X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Dreszcze , trzęsienie się dziecka w brzuchu ?
Odpowiedz

Dreszcze , trzęsienie się dziecka w brzuchu ?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Sheelie Przyjaciółka
    Postów: 176 23

    Wysłany: 9 listopada 2023, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć!
    Jestem w 27 tygodniu ciąży i od paru dni mam uczucie innego zachowania dziecka w brzuchu . Do tej pory mały był średnio ruchliwy i oczywiście miewał czkawki i tak samo ma czkawki . Tak więc wiem jak czkawki wyglądają. Ale od paru dni czuje chodzby całe ciało się trzęsło, drżało i to mam kilka razy na dzień i w nocy też. Wizytę mam dopiero 16 stego u mojego ginekologa .

    Aniołek [*] 31.10.2021 - 9 tyd.

    Synuś 40 tyd.+4 - czekamy na ciebie- luty 2024🤱
    💪Starania na nowo - od 2023
    🩺Diagnoza : PCOS ❗️
    💊Stymulacja:Luteina,CLO.
    🩸Suplementy: fertistim, omega , sanprobi super formuła.
    🥚Drożność jajowodów: oba drożne ✅️
  • Krewetka04 Przyjaciółka
    Postów: 217 37

    Wysłany: 10 listopada 2023, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Im większe dziecko, tym mniej miejsca i wód płodowych i zmieniają się odczucia ruchów. Nie eiem, czy piszesz o tym samym, ale ja oprócz kopniaków, czkawki, przeciągania się czy przesuwania rączką czy nóżką po brzuchu od środka czuję takie jakby motylko, albo kojarzy mi się, że jak czasami się idzie i zaplącze nogą w kabel, to rąk szybko się mpachpa, by się wyplątać i nie przewrócić, co mogłabym też nazwać drgawkami, ale sobie wyobrażałam, że dziecko mpachpa rączką pszybko lub bawi pępowiną. Może to coś w tym stylu?

    preg.png
  • Sheelie Przyjaciółka
    Postów: 176 23

    Wysłany: 17 listopada 2023, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krewetka04 wrote:
    Im większe dziecko, tym mniej miejsca i wód płodowych i zmieniają się odczucia ruchów. Nie eiem, czy piszesz o tym samym, ale ja oprócz kopniaków, czkawki, przeciągania się czy przesuwania rączką czy nóżką po brzuchu od środka czuję takie jakby motylko, albo kojarzy mi się, że jak czasami się idzie i zaplącze nogą w kabel, to rąk szybko się mpachpa, by się wyplątać i nie przewrócić, co mogłabym też nazwać drgawkami, ale sobie wyobrażałam, że dziecko mpachpa rączką pszybko lub bawi pępowiną. Może to coś w tym stylu?


    Tak właśnie te ruchy to coś w tym stylu .. tak jak opisywałaś. Trochę mu to już przeszło. Ale ma teraz ciche dni . Kopie bo kopie ale tak jakby od niechcenia? Zastanawiam się czy to nie wszystko z niedoboru żelaza . Bo mam poniżej normy .. Już dostałam receptę na lek oby to pomogło.

    Aniołek [*] 31.10.2021 - 9 tyd.

    Synuś 40 tyd.+4 - czekamy na ciebie- luty 2024🤱
    💪Starania na nowo - od 2023
    🩺Diagnoza : PCOS ❗️
    💊Stymulacja:Luteina,CLO.
    🩸Suplementy: fertistim, omega , sanprobi super formuła.
    🥚Drożność jajowodów: oba drożne ✅️
  • Krewetka04 Przyjaciółka
    Postów: 217 37

    Wysłany: 17 listopada 2023, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W tym czasie dzieci zmieniają swoją aktywność i wchodzą w rytm snu i czuwania. Poza tym robią mniej gwałtowne ruchy, a bardziej ćwiczą precyzję. Nie wiem, jak niedobór żelaza na to wpływa, ale u mnie też są dni buszowania i dni lenistwa, gdzie ledwo co ręką ruszy, ale mam detektor i wszystko jest ok. O tyle to jest dobre, że oprócz tętna słychać też ruchy, nawet hak ja ich nie czuję, więc jestem spokojna.

    preg.png
  • Sheelie Przyjaciółka
    Postów: 176 23

    Wysłany: 18 listopada 2023, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krewetka04 wrote:
    W tym czasie dzieci zmieniają swoją aktywność i wchodzą w rytm snu i czuwania. Poza tym robią mniej gwałtowne ruchy, a bardziej ćwiczą precyzję. Nie wiem, jak niedobór żelaza na to wpływa, ale u mnie też są dni buszowania i dni lenistwa, gdzie ledwo co ręką ruszy, ale mam detektor i wszystko jest ok. O tyle to jest dobre, że oprócz tętna słychać też ruchy, nawet hak ja ich nie czuję, więc jestem spokojna.

    Też mam detektor i tak gdy cos mnie nie pokoi to slucham czy serduszko bije , ostatnio gdy słuchałam detektorem to rzeczywiście synus sie ruszał a ja go nie czułam .Może rzeczywiście trochę panikuje w sumie mam tak od początku ciąży. Tak więc myślę czasami że do ciąży to ja się nie nadaje.

    Aniołek [*] 31.10.2021 - 9 tyd.

    Synuś 40 tyd.+4 - czekamy na ciebie- luty 2024🤱
    💪Starania na nowo - od 2023
    🩺Diagnoza : PCOS ❗️
    💊Stymulacja:Luteina,CLO.
    🩸Suplementy: fertistim, omega , sanprobi super formuła.
    🥚Drożność jajowodów: oba drożne ✅️
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ