X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Fotelik samochodowy - jaki model?
Odpowiedz

Fotelik samochodowy - jaki model?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Bootylishous Koleżanka
    Postów: 32 19

    Wysłany: 19 września 2023, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny:)
    Wyprawka dla naszego malucha idzie pełna parą ale jeszcze nie mamy fotelika samochodowego 🙈 A czas ucieka…
    Szukamy z mężem fotelika możliwie jak najbezpieczniejszego. To moje pierwszo dziecko wiec jestem zielona, ale wiem ze nie chce kupić używanego, bo niestety nie mam sprawdzonego źródła. Na ile starcza taki pierwszy fotelik i gdzie najlepiej zakupić? Słyszałam, ze stacjonarnie. Czy to prawda? Czy warto dokupić bazę do niego? Polećcie proszę jakieś marki/modele 😊

    Dolly89 lubi tę wiadomość

  • abbigal Autorytet
    Postów: 394 227

    Wysłany: 21 września 2023, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przede wszystkim każdy fotelik dobiera się pod kątem konkretnego samochodu (i koniecznie dziecka, ale to już te następne, bo wiadomo, że łupina będzie kupiona raczej przed narodzinami użytkownika).

    Używanych nie polecam, bo nigdy nie ma gwarancji, czy nie jest jednak powypadkowy, albo czy nie ma ukrytych wad, które obniżają jego bezpieczeństwo.

    Dobry fotelik przeszedł konkretne testy, ADAC, a teraz najnowsze spełniają też normę i-Size.
    Najlepszym rozwiązaniem jest wizyta w sklepie z fotelikami. Ja polecam Tosię i 8 gwiazdek, albo ich sklepy partnerskie. Raczej nie pierwszy lepszy Smyk, czy inny sklep z akcesoriami dla dzieci, bo tam często wciskają foteliki (podobnie jak wózki) za których sprzedaż dostają premie.

    Polecam grupę Społeczność 8 Geaizdek na FB, tam możesz poczytać opinie fachowców i użytkowników konkretnych modeli.

    Na koniec, ja polecam Maxi Cosi, ale dobre są też najnowsze Britaxy i Avionaut. My akurat mamy na pasy, ale jeśli planujesz dość często jedzić z maluszkiem, to baza jest prostrza w montażu fotelika, bo robisz klik i już fotelik wpięty 🙂Stopień bezpieczeństwa pasów i bazy jest taki sam.

    Kazdy foteli ma określoną wagę i wzrost dziecka, więc to od rozmiarów maluszka zależy na ile Wam starczy łupina.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 września 2023, 18:52

    Bootylishous, Dolly89, MadziaLena lubią tę wiadomość

    age.png

    age.png
  • Dolly89 Debiutantka
    Postów: 12 14

    Wysłany: 1 października 2023, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, widzę, że można uzyskać tu fajne, konstruktywne informacje. A macie do polecenia też jakiś sensowny model na kolejny po łupinie fotelik? Bardzo mi zależy na tym, żeby dziecko jeździło jak najdłużej tyłem :)
    Z góry dziękuję :)

  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 3 października 2023, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dolly89 wrote:
    Dziewczyny, widzę, że można uzyskać tu fajne, konstruktywne informacje. A macie do polecenia też jakiś sensowny model na kolejny po łupinie fotelik? Bardzo mi zależy na tym, żeby dziecko jeździło jak najdłużej tyłem :)
    Z góry dziękuję :)

    Ja polecam axkid one 2. Najwięcej ma miejsca na nogi, regulowane oparcie.
    Ja zakupiłam go dla mojej 3 latki ale ma wkładki dla mniejszego dziecka też, kwestia przymierzenia dziecka do fotelika w sklepie.
    Jedyny minus to taki że przy fotelikach tyłem niestety zostaje mało miejsca dla pasażera z przodu 🙁

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Mrs.Polka Znajoma
    Postów: 19 14

    Wysłany: 4 października 2023, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Całkiem nie tak dawno sama szukałam fotelika. To co ci polecam to na pewno wizyta w sklepie stacjonarnym. Fotelik to jedna z niewielu rzeczy, które warto kupić właśnie tam. Proponuję Ci sklep 8 stars. Maja tam bardzo fachową obsługę, która na pewno pomoże ci pod względem merytorycznym jak również technicznie. Bardzo ważna jest kompatybilność auta i fotelika jak również sam montaż, a w tym sklepie obsługa na pewno pomoże ci to ogarnąć 😊 Zakup fotelika jest zakupem na lata więc należy podejść do tego z rozsądkiem i skrupulatnością. Nasz wybór padł na markę Recaro model – Salia 125 Kid. Fotelik posiada ochronę boczną ASP. Zwiększając bezpieczeństwo dziecka podczas ewentualnego wypadku z uderzeniem bocznym. Fotelik posiada super przydatna jak dla nas funkcję obracania. Możesz go obrócić jednym ruchem ręki, co bardzo ułatwia funkcjonowanie i dziecko może jeździć tyłem do kierunku jazdy. Na duży plus tego fotelika zasługuje okres użytkowania. Producent pisze że od 3 miesiąca aż do 7 roku życia. Regulowane oparcie wraz z zagłówkiem bez problemu dopasowujesz do wzrostu dziecka. Połączenie naramiennych ochraniaczy pasów z zagłówkiem zapobiega skręcaniu się pasów w trakcie zapinania. W zestawie jest również wkładka dla noworodka.

    Jeśli będziesz w sklepie warto dopytać o ten fotelik , jeśli będzie pasował do waszego auta, to w mojej ocenie naprawdę dobry zakup tym bardziej, że model który ja posiadam Salia 125 Kid dostał pozytywną rekomendację ADAC. Dodatkowo fotelik zaprojektowany jest w standardzie I-Size.

  • abbigal Autorytet
    Postów: 394 227

    Wysłany: 5 października 2023, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dolly89 wrote:
    Dziewczyny, widzę, że można uzyskać tu fajne, konstruktywne informacje. A macie do polecenia też jakiś sensowny model na kolejny po łupinie fotelik? Bardzo mi zależy na tym, żeby dziecko jeździło jak najdłużej tyłem :)
    Z góry dziękuję :)
    My jako drugi mieliśmy Avionaut. Córka do 3rż. jeździła tyłem i była zadowolona. Ma wszystkie testy.
    Ale ten drugi fotelik to na prawdę już trzeba dopasować do dziecka i konkretnego samochodu żeby było bezpiecznie i wygodnie dla dziecka.

    age.png

    age.png
  • Monika79 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 9 października 2023, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzeba poczytać opinie na temat tego co jest najlepszym wyborem.

  • marek445 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 6 listopada 2023, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem bezpieczeństwo dziecka w trakcie jazdy samochodem to priorytet. Dlatego chciałbym Wam wszystkim polecić sprawdzić strone, na której znajdziecie ofertę producenta najróżniejszych fotelików dla dzieci, w tym np. foteliki dla niemowląt .

  • S299Siena Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 7 listopada 2023, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najważniejsze jest, aby skonsultować się z lekarzem

  • lalkadoli Koleżanka
    Postów: 41 11

    Wysłany: 4 grudnia 2023, 04:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zalezy jak duze dziecko :D moze lepsze bedą pasy smart kid belt? :D

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ