X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Immunoglobulina antyD
Odpowiedz

Immunoglobulina antyD

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • zumbiara Koleżanka
  Postów: 39 14

  Wysłany: 12 marca 2019, 12:34

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Drogie przyszłe mamy!
  Jak to w końcu jest teraz z podawaniem immunoglobuliny w ciąży, naprawdę podaje się ją KAŻDEJ ciężarnej Rh-?
  Tak zrozumiałam moją ginekolog.
  Problem jest taki (a w zasadzie to nie problem), że mąż (ojciec dziecka żeby nie było, choć dla lekarzy ojciec jest tylko domniemany) również jest Rh-, więc wystąpienie konfliktu serologicznego w moim przypadku nie grozi... Dlaczego więc mam szukać po mieście szczepionki i płacić za nią kilka stów (prowadzę ciążę prywatnie i ponoć pójście na jedną wizytę na NFZ po skierowanie na szczepienie jest problematyczne) tylko dlatego, że dla lekarza ojcem może być ktokolwiek?
  Czy lekarz ma po prostu obowiązek wystawić receptę a ja wcale nie muszę jej przyjmować, jeśli mam pewność kto jest ojcem dziecka?

  Była któraś w podobnej sytuacji?

 • Leira Autorytet
  Postów: 4347 1196

  Wysłany: 12 marca 2019, 17:06

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Nie będę komentować lekarza, powiem tyle możesz to olać, decyzja należy zawsze do Ciebie czy zrealizujesz receptę czy nie.

  f2w3ikgnnjbzwgbk.png
 • Leelou Przyjaciółka
  Postów: 72 25

  Wysłany: 13 marca 2019, 08:43

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  W ciąży robi się badanie przeciwciał i jeśli tych przeciwciał odpornościowych do antygenów krwinek nie stwierdzono u ciebie i masz grupę z RH(-) to kwalifikujesz się do podania zastrzyku. Mnie też nikt nie pytał o grupę ojca. Prowadzę ciążę prywatnie i mój lekarz powiedział że z badaniem grupy i przeciwciał mam się udać do przychodni bo przysługuje mi zastrzyk na NFZ i nie ma sensu płacić. Poszłam do poradni ginekologicznej w mojej przychodni i bez najmniejszych oporów przyjął mnie lekarz. Zrobił wywiad sprawdził badania i wystawił kwalifikację do podania zastrzyku. Poszłam do gabinetu zabiegowego i po sprawie. Także chcę potwierdzić, że warto próbować na NFZ bo nam to przysługuje. Gdyby nie chcieli mi podać to poprosiłabym o odmowę na piśmie z podaniem przyczyny (podobno to działa:))
  Tutaj informacje i wykaz przychodni NFZ na Mazowszu, które podają immunoglobulinę:http://www.nfz-warszawa.pl/dla-pacjenta/aktualnosci/komunikat-dla-swiadczeniobiorcow,189.html
  Dla innych województw też pewnie są wykazy.

  26 maja dokładnie w terminie przyszedł na świat nasz synek<3 Najpiękniejszy Dzień Matki<3

  Cud... Naturals!<3
  II-ICSI :) [*] 10 tc :( <3 + 2 mrozaki
  I-ICSI :(
  AMH 0,24
 • Oleśka11 Autorytet
  Postów: 984 639

  Wysłany: 13 marca 2019, 22:25

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Lekarz każda kobietę z rh- kieruje na zastrzyki, niezależnie od gruoy krwi jej męża czy partnera ponieważ w medycynie prenatalnej ojciec jest domniemany.
  Aczkolwiek jeśli Ty jesteś pewna że ojcem Twojego dziecka jest konkretny mężczyzna który ma rh- to spokojnie można darować sobie zastrzyki, bo ryzyko konfliktu nie istnieje.

  Ja też jestem właśnie w tej samej sytuacji. Ja mam rh-, mój mąż ma rh- i też prowadzę ciążę prywatnie. Nie będę zastrzyków ani kupować ani biegać po przychodniach bo po prostu wiem, że nie ma to sensu.

  zumbiara lubi tę wiadomość

  gann3e3k131pma53.png
 • Kinga13 Autorytet
  Postów: 1888 1709

  Wysłany: 14 października 2019, 21:56

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Należy się za darmo, żaden problem, że prowadzisz prywatnie.
  Oczywiście możesz olać zastrzyk jeśli ojciec jest Rh- i jesteś go pewna, ale to jest Twoja decyzja. Jeśli jakikolwiek lekarz kiedykolwiek zaproponuje coś takiego, to niestety nie świadczy o nim dobrze. Właśnie dla niego ojciec MUSI być domniemany, kobiety zdradzały, zdradzają i będą zdradzać i w żadnej rozmowie na osobności nie muszą się do tego przyznawać.
  Przy okazji chciałabym zaznaczyć, że olanie zastrzyku nie oznacza olania przeciwciał, bo to, że Ty masz Rh- i tata też nie znaczy, że nie ma ryzyka konfliktu. Konflikt w układzie Rh nie jest jedynym (ale jedynym przed którym chroni zastrzyk) także badać się i tak trzeba. I to wręcz powinno się - bez względu na grupę krwi - zrobić tego Coombsa dla świętego spokoju

  08.09.2017 - Staś <3
  24.02.2019 - Aniołek [*] 7tc
  18.05.2020 - Lilka i Nelka <3 <3

  konflikt serologiczny w układzie białek zgodności tkankowej
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ