X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Tętno dziecka-15/16 tydzień ciąży.
Odpowiedz

Tętno dziecka-15/16 tydzień ciąży.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Muchaolucha Koleżanka
    Postów: 49 33

    Wysłany: 5 lipca 2020, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem obecnie na przełomie 15/16 tygodnia ciąży. Od 2 tygodni posiadam i używam detektora tętna płodu (raz dziennie albo co drugi dzień dla uspokojenia :) ).
    Normalnie tętno wynosiło średnio 145-150 uderzeń na minutę, a od wczoraj zauważyłam, że tętno mocno przyspieszyło i pokazuje momentami nawet 170 (głównie ponad 150-160)
    Zaniepokoiło mnie to mocno,nie wiem jakie są normalne zakresy tętna na tym etapie ciąży.

    Czy na przyspieszenie tętna może wpłynąć np. mój wysiłek, poddenerwowanie albo niedostateczne nawodnienie? Maluch bardzo aktywny, ja już czuję delikatne ruchy (to moja kolejna ciąża)

    Jakie są wasze doświadczenia w tym temacie?Jakie tętno jest uznawane na tym etapie jako norma? Czy mam powód do niepokoju?

    km5sdf9hzr5f5abr.png
    Feluś <3
    atdc3e5e1sotoeov.png

    31.12.2019 - Aniołek 💔 (12 tc)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ