X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr korekta terminu porodu
Odpowiedz

korekta terminu porodu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • buba25 Koleżanka
    Postów: 35 9

    Wysłany: 20 marca 2016, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny nie znalazłam nigdzie podobnego tematu więc zaczynam nowy.
    Ostatnio miałam usg (17.03) to już ostatnie takie badanie bo jestem w 37 tygodniu ciąży. Lekarz który mnie badał powiedział że termin porodu przesunął się na 9 kwietnia a według @ miałam termin na 26 kwietnia. Mówił że to przez to że dziecko szybko rośnie. Czy któraś z was tak miała?

  • Kajka Autorytet
    Postów: 448 347

    Wysłany: 20 marca 2016, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym się tym nie kierowała, bo dzieci rosną w różnym tempie i jedno urodzi się w terminie z wagą np. 2800, a drugie 4500 i oba maluchy będą w normie..
    Moim zdaniem o ew. wcześniejszym porodzie może świadczyć np. dojrzałość szyjki (skrócenie, rozwarcie itd.).
    Ponoć najbardziej wiarygodny termin to wyliczony z usg do 12 tc.

    hchysek2bqhy3qiu.png[/url]
    ---
    One of the happiest moments in life is when you find courage to let go of what you can't change.
    Okruszek (*) 12 tc.
  • Kajka Autorytet
    Postów: 448 347

    Wysłany: 20 marca 2016, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Np. moja mała miała zawsze wagę w 50 centylu, a ostatnio odrobinę zwolniła i wychodziły termin o tydzień późniejszy. A będzie raczej wręcz odwrotnie, bo szyjka króciutka i rozwarta:) Gin tłumaczy, że na koniec dzieci trochę spowalniają wzrost, a dla mnie to dobrze, bo mam drobną budowę, więc może córeczka chce mamie oszczędzić męczarni ;)

    hchysek2bqhy3qiu.png[/url]
    ---
    One of the happiest moments in life is when you find courage to let go of what you can't change.
    Okruszek (*) 12 tc.
  • Panna_anna Nowa
    Postów: 3 5

    Wysłany: 23 marca 2016, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie termin z om i ten podany przez lekarza różnią się aż o 2 tygodnie (lekarz twierdzi, że ciąża jest o tyle młodsza, choć to niemożliwe, bo na podstawie moich obserwacji jestem w stanie podać termin poczęcia z tolerancją do 3 dni, zresztą gdyby było tak jak on twierdzi, to do zapłodnienia doszłoby w momencie wykonywania testu ciążowego;)). Podejrzewam, że Mała jest po prostu drobna i dlatego na usg wychodzi taki kosmos, na razie się nie przejmuję i jestem w stałej gotowości:) I tak przecież nasze maluchy zdecydują, kiedy będą chciały wyjść, termin to tylko liczba;)

  • Początkująca24 Koleżanka
    Postów: 36 6

    Wysłany: 12 kwietnia 2016, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w takiej sytuacji jak buba25. Moja rozbieżność między terminem z om a usg to 20 dni, czyli prawie 3 tg. W karcie ciąży moja 1sza wizyta jest wpisana z pierwszego usg (7tc+4), a wczoraj dowiedziałam się, że jestem w 36 tc, kiedy moje wyliczenia wskazują na 33. Za 2 tygodnie mam być gotowa do szpitala. Już sama nie wiem co o tym myśleć.

    lprkmg7yvcot3upm.png
  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 14 kwietnia 2016, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chcemy się sugerować terminem z USG to liczy się ten do 12 tygodnia...
    Przykładowo... ja miałam termin z OM na 6.02... Ale córka urodziła się z wagą 4150 więc na ostatnim USG termin mógłby być nawet i na połowę stycznia... w efekcie i tak urodziłam 10.02 ;) Dziecko po prostu było duże...
    Na końcowym etapie ciąży dzieci rosną różnie, jedne rodzą się duże inne małe, i nie chodzi tu o ich dojrzałość a indywidualne cechy :)
    Jednak termin z pierwszych USG jest jak najbardziej realny :) bo wtedy zarodki rosną mniej więcej podobnie i pozwala bliżej określić czas jaki upłynął od poczecia - jednak jeśli masz regularne cykle to i tak nie powinno być dużych rozbieżności... termin z USG bardziej pomaga u osób które mają bardzo nieregularne cykle, np od 25 do 40 dni... wtedy o ile nie ma monitoringu to nie można powiedzieć kiedy wystąpiła owulacja...
    A to że dziecko szybko rośnie to nie oznacza że urodzi się wcześniej - oznacza że napewno urodzi się duże, tak jak było to u mnie ;)

    Początkująca, u mnie w 29 tygodniu wychodziło że dziecko odpowiada na 33-34 tc ;) jednak i tak urodziłam po terminie - jedynie dziecko było duże. a to okreslanie wieku na podstawie wielkości dziecka jest w odniesieniu od "standardu" lub "średniej" ;) więc nie szykuj się na poród 3 tygodnie przed terminem, tylko na poród sporego maluszka :)
    powodzenia!

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • Początkująca24 Koleżanka
    Postów: 36 6

    Wysłany: 14 kwietnia 2016, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo Ci dziękuję Pianistka za slowa otuchy. Szykuje sie na duze dziecko, choc my z mezem wage urodzeniowa mielismy po 3600. Termin z usg mam na 22 maja, wiec przez ponad miesiac corka moze podrosnac nawet wiecej niz 1kg.

    lprkmg7yvcot3upm.png
  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiesz co, ja miałam wagę urodzeniową 3400 a mąż 3600 :) ale nie bój się, prawdę mówiąc ja byłam w ciężkim szoku gdy mi powiedzieli ile córa waży :D dla otuchy dodam, że faza parcia trwała 22 minuty i miałam tylko 2 małe szwy w środku bo się obtarłam na pół cm ;) żadnych pęknięc, żadnych nacięc, mimo takiego kolosa :) poczytaj o masażu krocza - bardzo polecam! :)
    A co do terminu... córka i tak wyjdzie kiedy będzie chciała :D
    Ja miałam najwcześniejszy termin z USG na 30.01, potem z owulacji wychodziło na 3.02 a z miesiaczki 6.02... urodziłam 10.02 :) i nie pomogło mycie podłogi na kolanach, 6 km spacery... uparta była i już :) A wiesz kiedy wylazła? Akurat kiedy stwierdzilam, że i tak w końcu urodzę i poświęcę ostatnie dni na odpoczynek! ;P Wstałam rano z zamiarem poczytania książki, obejrzenia filmu, bez myślenia kiedy w końcu wyjdzie... i mała żmija akurat wtedy... :D
    Powodzenia! Poród fajna rzecz, ja swój wspominam baaaaardzo miło ;) z resztą możesz przeczytać opis w pamiętniku ;)

    Początkująca24, Marietta lubią tę wiadomość

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ