X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr wasze wyniki AFP
Odpowiedz

wasze wyniki AFP

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • bluszczynka Przyjaciółka
  Postów: 128 40

  Wysłany: 16 marca 2016, 22:44

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Dziewczyny mi lekarz zlecił wykonanie samodzielnie (nie w żadnym teście potrójnym) AFP przed usg połówkowym. Jeśli robiłyście to badanie to jakie były wyniki? Mi w 17 tyg 3 dni wyszło 40 ng/mL. Niestety na wyniku nie mam norm dla ciężarnej. Znalazłam je w necie na str https://parenting.pl/portal/afp ale ciekawi mnie jakie wy miałyście wartości. Jak widać wg artykułu normy są szerokie...

  Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 marca 2016, 14:29

  bluszczynka
 • _izunia_ Autorytet
  Postów: 297 250

  Wysłany: 4 kwietnia 2016, 23:29

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Ja robiłam dzisiaj tj. 18tc 4dni i wyszło mi 34,32 ng/ml. Normy znalazłam też na tej stronie o której piszesz. USG połówkowe mam mieć w 22tc.

  w57v3e3kgxrfkiqe.png
 • bluszczynka Przyjaciółka
  Postów: 128 40

  Wysłany: 5 kwietnia 2016, 15:05

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  już jestem po wizycie i doktorek uznał mój wynik za bardzo dobry, także podejrzewam że twój 34 tez jest super

  _izunia_ lubi tę wiadomość

  bluszczynka
 • _izunia_ Autorytet
  Postów: 297 250

  Wysłany: 5 kwietnia 2016, 22:04

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Dziękuję za informacje. Tak myślałam, że jest dobrze po tych normach na stronie parenting

  w57v3e3kgxrfkiqe.png
 • Mariola_1991 Nowa
  Postów: 4 4

  Wysłany: 28 kwietnia 2017, 14:19

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Dziewczyny, jestem w 15 tyg. ciąży, zrobiłam badanie AFP wynik 44,9 ng/mL, wiecie może czy to prawidłowy wynik? Przy wyniku jest strzałka w górę co oznacza przekroczenie normy ale nie ma podanych norm, wizytę mam dopiero 11.05 i trochę się martwię...

 • NataaKamila Nowa
  Postów: 1 0

  Wysłany: 8 lutego 2018, 23:21

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Dziewczyny, może kogoś to będzie interesować, ja sama wczoraj cały dzień spędziłam w internecie na poszukiwaniu norm/interpretacji wyników AFP.
  Przeszperałam naprawdę cały internet, najważniejsze, żeby odbierając wynik wiedzieć, czy wynik jest podany w "ng/mL", czy "IU/ml", a może jeszcze inaczej. Każde laboratorium może oznaczać inaczej.
  Mój wynik był podany w "IU/ml". Faktycznie podana była norma standardowa (nie dla kobiet w ciąży, bodajże do 5,8), ale po pobraniu pliku pdf z wynikami była też norma dla kobiet w ciąży - były podane tygodnie i odpowiednio mediana, dla danego tygodnia. Nie było podanego zakresu referencyjnego - więc bałam się zaufać zakresowi z "parenting.pl" bo nie miałam pewności, że ten zakres jest oki.
  Mój wynik w 19t5d to było 71,4 IU/ml. Oczywiście obok była adnotacja "H" jako high - wynik podwyższony.
  Mediana była podana max do 19tc - było to 45,5. Nie wiedziałam jak mam się odnieść z moim wynikiem do tych median.
  Bałam się, czy mój wynik jest oki, ale dzisiaj na wizycie się okazało, że dopiero dwukrotność i więcej mediany mogłaby być sygnałem do dalszej diagnostyki. Mój wynik został przez lekarza zinterpretowany jako bardzo dobry.

  NataKamila28
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ