Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś pamiętnik naszej czytelniczki - o utraconej nadziei
i podnoszeniu się po kolejnym niepowodzeniu

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Komórki macierzyste??
Odpowiedz

Komórki macierzyste??

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • marcela29 Autorytet
  Postów: 1400 874

  Wysłany: 5 grudnia 2014, 16:09

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Zastanawiam się nad tym tematem już od dłuższego czasu, jedyne co mnie powstrzymuje to cena, z drugiej strony myślę sobie na ile głupot wydaje się większe kwoty :-/ Ogólnie temat ciężki do ogarnięcia, z jednej strony konsultantom z banków łatwo grać na uczuciach przyszłych rodziców- bo przecież chodzi o życie czy zdrowie dziecka i można na tym niezły biznes zrobić, z drugiej strony mają obowiązek tylko przedstawić swoją ofertę, a decyzję pozostawić rodzicom. Gdyby nie cena zdecydowałabym się na 100% i byłabym spokojniejsza, wiedząc, że zrobiłam wszystko, żeby uchronić dziecko przed ewentualną chorobą, decyzja trudna..... a Wy co myślicie na temat?

  "Być może dla świata jesteś jedynie człowiekiem, lecz dla nas Twoich rodziców jesteś całym światem"
  Dwa wymarzone Cuda(czki) - Laura 13.02.2015 i Adaś 23.02.2017
 • ash Autorytet
  Postów: 1326 1092

  Wysłany: 5 grudnia 2014, 16:12

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Warto pamiętać, że minusem jest niewielka ilość pobranych komórek,która
  wystarcza dla dziecka do 13-20 kg.

  Chanela lubi tę wiadomość

  ug3715nmrb0zdbvc.png

 • Chanela Autorytet
  Postów: 1946 1498

  Wysłany: 5 grudnia 2014, 21:45

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  ash nawet nie wiedziałam, byłam przekonana że to wystarcza na wiele lat. A tu się okazuje że to tymczasowe. I tak nie byłam przekonana do tych komórek, bo najczęściej i tak przydaje się to w pierwszych miesiącach życia dziecka z tego co przeglądałam. Do tego wg mnie cena jest zaporowa.
  Jak mieliśmy spotkanie z przedstawicielem banku to okazało się że większość "transuzji" była dokonywana na rodzeństwie. Na 19 przypadków tylko jedno dziecko miało komórki swoje.

  201501275365.png
  p19uk0s3zyd2g4e9.png
 • ash Autorytet
  Postów: 1326 1092

  Wysłany: 5 grudnia 2014, 21:46

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Mam swoje źródło w PBKM, więc dokładnie wypytałam.
  My się nie decydujemy.

  ug3715nmrb0zdbvc.png

 • marcela29 Autorytet
  Postów: 1400 874

  Wysłany: 7 grudnia 2014, 12:12

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Cena okazuje się tym bardziej zaporowa jak dochodzą dodatkowe pakiety np. pobranie sznura pepowinowego, przechowywanie w dwóch osobnych kasetach itp- coraz bardziej nabieram przekonania, ze chodzi tu o niezły biznes tylko szkoda, ze to wszystko kosztem rozterek i emocji rodziców:/ nawet jesli ktoś się zdecyduje to oby te komórki nigdy się nie przydały...

  "Być może dla świata jesteś jedynie człowiekiem, lecz dla nas Twoich rodziców jesteś całym światem"
  Dwa wymarzone Cuda(czki) - Laura 13.02.2015 i Adaś 23.02.2017
 • pakima Autorytet
  Postów: 582 203

  Wysłany: 16 grudnia 2014, 15:06

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Ja też kiedyś zastanawiałam się nad tym cena mnie nie aż tak nie zamurowała, chodzi przecież o życie ludzkie. Te komórki mają pomóc podobno m.in. przy białaczce dziecka. Byłam przekonana że to jest do końca życia przechowywane a okazuje się że z jednej ofert ze to ma określony wiek i wcale nie tak długo. No cóż jeżeli ktoś ma dylemat to może niech się zastanowi nad tym czy ktoś w rodzinie chorował na coś poważnego, jakieś rodzeństwo dziadków czy wujków i na co, jeśli istnieje duże prawdopodobieństwo że i nasze dziecko zachoruje to warto je przechować. Ale tego nigdy nie mamy pewności co do zdrowej rodziny gdzie nikt nie chorował na takie poważne choroby jak np. białaczka


  km5smg7ymue8hf5u.png


  ex2bcwa1bypjjnja.png
 • karola87 Nowa
  Postów: 3 0

  Wysłany: 19 grudnia 2014, 11:22

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Ja ostatnio rozmawiałam z profesorem, nie z przedstawicielem banku, bo wiadomo, że oni będą zachwalać. Z tego co mówił to wynikało, że najdłużej przechowywane komórki, które zostały użyte miały 33 lata.Generalnie najlepiej mieć 2 dzieci i od nich te komórki pobrać wtedy jest największa szansa na ich użycie.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ