniecznie, ja jestem jeszcze przed wizytą u ginekologa, ale może powinnam go podpytać o tego naczyniowca ?

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • ewka315 Przyjaciółka
    Postów: 119 77

    Wysłany: 15 lipca 2015, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Ailatan i co powiedział lekarz?

    4c3tdqk3evf5n69m.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lipca 2015, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a wiec no nic dobrego w sumie sie nie dowiedzialam.. milama zrobione usg dopplerowskie i wyszlo ze na lewym podudziu mam zylaka, ktory cos tam powoduje i ze w piszczelu zle mi krew odplywa i no coz pekaja naczynia krwionosne.. wyglada to starsznie jak dla mnie.. ale na te chwile nic za bardzo sie nie da zrobic.. mam nosic ponczochy czy rajstopy przeciwzylakowe ( w sam raz na lato hehe) lykac cyklo3 fort, nogi wyzje i unikac slonca ( bo latem sie da) no i po ciazy i karmieniu sie zglosic i zobaczyc co sie dalej z zylakiem dzieje- doktor mowil ze po ciazy moze wrocic do normy i czesc naczynek zniknie- wchlodnie sie- czesc zostanie- powiedzial tez ze jezeli zylak nadal bedzie trzeba by zooperowac przed nastepna ciaza bo wtedy wyjdzie jeszcze wiecej pajaczkow zylek itp.. zakrzepow w kazdym razie nie mam... ale nie jestem pocieszona.. to sie rozlazi a mi jeszcze 3-4 miesiace ciazy zotsaly.. a i jeszcze powiedzial ze pajaczkow nie radzilby laserem likwidowac przed nastepna ciaza bo i tak wyjda..
    wiec ogolnie powiem Wam ze czuje sie mega nieaatrakcyjnie ztymi moimi nogami :( a byly takie ladne..

  • Mandi :) Autorytet
    Postów: 741 169

    Wysłany: 16 lipca 2015, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eh też mam pełno pajączkow nawet pod biustem i po bokach brzucha niestety wątpię,że da się coś z tym zrobić :-(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lipca 2015, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laser tylko ale to po ciazy :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ