X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr wasze wyniki AFP
Odpowiedz

wasze wyniki AFP

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • bluszczynka Przyjaciółka
    Postów: 128 41

    Wysłany: 16 marca 2016, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mi lekarz zlecił wykonanie samodzielnie (nie w żadnym teście potrójnym) AFP przed usg połówkowym. Jeśli robiłyście to badanie to jakie były wyniki? Mi w 17 tyg 3 dni wyszło 40 ng/mL. Niestety na wyniku nie mam norm dla ciężarnej. Znalazłam je w necie na str https://parenting.pl/portal/afp ale ciekawi mnie jakie wy miałyście wartości. Jak widać wg artykułu normy są szerokie...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 marca 2016, 14:29

    bluszczynka
  • _izunia_ Autorytet
    Postów: 297 250

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam dzisiaj tj. 18tc 4dni i wyszło mi 34,32 ng/ml. Normy znalazłam też na tej stronie o której piszesz. USG połówkowe mam mieć w 22tc.

    w57v3e3kgxrfkiqe.png
  • bluszczynka Przyjaciółka
    Postów: 128 41

    Wysłany: 5 kwietnia 2016, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    już jestem po wizycie i doktorek uznał mój wynik za bardzo dobry, także podejrzewam że twój 34 tez jest super

    _izunia_ lubi tę wiadomość

    bluszczynka
  • _izunia_ Autorytet
    Postów: 297 250

    Wysłany: 5 kwietnia 2016, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za informacje. Tak myślałam, że jest dobrze po tych normach na stronie parenting

    w57v3e3kgxrfkiqe.png
  • Mariola_1991 Nowa
    Postów: 4 4

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jestem w 15 tyg. ciąży, zrobiłam badanie AFP wynik 44,9 ng/mL, wiecie może czy to prawidłowy wynik? Przy wyniku jest strzałka w górę co oznacza przekroczenie normy ale nie ma podanych norm, wizytę mam dopiero 11.05 i trochę się martwię...

  • NataaKamila Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 8 lutego 2018, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, może kogoś to będzie interesować, ja sama wczoraj cały dzień spędziłam w internecie na poszukiwaniu norm/interpretacji wyników AFP.
    Przeszperałam naprawdę cały internet, najważniejsze, żeby odbierając wynik wiedzieć, czy wynik jest podany w "ng/mL", czy "IU/ml", a może jeszcze inaczej. Każde laboratorium może oznaczać inaczej.
    Mój wynik był podany w "IU/ml". Faktycznie podana była norma standardowa (nie dla kobiet w ciąży, bodajże do 5,8), ale po pobraniu pliku pdf z wynikami była też norma dla kobiet w ciąży - były podane tygodnie i odpowiednio mediana, dla danego tygodnia. Nie było podanego zakresu referencyjnego - więc bałam się zaufać zakresowi z "parenting.pl" bo nie miałam pewności, że ten zakres jest oki.
    Mój wynik w 19t5d to było 71,4 IU/ml. Oczywiście obok była adnotacja "H" jako high - wynik podwyższony.
    Mediana była podana max do 19tc - było to 45,5. Nie wiedziałam jak mam się odnieść z moim wynikiem do tych median.
    Bałam się, czy mój wynik jest oki, ale dzisiaj na wizycie się okazało, że dopiero dwukrotność i więcej mediany mogłaby być sygnałem do dalszej diagnostyki. Mój wynik został przez lekarza zinterpretowany jako bardzo dobry.

    NataKamila28
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

10 fascynujących faktów o ciąży, które poznasz dzięki aplikacji OvuFriend!

Jesteś ciekawa co czeka Cię w kolejnym tygodniu ciąży? Jak rozwija się Twój maluszek? A może chciałabyś na bieżąco śledzić objawy swojej ciąży i przyrost wagi na siatkach centylowych dopasowanych indywidualnie dla Ciebie? Sprawdź, co jeszcze fascynującego odkryjesz w trybie ciążowym w aplikacji OvuFriend! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ