X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Test obciążenia glukozą OGTT
Odpowiedz

Test obciążenia glukozą OGTT

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Mania_Leo Znajoma
    Postów: 27 10

    Wysłany: 30 marca 2017, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny kiedy wykonywałyście test z glukozą? Od 23+1 czy od 24+1 (czyli po skończonym 24 tc.?)

    hchy9jcglcvgymij.png
  • Mania_Leo Znajoma
    Postów: 27 10

    Wysłany: 2 kwietnia 2017, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    up!

    hchy9jcglcvgymij.png
  • zimowa stokrotka Autorytet
    Postów: 811 478

    Wysłany: 2 kwietnia 2017, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wykonywałam. Prawidłowo wykonuje się go między 24-28 tyg. ciąży, mowa tu o skończonych tygodniach.

    o148i09kzitj1pv1.png
    mhsvi09k321kr4xp.png
  • Mania_Leo Znajoma
    Postów: 27 10

    Wysłany: 3 kwietnia 2017, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hm... to chyba muszę zadzwonić do lekarza bo każe mi wykonać 23+1... i właśnie wydaje mi się że za wcześnie...

    dzięki za odpowiedż!

    hchy9jcglcvgymij.png
  • zimowa stokrotka Autorytet
    Postów: 811 478

    Wysłany: 3 kwietnia 2017, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myśle że lekarz wiw co robi ;). W którymś wątku czytałam że dziewczyna miała wykonany chwilę po 20 tc i później go nie powtarzała. Ten tydzień różnicy pewnie też wiele nie zmieni :)
    Chociaż w sumie warto się upewnić, żeby 2 razy nie latać. :)

    agnieszka1290 lubi tę wiadomość

    o148i09kzitj1pv1.png
    mhsvi09k321kr4xp.png
  • Mania_Leo Znajoma
    Postów: 27 10

    Wysłany: 4 kwietnia 2017, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wydaje mi się, że OGTT nie wolno częściej powtarzać niż 1x na pół roku ;)

    hchy9jcglcvgymij.png
  • 1kaktus Autorytet
    Postów: 1294 811

    Wysłany: 4 kwietnia 2017, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jezeli jest potrzeba to mozna powtarzac. Jak na poczatku ciazy wychodzi wysoki cukier to lekarze zlecaja ogtt potem kontrolnie rowniez.
    Ja ogtt robilam 23+2 bo lekarz zdecydowal ze to dobry termin a wizyte mialam 23+5.

    qdkki09kwrowb7nz.png

    Aniołek 25.05.2016 [*] 6tydz.
  • agnieszka1290 Ekspertka
    Postów: 238 74

    Wysłany: 4 kwietnia 2017, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam teraz wykonać test obciążenia glukozą oczywiście lekarz napisał mi skierowanie i kazał zrobić na następną wizytę którą mam 7 kwietnia :-) i też będę w 20 tydz i 4 dni :-)

  • agnieszka1290 Ekspertka
    Postów: 238 74

    Wysłany: 4 kwietnia 2017, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mania_Leo wrote:
    Hm... to chyba muszę zadzwonić do lekarza bo każe mi wykonać 23+1... i właśnie wydaje mi się że za wcześnie...

    dzięki za odpowiedż!

    Kochana ja mam jeszcze wcześniej wykonać ten test niż Ty :-) ale skoro lekarz mi tak zalecił to chyba wie co robi :-)

  • Ursa_Major Znajoma
    Postów: 26 25

    Wysłany: 5 kwietnia 2017, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam taki test już w 10 tygodniu, bo miałam podwyższony cukier w krwi tak więc można na pewno robić częściej jak trzeba :)

    Termin - 21.09.17 - Będzie Leszek ! :)
  • Majetta Autorytet
    Postów: 929 523

    Wysłany: 5 kwietnia 2017, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mania_Leo wrote:
    Hm... to chyba muszę zadzwonić do lekarza bo każe mi wykonać 23+1... i właśnie wydaje mi się że za wcześnie...

    dzięki za odpowiedż!

    czasem lekarz, jeśli ma takie podejrzenia, może poprosić o wcześniejsze wykonanie badania :)

    07/2017 💕 Misia
    07/2021 💔7tc Aniołek
    04/2022💕Gaja 🌈
  • antoninina Autorytet
    Postów: 352 165

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja będę robić w 21+5, ponieważ 21+6 mam wizytę i lekarz kazał na nią przyjść z tymi wynikami. Też wydaje mi się to za wcześnie, ale w zasadzie chyba lepiej zrobić badania wcześniej niż później ;)

    Nasza Zochulka <3 34 tc [*] 11.09.2015
    slodkogorzkiswiat.blog.pl
    Antoś <3 nasza radość, ur. szczęśliwie 07-08-2017
  • Mania_Leo Znajoma
    Postów: 27 10

    Wysłany: 13 kwietnia 2017, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie będę robić test z glukozą w 23+1 bo na następny dzień jest wizyta. ;)

    jeszcze raz dzięki za odpowiedź :)

    hchy9jcglcvgymij.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ